X

قیمت گچ گیری دست و پا در منزل کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی
انجام گچ گیری دست و پا در منزل کرج
یکی از روش های درمانی برای بهبودی و ترمیم استخوان و مفاصل آسیب دیده ی دست و پا گچ گرفتن می باشد که توسط پزشک ارتوپد در مراکز درمانی انجام می شود اما در صورتی که فرد به هر دلیل نتواند به بیمارستان و کلینیک مراجعه کنید از خدمات گچ گیری در منزل استفاده می کند.
مهرگان نو
مهرگان نو

گچ گرفتن یکی از روش های درمانی برای نگهداری از اندامی که دچار شکستگی و یا آسیب شده است مورد استفاده قرار می گیرد به این صورت که با ثابت نگه داشتن عضو بدنی که آسیب دیده یا ضربه خورده است باعث بهبودی می شود، گچ گرفتن در منزل در مواقعی بسیار کاربردی می باشد به طور مثال هنگامی که فرد بیمار به دلیل مجروهیت امکان انتقال به بیمارستان را ندارد و یا در منزل راحت تر است، با استخدام پرستار در منزل شما می توانید خدمات پرستاری را در خانه خود دریافت کنید. مرکز پرستاری مهرگان نو خدمات باز کردن و بستن گچ پا و دست در منزل را با قیمت مناسب برای شما ارائه می ده که شامل موارد زیر است:

 • گچ گیری مچ پا

 • گچ گرفتن دست بچه

 • گچ گیری دست

 • گچ گیری پا

 گچ گیری به چه صورت است؟

قیمت گچ فایبرگلاس پا

برای ثابت نگه داشتن عضوی که آسیب دیده است از گچ گیری که شبیه آتل عمل می کند، استفاده می شود که به صورت قالب برای درمان شکستگی و صدمه های وارد شده به مفصل ها کاربردی می باشد. باند گچ گیری از یک پارچه کرباس یا پنبه ای ایجاد شده است و پس از ترکیب با گچ کلسینه شده و مرطوب شدن به مرور زمان سفت خواهد شد، پهنای باند متغیر می باشد و بستگی به ضخامت عضو بدن (تحتانی و فوقانی) دارد و باندهای گنج گیری به صورت سنتتيك یا نوار پنبه ای با عرض های 5،10،15 و 20 سانتی متر مورد استفاده قرار می گیرد که توسط دکتر ارتوپد و دستیار او در منزل انجام می شود.

همچنین بخوانید: ویزیت پزشک در منزل

انواع گچ گیری چیست؟

قیمت گچ گرفتن دست

در متن زیر به انواع گچ گیری در ارتوپدی اشاره کرده ایم که پزشک متخصص پس از معاینه عضو آسیب دیده شروع به گچ گیری می کند. با همراه باشید

 • گچ گیری اندام تحتانی

اندام تحتانی شامل ران  و ساق پا می باشد که براساس میزان آسیب دیدگی  استخوان های این قسمت از بدن دو روش گچ گیری وجود دارد به نام گچ پا کوتاه و گچ پابلند به این صورت که با قرار دادن یک پاشنه ی پا کوچک در قسمت پایانی هنگام راه رفتن بیمار به هیچگونه با سطح زیمین برخورد نداشته باشد و انگشتان پای فرد رها می باشد البته لازم به ذکر است که در هر دو روش انگشتان پا آزاد هستند.

 • گچ گیری اندام فوقانی

اندام های فوقانی شامل بازو، مچ و بازوی دست می باشد که دو روش برای گچ گیری به نام گچ باروی کوتاه و گچ بازوی بلند انجام می شود ر این روش نیز انشگتان دست آزاد هستند، اگر آسیب به انگشتان نیز وارد شده باشد پزشک متخصص انگشت های دست را نیز گچ میگیرد تا بهبود یابد.

 • گچ گیری بدن

در مواقعی که بیمار به هیچ عنوان نباید بدن خود را تکان دهد و یا اینکه کودک دچار آسیب جدی باشد از گچ گیریبدن استفاده می شود که یکی از سخت ترین روش های درمانی می باشد.

 • گچ گیری استوانه ای

 برای گچ گیری بازو، آرنج و پایین بازو از گچ گیری استوانه ای در منزل استفاده می شود که در این روش شما می توانید مچ دست خود را حرکت دهید(این قسمت گچ گیری نمی شود)

 • گچ گیری مارپیچ

در مواقعی که استخدان به دو قسمت معین تقسیم شود مثلا عضله ران به سمت پایین و بالای زانو در یک یا دو پا از روش گچ گرفتن مارپیچ در منزل استفاده می شود

 • گچ گیری EDF

این روش برای برای درمان انحراف ستوان فقرات مورد استفاده قرار می گیرد که اغلب در کودکان و نوزادان کاربردی می باشد که برای ترمیم و بهبودی ستون فقرات و همچنین لگن خمش و کشش لازم به درمان فرد بیمار پزشک از روش EDF کمک می کند.

همچنین بخوانید: پرستار سالمند درمنزل

قیمت گچ گرفتن پا و دست 1401

قیمت گچ گیری پا و دست توجه به میزان آسیب دیدگی آن عضو بدن تایین می شود، برای اطلاع از قیمت دقیق می توانید با مرکز پرستاری مهرگان نو تماس حاصل فرمایید.

گچ گرفتن پا در منزل چگونه انجام می شود؟

قیمت گچ گیری پا

برای جلوگیری از ایجاد اختلال خون رسانی در بدن باید مچ گیری پا در منزل توسط پزشک متخصص به صورت کاملا حرفه ای انجام شود تا مبادا عضوی که آسیب دیده است دچار آسیب عصبی و چرخش نشود.همانطور که بالاتر ذکر شد برای گچ گیری پا از دو روش، گچ گیری پا بلند و گچ گیری پا کوتاه استفاده می شود.البته پزشکان گچ گیری بلند پا را به دلیل عوارضی که دارد توصیه نمی کنند. در هنگام گچ گیری پا در منزل دستیار پزشک مچ پا را به صورت نود درجه ثابت نگه داشته و سپس دکتر ارتوپد پیچاندن ویبریل یا همان باند زیر گچ ارتوپدی از انتهای انگشتان پا تا زیر زانو را شروع می کند در مواقعی که از گچ فایبرگلاس برای گچ گیری استفاده شود لازم است که از ویبریل بیشتری استفاده شود تا پای بیمار زخم نشود و در آخر به گونه ای که مچ پا فیکس شود گچ روی ویبریل قرار می گیرد.

نحوه گچ گیری مچ پا چگونه است؟

با پیچ خوردن مچ پا مفاصل و استخوان های این قسمت از بدن دچار آسیب می شود برای درمان این آسیب دیدگی لازم است تا پزشک از روش گچ گیری پا کوتاه استفاده کند تا مچ پای شما را ثابت نگه داشته و موجب بهبودی و درمان درد مچ پا شودالبته این نکته را در نظر بگیرید که مدت زمانی که مچ پای شما گچ گیری می شود بستگی به میزان آسیبی که وارد شده و شدت آن دارد به طور مثال 6 الی 12 هفته زمان می برد تا بهبودی کامل را بدست آورید البته در طول زمان گچ گیری پزشک برای اطلاع از روند درمان از مچ پا تصویر برداری می شود.

گچ گرفتن دست در منزل به چه صورت می باشد؟

برای گچ گیری دست در منزل ابتدا به پزشک متخصص و دستیار او نیاز است که می توانید از موسسه پزشکی مهرگان نو درخواست اعزام پرستار خانم /آقا در منزل را برای انجام گچ گیری در منزل داشته باشید در ابتدا برای جلوگیری از تماس گچ با دست پزشک از نوار پنبه یا جوراب نخی استاگینت استفاده می شود حال برای مرطوب شدن گچ با آب، باند گچی  را در لگنی پر از آب قرار می دهند اکنون پزشک باند گچی را دور دست میپیچد، برای پیشگیری از تورم دست پزشک باید با دقت بسیاری فاصله بین گچ و دست را تنظیم کند در انتها بعد از چند دقیقه فایبرگلاس و یا نوار گچی سفت شده که به شکل یک قالب است قسمت که دچار آسیب شده است را می پوشاند، البته لازم به ذکر است که فایبر گلاس بزودی خشک می شود ولی گچ معمولی به زمان بیشتری برای سفت شدن نیاز دارد

انواع گچ گیری ازتوپدی

نحوه گچ گرفتن مچ دست در منزل چگونه است؟

به طور معمول مچ در ناحیه استخوان رادیوس یا زند زبرین دچار شکستگی می‌شود. گچ گیری مچ دست در منزل با هدف کاهش فشار و کشش در دست انجام می شود. پزشک سعی می کند، انگشتان دست را آزاد می دارد تا بیمار بتواند کارهای روزانه خود را انجام دهد. البته نباید نگران بود، زیرا آزادی انگشتان نمی تواند موجب جابجایی مفاصل شکسته شده در مچ شود.

بیشتر بخوانید: پرستار کودک در منزل

استخدام پرستار در منزل

چنانچه شما یا هریک از اعضای خانودتان نیاز به گچ گرفتن استخوان شکسته داشتید لازم است با تماس با شماره ی  02634250797  در خواست پزشک برای گچ گرفتن دست و پا را داشته باشید این مجموعه مفتحر است به تمامی نقاط کرج اعم از مهرشهر، گلشهر، گوهردشت، فردیس، عظیمیه و...خدمات پرستاری و پزشکی را ارائه دهد.

برخی از خدمات موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو شامل موارد زیر است:

پرستار شبانه روزی در منزل

پرستار خصوصی در منزل

پرستار ساعتی در منزل


 • مدت زمان گچ گرفتن دست چقدر است؟

  مدت زمان بهبود دست بین ۶ تا ۸ هفته است، البته این مدت بستگی به میزان آسیب وارد شده با دست شما دارد و پوکی استخوان موثر است.

 • قیمت انواع آتل فایبرگلاس و گچ ارتوپدی چیست؟

  قیمت انواع گچ و آتل فایبر گلاس بسته به کیفیت و نوع برند آن متغیر است، باند گچ فایبرگلاس گران‌تر از گچ معمولی می باشد، البته برای یک گچ‌گیری مشخص به تعداد کمتری از باند فایبرگلاس نیاز است.

 • اصول صحیح گچ گیری چیست؟

  گچ گیری در واقع همان قالب گیری است که جهت درمان شکستگی ها و صدمات مفصلی استفاده می‌شود تا از این طریق بتوان عضو آسیب دیده را ثابت نگه داشت. در واقع گچ گیری مانند آتل عمل می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • خانی نژاد
  هزینه گچ گیری پاشنه پاچقدرمیشه
  • مدیر سایت

   سلام لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید

 • محسن
  هزینه گچ گیری مچ دست چقدر میشود
  • مدیر سایت

   سلام دوست عزیز با شماره زیر تماس بگرید.

تماس بگیرید