X

خرید تخت و تشک مناسب برای سالمندان

09129611307 کارشناس امور پزشکی
راهنمای خرید تخت مناسب برای سالمندان
در این مقاله قصد داریم به معرفی تشک و تخت مناسب برای سالمندان بپردازیم تا به راحتی در منزل استراحت کنند بنابراین ادامه مطلب را از دست ندهید.
مهرگان نو
مهرگان نو

با افزایش سن و تغییر بدن،بی خوابی رایج ترین مشکل پیری است که ناشی از مشکلات جسمانی، استرس و نگرانی و بیماری هایی مثل درد های عضلانی، دیابت، مشکلات قلب، عروق و معده و همچنین درد های ستون قفرات است باید در انتخاب تخت و تشک دقت فراوانی داشته باشیم. همانطور که میدانید خواب بخش مهمی از برنامه روزانه شماست. خرید یک تخت و تشک مناسب می تواند درد را کاهش دهد، علائم ناشی از بیماری مزمن را کم کند و اطمینان حاصل کنید یک خواب راحت را تجربه می کنید. با این حال، یافتن تشک مناسب به ویژه برای افراد مسن 65 سال و بالاتر بسیار مهم است برای بهبود مشکل کم خوابی سالمندان راه های زیادی وجود دارد که می توان به دارو، رنگ اتاق خواب و تشک و تخت مناسب برای افراد مسن اشاره کرد و برای خرید تشک مناسب سالمندان باید عواملی نظیر درد در نواحی کمر، شانه­ ها، لگن، گردن و سایر نقاط حساس بدن توجه بسیاری کرد در واقع باید تشک و تختی را انتخاب کنید که درد را به کمترین حد ممکن برسانید و خوابی راحت به سالمند خود هدیه دهید. ما در این مقاله قصد داریم به افراد مسن تخت مناسب و همچنین ممکن اسن برخی از افراد مسن نیاز به تشک طبی، تشک لاتکس و تشک ژله ای نیاز داشته باشندکه در این مقاله قصد داریم به انتخاب بهترین تخت و تشک برای سالمندان بپردازیم، باسایت مرکز پرستاری مهرگان نو همراه باشید. سالمندان بیشتر مستعد ابتلا به برخی اختلالات خواب هستند، از جمله از دست دادن موقت تنفس، آپنه خواب، و سندرم پاهای بی قرار، سایر شرایط نیز می توانند ناتوانی در داشتن یک خواب خوب را تشدید کنند، مانند:

تخت بیمارستانی برای منزل

 • آرتروز
 • فیبرومیالژیا
 • بورسیت هیپ
 • تنگی کانال نخاعی
 • کمر درد مزمن
 • دیابت
 • بیماری آلزایمر و سایر اشکال زوال عقل
 • بیماری پارکینسون
 • نارسایی قلبی
 • بیماری کلیوی
 • کمبود ویتامین D

تشک مناسب برای سالمندان چیست؟

تشک مناسب سالمندان

پیدا کردن تشک مناسب برای سالمندان ممکن است کمی سخت باشد در متن زیر به ویژگی های یک تشک خوب اشاره کرده ایم.

قیمت: تشک ها از مقرون به صرفه تا گران قیمت در بازار وجود دارد.
مواد: تشک ها از مواد مختلفی ساخته می شوند که کیفیت آن ها راحتی و طول عمر آنها را مشخص می کند.
سطح سفتی: سختی یا نرمی تشک می تواند تأثیر زیادی بر کیفیت خواب شما داشته باشد. با این حال، این نیز یک انتخاب بسیار شخصی است. وزن و وضعیت خواب شما می تواند تأثیر زیادی بر سطح استحکامی که به بهترین وجه برای شما مناسب است داشته باشد.
کاهش فشار: باسن، شانه ها، کمر و درد مفاصل را می توان با انتخاب تشکی با کاهش فشار قابل توجه کمک کرد.
کانتورینگ: کانتورینگ که به راحتی کلی و همچنین کاهش فشار کمک می کند، به توانایی تشک برای قالب گیری به فرم بدن شما در زیر وزن اشاره دارد.
تنظیم دما: مواد، ضخامت و جریان هوای تشک می تواند بر تنظیم دما تأثیر بگذارد. اگر ترجیح می دهید نسبتا خنک بخوابید، به دنبال تشکی هستید که گرمای بدن را کمتر جذب کند.

بیشتر بخوانید: پرستار سالمند در منزل

بهترین تخت برای افراد مسن چیست؟

تخت مخصوص سالمندان

هنگام انتخاب بهترین تخت خواب برای افراد مسن، نکات مهمی وجود دارد که باید رعایت کنید:

1. بهترین تخت برای افراد مسن باید قابل تنظیم باشد
اگر در حالی که صاف دراز کشیده اید، راحت بودن برایتان دشوار است، یک تخت قابل تنظیم را می توان به راحتی به موقعیت راحت تری منتقل کرد. بدن ما باید به طور کامل در هنگام خواب حمایت شود و تختخواب ما باید بتواند منحنی طبیعی بدن ما را پشتیبانی کند. ما باید به طور کامل در هنگام خواب حمایت شویم.

بسته به نیاز شما، بالا یا پایین تخت را می توان تنظیم کرد. این امر باعث تسکین انواع بیماری هایی می شود که می توانند سالمندان را تحت تاثیر قرار دهند، مانند کمردرد، آرتریت و ادم، و کیفیت خواب شما را بهبود می بخشد. اگر شرایط جدی تری دارید، محدوده مراقبت در منزل ما ممکن است مزایای بیشتری به شما بدهد.

2. بهترین تخت برای افراد مسن باید راحت و در عین حال حمایت کننده باشد
خواب زمانی است که بدن شما از همان روز ترمیم می کند. اگر از درد و درد رنج می‌برید، داشتن تختی که حمایت محکمی داشته باشد اما به اندازه‌ای که سطح خواب شما راحت باشد، بسیار مهم است. بدن شما باید به طور کامل حمایت شود

3. بهترین تخت برای افراد مسن باید قد مناسب باشد
با بالا رفتن سن، مشکلات حرکتی می‌تواند ورود و خروج ایمن از رختخواب را دشوار کند. بنابراین، داشتن یک تشک با ضخامت مناسب (معمولاً بین 8 تا 10 اینچ) مهم است تا بدون ترس از افتادن، راحت وارد آن شوید.

4. بهترین تخت برای سالمندان باید قیمت مناسبی داشته باشد
در نهایت، قیمت می تواند عامل بزرگی در انتخاب بهترین تخت برای شما باشد.

بیشتر مطالعه کنید: همراه بیمار در بیمارستان

استخدام پرستار در منزل

تخت برقی خانگی

چنانچه شما یا هریک از اعضای خانواده تان به دلیل داشتن بیماری های گوناگون می توانید از موسسه پرستاری مهرگان نو پرستار بیمار را استخدام کنید تا بهترین خدمات پرستاری و پزشکی را با بهترین و دلسوز ترین پرستاران حرفه ای و با تجربه ی ما دریافت کنید پرستار خصوصی در منزل و پرستار کودک را در تمامی نقاط کرج از جمله مهرشهر، گلشهر، گوهردشت، عظیمیه دریافت کنید.

انواع تخت مناسب برای بیمار

تخت بیمار یک شکن : این تخت ها قابلیت تغییر وضعیت در قسمت پشتی یاهمان سر را دارد.
تخت بیمار دو شکن: تغییر وضعیت در قسمت پشتی و زانویی قابل انجام است.
تخت بیمار سه شکن : این تخت  در بین قسمت سر و پا هم تغییر وضعیت دارد و بیشترین انعطاف پذیری را برای بیمار فراهم می کند.
هر چه قدر میزان اختلال حرکتی بیمارتان بیشتر است، تعدا شکن بیشتری توصیه می شود تا حداکثر انعطاف را به همراه داشته باشد و البته طول مدت بستری هم در انتخاب نوع تخت موثر است.

علاوه بر تغییر وضعیت در ناحیه شکن های تخت، ارتفاع تخت بیمار نیز می تواند قابل تغییر باشد . با توجه به اینکه تغییرات به صورت دستی انجام شود یا به صورت برقی و به کمک موتور انجام شود

تخت بیمار مکانیکی یا تخت بیمار دستی

تخت بیمار برقی

تخت سالمندان و بیمار برقی

 • تخت بیمار نیمه الکتریکی
 • تخت بیمار تمام الکتریکی

تخت بیمار مکانیکی

تخت سه شکن مکانیکی

در این نوع تخت تغییر ارتفاع تخت و تغییر موقعیت تخت در محل شکن ها همگی به صورت دستی انجام می گیرد. بنابرین اگر وضعیت بیمار طوری باشد که لازم به تغییر موقعیت دایم نباشد، گزینه تخت مکانیکی گزینه مناسب است. از طرفی شرایط پرستار بیمار هم در این بین نقش مهمی دارد. وقتی پرستار بیمار سالمند نیست و سلامت جسمی دارد ،کار دایم با هندل ها مشکلی برایش ایجاد نمی کند. اگر به دنبال یکتخت بیمار ارزان هستید، تخت بیمار مکانیکی گزینه مناسبی است .

تخت بیمار نیمه الکتریکی: در این نوع تخت بیمارستانی ،تغییر موقعیت سر و پاها به صورت برقی انجام می شود . اما تغییر ارتفاع هم چنان به صورت دستی انجام می شود. این مدل معمولا از تخت بیمار مکانیکی گران تر است و پرستار بیمار از انجام کارهای فیزیکی معاف می شود و می تواند رسیدگی بهتری برای بیمار انجام دهد. در شرایط که پرستار بیمار خودش سالمند است نیز تخت بیمار برقی توصیه می شود .

تخت بیمار تمام برقی: دراین تخت بیمار برقی علاوه بر تغییر موقعیت شکن ها، تغییر ارتفاع هم به صورت برقی انجام می شود. معمولا تخت مجهز به ریموت کنترل می باشد. در شرایطی که نیاز به تغییر ارتفاع تخت برای بالا و پایین آمدن بیمار ،زیاد است ، این نوع تخت پیشنهاد می شود.

اجاره تخت بیمارستانی در منزل

اجاره تخت بیمارستانی در منزلامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید