X

هزینه ی انجام نوار قلب در منزل کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی آقای جُغَتایی
انجام نوار قلب در منزل کرج

در این مقاله قصد داریم به نحوه ی انجام و فواید نوار قلب و اکوی قلب در منزل بپردازیم، موسسه پرستاری مهرگان نو برای راحتی شما در منزل با اعزام پرستار نوار قلب را در منزل انجام می دهد، ادامه مطلب را از دست ندهید.

مهرگان نو
مهرگان نو

نوارقلب برای تشخیص بیماری‌های قلبی عروقی استفاده می‌شود، دستگاهی است که فعالیت الکتریکی را که در طول انقباض قلب رخ می‌دهد، ضبط گرافیکی می‌کند. یک فعالیت الکتریکی ضعیف در طول انقباض و شل شدن دهلیزها و بطن ها رخ می دهد که به آن ضربان قلب نیز می گویند. این فعالیت حاوی داده های زیادی در مورد ریتم قلب، فرکانس و میزان است. الکتروکاردیوگرافی یا به عبارت دیگر دستگاه نوار قلب برای اندازه گیری فعالیت الکتریکی استفاده می شود. الکترودهای متصل به پوست روی قفسه سینه، بازوها و پاها امکان اندازه گیری فعالیت الکتریکی قلب را فراهم می کنند. دستگاهی که الکترودها به آن متصل هستند این فعالیت را به اشکال گرافیکی تبدیل کرده و روی کاغذ مخصوص چاپ می کند. بنابراین، پزشک به راحتی می تواند شکایت مربوط به قلب بیمار را ارزیابی کند. ECG یک روش معاینه است که در تشخیص شرایط غیر طبیعی مانند اختلالات ریتم و هدایت، خون رسانی به قلب، هیپرتروفی یا به عبارت دیگر بزرگ شدن عضله قلب استفاده می شود، با مرکز پرستاری مهرگان نو همراه باشید.

نوار قلب برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

 1. داشتن درد زیاد در قفسه ی سینه
 2. نفس کشیدن سخت شده و هنگام تنفس درد داشته باشید
 3. داشتن تپش قلب
 4. داشتن احساس درد در قلب

نوار قلب در منزل کرج

نوار قلب در منزل

کسانی که دچار تپش قلب، داشتن احساس در ناحیه ی قفسه سینه و یا سینه دارند و همینطور کسانی که هنگام نفس کشیدن درد دارند باید آزمایشاتی از جمله نوار قلب در منزل و اکو در منزل را انجام دهند تا از سلامت قلب خود اطمینان حاصل کنید، از آنجایی که امروزه با شیوع کرونا و شلوغ بودن و همچنین محیط نامناسب بیمارستان ها، موسسه پرستاری مهرگان نو رای شما امکان انجام نوار قلب در منزل را در نظر گرفته است تا به راحتی در منزل خود آزمایشات مربوطه را انجام دهید. نوار تنها در چند دقیقه انجام می شود به این صورت که لازم است به صورت طاق باز بخوابد و الکترودها در ناحیه ی انتهای پا و سینه متصل شوند و همه ی فعالیت های الکتریکی و مکانیکی قلب را ثبت می کند. با ویزیت پزشک در منزل نیز می توانید از جواب آزمایش خود باخبر شوید و در راستای بهبودی قدم های مثبت بردارید.

بیشتر بخوانید: پرستار سالمند در منزل

نحوه‎ انجام تست نوار قلب در منزل

همانطور که میدانید، گرفتن نوار قلب اقدامی است که برای انجام تست های اولیه، جهت بررسی نحوه‎ی عملکرد قلب در درد های قلبی و سکته‎ی قلبی صورت می‎گیرد. نحوه‎ی انجام تست نوار قلب در منزل به این صورت است که دستگاه الکتروکاردیوگراف به منزل فرد برده شده و امواج الکتریکی را که توسط قلب منتشر می‎شود را، روی صفحه ی شطرنجی ترسیم کرده و به نمایش می‎گذارد. برای دریافت سیگنال های قلب در این دستگاه نیز، پس از متصل شدن الکترودهای فلزی به قفسه‎ ی سینه، و سایر اندام ها، اطلاعات ارزشمندی در مورد عملکرد قلب در اختیار پزشک قرار میگیرد. الکترود هایی که به قفسه‎ی سینه، بازو و پای بیمار متصل می‎شوند، هیچگونه عوارض جانبی برای بیمار نداشته و به تعداد ۱۲ الی ۱۵ عدد است که به وسیله‎ی سیم به دستگار تست نوار قلب متصل شده اند.

تست نوار قلب آنلاین

اکوی قلب در منزل

برای انجام اکوی قلب  ابتداباید فرد به پهلو و یا به پشت دراز می کشد و از پروب برای گرفتن اکو بهره مند می شوند که ژل را بر روی پروب می ریزند و بر روی سینه کشیده می شود و دریچه ها، دیواره‌های قلبی و ابتدای سرخرگهای بزرگ را به خوبی به نمایش می گذارد و الکترود های مختلف استفاده می شود که ژل زده و این الکترودها را در قسمت های مد نظر به صورت ثابت قرار داده می شود که اکو نشان دهنده ی موارد زیر می باشد:

 1. اندازه ی قدرت پمپاژ کردن قلب
 2. اندازه ی قلب
 3. مشکلات دریچه ی قلب
 4. نقص های قلب
 5. آسیب های ماهیچه ی قلب

بیشتر مطالعه کنید: پرستار کودک

هزینه نوار قلب در منزل کرج

انجام تست و آزمایش نوار قلب (ECG) یکی از ابتدایی ترین و کم هزینه ترین روش ها برای تشخیص مشکلات و ناراحتی های قلبی است هزینه نوار قلب وابسته به محل زندگی بیمار و هزینه ی رفت و آمد پرستار مشخص می شود که می توان گفت هزینه ی تقریبی آن 250 الی 300 هزار تومان می باشد البته لازم به ذکر است برای اطلاع دقیق از قیمت 1401 از طریق تماس با ما در ارتباط باشید.

اکوی قلب در منزل

هزینه اکوی قلب در منزل کرج

برای برآورد هزینه ی اکوی قلب عواملی چون تعداد مورد نیاز و اکوی بیمار، اعزام پزشک متخصص و همینطور نوع بیمه ی فرد بستگی دارد برای اطلاع از قیمت دقیق اکوی قلب در منزل می توانید با شماره ی 02634250797 تماس حاصل فرمایید.

آماده شدن بیمار برای انجام تست نوار قلب در منزل چه مراحلی دارد؟

 • اتاقی که برای انجام تست در نظر گرفته اید باید دارای نور مناسب می باشد
 • قرار دادن یک تخت مناسب برای انجام تست نوار قلب
 •  برای اینکه ضربان قلب شما تحت تاثیر قرار نگیرد لازم است که از فعالیت های سنگین جلوگیری کنید.
 • نیاز است که محیط برای بیمار مملو از آرامش و دور از استرس باشد
 • قبل از تست غذای سنگین مصرف نکند
 • آقایان موی سینه خود را حتما بتراشند
 • با پزشک برای متصل شدن الکترود های فلزی همکاری شوند

 برای اطلاعات بیشتر مقاله تفاوت نوار قلب و اکو قلب چیست؟ را مطالعه کنید.

مزایای استفاده از نوار قلب در منزل چیست؟

پزشکان می توانند از انجام نوار قلب برای تشخیص مشکلات قلبی یا بررسی مشکلات موجود استفاده کنند که در متن ذیل به انواع آن اشاره کرده ایم.

 • علت درد قفسه سینه
 • تنگی نفس، تنگی قفسه سینه و سایر علائم مرتبط با قلب
 • ضربان قلب غیر طبیعی
 • ضربان قلب نامنظم، مانند ضربان ناپدید شده
 • سلامت کلی قلب
 • قبل و بعد از جراحی سلامت قلب شما مشخص می شود
 • بررسی کردن داروی قلب

هزینه ی نوار قلب در منزل

همچنین بخوانید: پرستار شبانه روزی در منزل

همچنین ممکن است به دلیل سابقه پزشکی خانواده خود بخواهید نوار قلب دریافت کنید. اگر سابقه خانوادگی بیماری قلبی عروقی دارید این آزمایش می تواند عوارض را زود هنگام، اغلب قبل از بروز علائم، تشخیص دهد. علاوه بر این، برخی از داروها بیمار را در معرض خطر عوارض و بی‌نظمی‌های قلبی خاص قرار می‌دهند و این تست می‌تواند به تشخیص این عوارض کمک کندو همچنین می تواند به شما آرامش خاطر بدهد. اگر درد قفسه سینه غیرمعمول یا علائم دیگری را تجربه کرده اید که ممکن است مربوط به قلب شما باشد و همچنین شرایط جدی سلامتی را رد کند و به شما این امکان را می دهد که استرس غیرضروری در مورد مشکلات سلامتی را کاهش دهید.

استخدام پرستار در منزل

چنانچه شما یا هر یک از اعضای خانوده تان نیاز به اکو و نوار قلب داشتید کافی با تماس گرفتن موسسه پرستاری مهرگان نو درخواست اعزام پرستار خانم و یا آقا طبق نیاز و راحتی بیمار داشته باشید این مجموعه در تمامی نقاط کرج اعم از عظیمیه، گلشهر، مهرشهر، گوهردشت، فردیس و.... خدمات پرستاری در منزل را ارائه می دهد.

انواع خدمات موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو

پرستار خصوصی در منزل

همراه بیمار در منزل

پرستار ساعتی در منزلامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید