X

تعویض پوشینه سالمند

09129611307 کارشناس امور پزشکی
پرستاری از سالمند پوشکی

موسسه پرستاری مهرگان نو خدمات مراقبت و پرستاری از سالمندان و بزرگسالان پوشکی با کادری آموزش دیده و با تجربه را به صورت شبانه روزی در تهران و کرج ارائه می دهد.

مهرگان نو
مهرگان نو

چتر فیروزه ای

نگهداری از سالمند پوشکی و مراقبت از سالمندان پوشکی، علاوه بر اینکه شرایط خاص و متفاوتی می باشد، به وضعیت بهداشت و سلامت سالمند نیز مربوط می شود. حضور یک پرستار پوشکی در منزل و کمک کردن به سالمندان علاوه بر خدماتی که به سالمند و خانواده اش می رساند، آرامش را به خانه برمی گرداند. سالمندان پوشکی، سالمندانی هستند که به دلیل ناتوانی جسمانی خود در انجام مراقبت و نظافت شخصی خود به مراقب نیاز دارند. موسسه پرستاری مهرگان نو علاوه بر خدمات پرستار سالمند، خدمات پرستاری از سالمندان پوشکی را نیز به خانواده های محترم ارائه می دهد

 تعویض پوشینه سالمند

تعویض پوشینه سالمندان- موسسه پرستاری مهرگان نو

معمولا بی اختیاری در ادرار یا از کهولت سن می باشد یا در اثر بیماری های حاد اتفاق می افتد و باعث می شود که فرد نیاز به پوشک های بهداشتی داشته باشد.

چه چیزهایی برای تعویض پوشینه سالمندان نیاز دارید

 1. دستکش یکبار مصرف استریل

 2.  پوشینه تمیز برای بزرگسالان

 3. یک کیسه زباله 

 4. دستمال مرطوب یا پاک کننده پوست 

 5. کرم، پماد یا لوسیون نرم کننده بدن

مراحل تعویض پوشینه سالمند

 • در هنگام عوض کردن پوشینه بزرگسال ابتدا باید دست های خود را با مواد شوینده شست و شو دهید و همیشه هنگام عوض کردن پوشینه از دستکش استفاده کنید .

 • در مرحله بعد پوشینه را از سمت درازا و به طرف داخل تا بزنید طوری که پشت پوشینه به سمت بیرون باشد  و سعی کنید داخل آنرا لمس نکنید چون سریع به خودش میکروب می گیرد و باعث بوجود آمدن بیماریهای پوستی می شود .

 • در مرحله بعد سالمند را به پهلو بخوابانید طوری که پشتش به شما باشد آنگاه پوشینه تا خورده را در بین پاهای سالمند قرار دهید و پوشینه ی تا شده را باز کنید تا باسن فرد کاملا پوشیده شود.

 • در مرحله بعد سالمند را به پشت غَلت داده طوری که صورت فرد رو به بالا باشد.

 • در مرحله بعد پرستار سالمند باید جلوی پوشینه را تنظیم کرده. در این مرحله دقت داشته باشید که پوشینه چین نخورد چون چین خوردگی خراش بر روی پوست می اندازد و باعث اذیت شدن پوست سالمند می شود .

 • در مرحله بعد قسمت پشت پوشینه را به قسمت جلو چسبانده .  طوری باید چسبیده شود که پوشینه کاملا کمر سالمند را بگیرد و مطمئن شوید سالمند کاملا راحت است و نه زیاد سفت می باشد و نه زیاد شل .

 • در مرحله آخر پرستار سالمند باید با انگشت لبه های پوشینه را چک کند که نه شل باشد که باعث نشتی ادرار شود و نه سفت که باعث اذیت شدن سالمند شود.

 • پوشینه ای را که تعویض نموده اید در یک کیسه زباله پلاستیکی برای دفع قرار دهید ( اما هنوز کیسه را نمیبندید )

 • با استفاده از دستمال مرطوبی که از قبل با استفاده از مواد مخصوص مرطوب شده است، یا پاک کننده های پوستی و پارچه های یکبار مصرف ، ناحیه تناسلی فرد را از جلو به سمت عقب تا حد امکان تمیز کنید.

 • برای مرطوب کردن و محافظت از پوست، کرم لوسیون نرم کننده، را روی ناحیه تناسلی سالمند پوشکی بمالید.

نکات مهم در مورد پوشینه سالمندان 

پوشینه سالمند - موسسه پرستاری مهرگان نو

 • پرستاران سالمند و خانواده ها به این نکته دقت داشته باشند که پوشینه را به درستی انتخاب کنند که نه بزرگ باشد و نه کوچیک .

 • در هنگام تعویض حتما لبه های پوشینه به سمت بیرون باشد .

 • چسب های بالایی پوشینه را طوری بچسبانید که سر آن به سمت پایین باشد تا کمر را محکم بگیرد .

 • چسب های پایینی پوشینه را طوری بچسبانید که سر آن به سمت بالا باشد .

هزینه ی پرستاری و مراقبت از سالمندان پوشکی در منزل در شهر کرج

هزینه مراقبت و پرستاری از سالمندان پوشکی - موسسه پرستاری مهرگان نو

 مراقبت و پرستاری از سالمندان پوشکی به علت سختی کار و شرایط متفاوت از قیمت های بالایی نسبت به مراقبت های دیگر برخوردار می باشد. چرا که  به شرایط سالمندان نیز بستگی دارد چون بعضی از سالمندان پوشک آنها را باید در زمان های کوتاه عوض کرد و بعضی از سالمندان نیز این گونه نیستند . این شرایط متفاوت می تواند تاثیرات مختلفی بر حقوق یک پرستار سالمند بگذارد . شما می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت ها با کارشناسان موسسه تماس بگیرید.

نگهداری و پرستار سالمند پوشکی شبانه روزی در منزل

نگهداری و پرستاری از سالمندی که به بی اختیاری دچار است، کمی دشوار و حساس است زیرا با ماندن پوشک کثیف در بدن موجب حساسیت های پوستی و عفونت برای فرد شود بنابراین با استخدام پرستار شبانه روزی برای نگهداری از سالمند ی توانید میزان سلامت فرد مسن خود را افزایش دهید البته شما می توانید از این موسسه درخواست پرستار ساعتی در منزل را در تمامی نقاط کرج اعم از مهرشهر، گلشهر، عظیمیه، گوهردشت، فردیس و... را داشته باشید.

طریقه شستن مدفوع سالمند

برای جلوگیری از زخم بستر سالمند پوشکی چه کنیم؟

از آنجایی که سالمندان پوشکی در اکثر ساعات روز به پشت خوابیده اند لازم امکان بروز زخم بستر متاسفانه فراهم می شود و برای پیشگیری از این حالت لازم است بیمار تغییر پوزیشن داده که البته این نکته را در نظر داشته باشید که باید پزشک این موضوع را مشخص و تجویز کند برای دریافت خدمات پزشکی در منزل می توانید از ویزیت پزشک در منزل موسسه پرستاری مهرگان نو استفاده کنید.

در همین راستا می توانید مقاله زخم بستر چیست را بخوانید.

آیا در منزلتان فرد سالمند پوشکی دارید؟

در صورتی که به دنبال پرستاری هستید که بتواند از سالمند شما مراقبت کند و هم چنین پوشک سالمند شما را تعویض کند می توانید از موسسه پرستاری مهرگان نو که یک موسسه خدمات پرستاری در منزل می باشد کمک بگیرید.

این موسسه علاوه بر پرستاری از سالمند ، خدمات دیگری همچون پرستار کودک و پرستار بیمار را نیز انجام می دهد.  کارشناسان ما به صورت شبانه روزی آماده ی پاسخگوی به شما عزیزان می باشند شما می توانید برای مشاوره گرفتن با همکاران ما از طریق صفحه تماس با ما ارتباط بگیرید.

پرستاری از سالمند پوشکی

پرستاری از سالمند پوشکی

برای تعویض پوشینه سالمندان پوشکی چه وسایلی نیاز است؟

 • همراه داشتن پماد، لوسین وکرم برای بدن
 • دستکش یکبار مصرف(استریل شده)
 • پوشینه یا همان پوشک مناسب برای بزرگسالان
 • کیسه ی پلاستیکی برای انداختن زباله
 • دستمال مرطوب، پارچه ی یکبار مصرف و پاک کننده پوست

کدام مواد غذایی برای سالمند پوشکی ممنوع است؟

در لیست زیر به انواع مواد غذایی که برای کمتر شدن احساس ناراحتی فرد مفید است پرداخته ایم.

 1. حذف مشروب از زندگی فرد
 2. عدم استفاده و نوشیدن آب و نوشیدنی به خصوص در شب
 3. کاهش مصرف قهوه، نسکافه و کافئین
 4. کم کردن غذاهای آبدار

چتر فیروزه ای


 • چه زمانی به پرستار سالمند پوشکی نیاز است؟

  چنانچه سالمندی به بی اختیاری مدفوع و ادرار دچار است بهترین گزینه برای نگهداری از وی استخدام پرستار شبانه روزی سالمند پوشکی می باشد.

 • هزینه نگهداری ازسالمند پوشکی چقدر است؟

  نگهداری از سالمند پوشکی به صورت های مختلفی انجام می گیرد که در تعیین قیمت آن موثر است از جمله این عوامل شامل زمانی که پرستار در منزل می باشد، مسافتی که طی می کند و خدماتی که ارائه می دهد، است.

 • طریقه شستن مدفوع سالمند چگونه است؟

  لازم است که نگهداری و تعویض به موقع پوشینه سالمند بسیار حائز اهمیت است و بی دقتی در عوض کردن پوشک عواقب بدی برای فرد دارد که بهتر با استفاده از پرستار در منزل از این اتفاق جلوگیری کنید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید