X

قیمت چکاپ کامل بدن زنان و مردان +انجام چکاپ در منزل کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی
چکاپ چیست

با افزایش انجام دادم چکاپ ها و آزمایشات کامل بدن برای زن و مرد یک امر ضروری است تا از وضع سلامت بدن مطلع شده تا در صورت داشتن بیماری برای درمان اقدامات لازم انجام شود برای دیدن لیست این آزمایشات ادامه مطلب را از دست ندهید.

مهرگان نو
مهرگان نو

آزمایش چک آپ یک بررسی و معاینه حیاتی با هدف تشخیص است که برای بدست آوردن میزان سلامتی فرد رقم میخورد، این آزمایش معاینه بالینی، سپس آزمایشگاه، انواع اشعه ایکس و معاینات ویژه برای برخی بیماری ها، مانند معاینه بارداری، دیابت، آزمایش خون برای سرطان و....را شامل می شود. برای انجام معاینه کامل لازم نیست که حتما فرد بیمار باشد و آژمایشی است که پزشک ممکن است به صورت روتین یا سالانه انجام دهد تا وضعیت سلامت عمومی فرد مشخص شود. همچنین فرصتی برای هر کسی است که در مورد هر درد یا علائمی که تجربه می کند با پزشک صحبت کند و نگرانی های خود را در مورد آینده سلامتی خود در میان بگذارد. در حالت کلی می توان گفت سالی یک بار معاینه بالینی جامع به ویژه برای افراد بالای 50 سال توصیه می شود. از مهمترین مزایای انجام چکاپ عمومی بدن و دلایل آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تشخیص زودهنگام هر گونه علائم بیماری و تایید بیماری های احتمالی که به شروع زودهنگام درمان و افزایش شانس بهبودی کامل و جلوگیری از هرگونه عارضه جدی کمک می کند.
 • شناسایی هر گونه مشکل یا عوامل خطری که بیمار از آن رنج می برد و ممکن است در آینده باعث بیماری شود.

آزمایش چکاپ

چکاپ یکی از موارد ضروری و مهم بوده که باید سالی دوبار حتما انجام شود، با افزایش ممکن است بیماری هایی نظیر فشارخون، قند خون، بیماری های کلیه ای و پوکی استخوان و... برای هر فردی رخ بدهد. همانگونه که می دانید هر فردی باید چک آپ راسالیانه انجام دهد تا بوسیله ی این آزمایش سلامت به بیماری ها و کمبود های خود پی برده و برای درمان آن قدم بردارد حال اینکه افراد مسن بیشتر در معرض ابتلا به بیماری ها می باشد یکی از اصلی ترین وظیفه های پرستار سالمند و یا خانواده ی وی طبق تجویز پزشک انجام چک آب سالمندان است تا از سلامت جسمی کامل فرد مسن برخور دار بوده و در صورت داشتن هر یک از این بیماری های ذکر شده پرستار برای بهبودی و جلوگیری از پیشرفت آن اقدامات لازم را زیر نظر پزشک بیانجامد. با سایت مرکز پرستاری مهرگان نو همراه باشید تا از چکاپ پزشکی و لیست آزمایش های چکاپ کامل زنان و مردان مطلع شوید.

مراکز چکاپ کامل بدن در کرج

چک آپ دوره ای سالمندان

چکاپ چیست؟

در علم پزشکی برای مشخص کردن سلامت فرد بر اساس آزمایش و معاینه های مورد نیاز با توجه به جنسیت و سن فرد از چک آپ استفاده می شود تا از این طریق پزشک متخصص متوجه بیماری های فرد شود زیرا در برخی موارد ممکن بیماری هنوز علائم های از خود بروز ندهد از همین جهت انجام آزمایش و چکاپ کل بدن یک امر مهم و ضروری به شمار می رود.

چک‌آپ شامل چه آزمایش‌هایی است؟

لازم به ذکر است که انجام آزمایشات و چکاپ ها برای زنان و مردان و در سنین مختلف، متفاوت می باشد.

 1. بیماری شربت افرا
 2. بیماری فاویسم
 3. رشد مادرزادی بیش از حد قشر غدد فوق کلیوی
 4. کم‌کاری مادرزادی تیروئید (هایپوتیروئیدی مادرزادی)
 5. فنیل کتونوری (PKU)
 6. گالاکتوزمی و فروکتوزمی

چکاپ کامل زنان و مردان

چکاپ سالمندان

چکاپ سالانه یا معاینه هر چند ماه یک بار به پزشک شما این فرصت را می دهد که بیماری ها را زودتر پیدا کرده و برای درمان آن ها توصیه های دارویی و غذایی لازم را به شما بدهند و اگر در معرض ابتلا به بیماری هستید اقدانات لازم برای جلوگیری را انجام دهند.
بررسی سابقه سلامت خانوادگی شما می تواند خطرات بیماری های ارثی مانند سرطان یا دیابت را تعیین کند، بنابراین می توانید غربالگری های لازم را برای تشخیص زودهنگام در نظر داشته باشید.

علائمی از جمله رژیم غذایی، تناسب اندام، خواب، استعمال دخانیات و عادات استرس زمینه ساز بروز بیماری هایی می شود که پزشک می تواند بعد از مطلع شدن آنها را درمان کند، بررسی وزن، فشار خون، قند خون و سطح کلسترول می تواند به پزشک کمک کند تا علائم بیماری هایی نظیر دیابت و فشارخون بالا را تشخیص داده، چنانچه درمان بسیاری از بیماری‌ها در مراحل اولیه آسان‌تر می باشد.

بیشتر مطالعه کنید: پرستار بیمار در منزل

لیست آزمایش های چکاپ کامل

 1. تست گوش و حلق و بینی
 2. تست دیابت
 3. چکاپ سلامت قلب و عروق
 4. چکاپ سلامت دهان و دندان
 5. چکاپ چربی خون و فشارخون
 6. چکاپ و تست کم خونی
 7. چکاپ اورولوژیست
 8. چکاپ روماتولوژیست
 9. تست بینایی
 10. آزمایش شمارش کامل سلولهای خون | CBC
 11. آزمایش کلیه و ادرار
 12. آزمایش ویتامین‌ها
 13. آزمایش مدفوع
 14. آزمایش املاح معدنی
 15. آزمایش پروتئین‌ها

چکاپ کامل بدن در منزل

هزینه چکاپ کامل بدون دفترچه

همه ی افراد برای چکاپ سلامتی خود و در نتیجه پیشگیری از بیماری ها نیاز به مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات هستند حال فرقی نمیکند شما جوان هستید و یا در دوره ی سالمندی زندگی خود هستید در هر صورت نیاز به چکاپ کامل بدن برای شناسایی، درمان یا جلوگیری از بیماری ها هستید، اگر به هر دلیلی از جمله ناتوانایی، کمبود وقت و مشغله ی کاری قادر به رفتن به مراکز بهداشتی و آزمایشگاه نیستید می توانید از خدمات چکاپ کامل در منزل موسسه پرستاری مهرگان نو استفاده کنید. این موسسه چکاپ کامل زنان و چکاپ کامل مردان را در منزل شما برایتان با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می دهد.

انجام آزمایش کامل در منزل

برخی از افراد مانند سالمندانی که قادر به ترک خانه را تخت خواب نیستند یا افراد معمولی که توانایی حرکت کردن را ندارند و همینطور اشخاصی که از آزمایشگاه دور هستند می توانند از طریق تماس با مرکز پرستاری مهرگان نو از خدمات آزمایش در منزل این مجموعه استفاده کنند، این خدمات به شما این امکان را می هد تا به راحتی در منزل آزمایش خون دهید و از وضعیت جسمانی خود باخبر شوید، همچنین این موسسه بعد از مشخص شدن نتایح آزمایش می توانند در راستای بهبودی شما تلاش کنند و خدمات پزشکی را توسط بهترین پزشکان و متخصصان در منزل خود دریافت کنید.

آزمایش خون در منزل

آزمایش خون یک نام کلی برای گروهی از آزمایشات است که با نمونه گیری از خون بدن، قرار دادن آن در لوله آزمایش و سپس انجام آزمایشات دقیق روی آن در آزمایشگاه انجام می شود.

هدف از آزمایش خون اندازه‌گیری سطوح مواد مختلف موجود در آن است، مانند تعداد سلول‌های خون، غلظت نمک و سطوح سایر عناصر که نشان دهنده وجود شرایط پاتولوژیک هستند، مانند:

سطح هموگلوبین که ممکن است نشان دهنده کم خونی باشد.
بررسی عملکرد کلیه ها و کبد که نشان دهنده نقص در کار این اندام ها است.
سطح قندی که نشان دهنده دیابت است.
و بررسی سطح کلسترول خون و موارد دیگر  

اغلب، آزمایش خون به طور دوره ای انجام می شود، عمدتا به منظور نظارت بر وضعیت سلامت یک فرد، زیرا این کار به طور معمول توسط پزشک انجام می شود. از طریق این معاینات "تصادفی"، گاهی اوقات می توان برخی از شرایط پاتولوژیک مختلف را کشف کرد، که ما نمی توانستیم برای مدت طولانی متوجه وجود علائم آن شویم، که به آنها امکان می دهد در مراحل اولیه درمان شوند. اغلب، آزمایشات معمول خون عبارتند از: 

مراقبت های پیشگیرانه و غربالگری

برخی از غربالگری ها وجود دارد که هم مردان و هم زنان باید انجام دهند، و برخی دیگر که مربوط به جنسیت هستند، مردان بالای 35 سال و زنان بالای 50 سال باید هر پنج سال یک بار کلسترول خود را چک کنند.
برای زنان، پزشک ممکن است بسته به عوامل خطر و سابقه خانوادگی وی، آزمایش PAP را هر پنج سال و ماموگرافی هر یک تا دو سال یکبار توصیه کند.
و برای مردان بالای 50 سال باید هر چند وقت یکبار غربالگری سرطان پروستات صورت بگیرید.

چکاپ تراکم استخوان

با بالا رفتن سن، استخوان ها مواد معدنی ضروری بدن را از جمله کلسیم و فسفات را از سدت داده که به معنای ضعیف شدن استخوان‌ها، مفاصل و ماهیچه‌ها می باشد و این اتفاق بر وضعیت بدن، قدرت و حرکت شما تأثیر بسزایی می‌گذارد. یک اسکن تراکم استخوان  سالمندان برای مطلع شدن از وضعیت سلامت استخوان فرد مسن مورد استفاده قرار میگیرد. برای بدست آرودن کلسیم بیشتر میتوان از ویتامین D بهره مند شوید و این ویتامین حرکت عضلات شما را دست نخورده نگه می دارد. در نتیجه چک کردن و مصرف ویتانین دی را شروع کنید.

آزمایش دیابت در سالمندان

با افزایش سن خطر ابتلا به دیابت بالا می رود. درواقع، دیابت به معنای داشتن سطح قند (گلوکز) بالاتر از حد طبیعی در خون است.نه تنها افراد مسن بلکه جوانان نیز باید از آن به خوبی آگاه باشند. سطوح بالای قند تقریباً بر هر اندام حیاتی بدن از جمله قلب، کلیه ها و مغز موثر است، داشتن قند خون بالا موجب بوجود آمدن دیابت می شود.
حتما هر 3 تا 6 ماه یکبار آزمایش قند خون سالمندان واجب است. 

آزمایش فشار خون

 حتما از افراد مسن خود شنیده اید که می دانند چه زمانی دچار فشار خون بالا می شوند. با این حال، حقیقت این است که فشار خون بالا اغلب علائمی را نشان نمی دهد و به همین دلیل است که متخصصان پزشکی آن را قاتل خاموش می نامند. منتظر نمانید تا آنها فشار خون بالا را برای سردرد صبحگاهی سرزنش کنند، فشار خون آنها را در معاینه معمول سلامت چک کنید. می توانید این کار را با کمک فشارسنج در خانه نیز انجام دهید. این امر به ویژه در صورتی که اضافه وزن داشته باشند، دیابت یا هر بیماری مرتبط با قلب دیگری داشته باشند بسیار مهم است.

آزمایش چکاپ در منزل

آزمایش کلسترول

کلسترول یک ماده چربی مانند است که به طور طبیعی توسط کبد تولید می شود. کلسترول برای حفظ سلامت سلول ها در بدن شما مهم است. اما، داشتن کلسترول بیش از حد می تواند باعث انسداد رگ های خونی شود و باعث انسداد جریان آزاد خون شود. سطح کلسترول بالا به عنوان یک عامل خطر برای حمله قلبی و سکته در نظر گرفته می شود. بنابراین مهم است که پارامترهای کلسترول خون را زیر نظر داشته باشید و در صورت درخواست با یک متخصص مشورت کنید.

تست شنوایی

کاهش شنوایی اغلب بخشی طبیعی از افزایش سن است. گاهی اوقات ممکن است ناشی از عفونت یا سایر شرایط پزشکی باشد. هر دو تا سه سال یکبار باید ادیوگرافی انجام دهید.

پیشگیری از بیماری های قلبی

اگر سطح کلسترول شما طبیعی است، حداقل هر 5 سال یک بار آن را بررسی کنید.اگر کلسترول بالا، دیابت، بیماری قلبی، مشکلات کلیوی یا برخی شرایط دیگر دارید، ممکن است نیاز به معاینه بیشتر داشته باشید.

مراکز چکاپ کامل بدن در کرج

آزمایش ویتامین D

بسیاری از آمریکایی ها کمبود ویتامین D دارند. این ویتامین به محافظت از استخوان های شما کمک می کند. همچنین ممکن است در برابر بیماری های قلبی، دیابت و برخی سرطان ها دفاع کند.

ممکن است نیاز داشته باشید که این آزمایش سالانه انجام شود. با افزایش سن، سنتز ویتامین D در بدن دشوارتر می شود.

مراکز چکاپ کامل بدن

غربالگری هورمون محرک تیروئید

گاهی اوقات تیروئید، غده ای در گردن شما که میزان متابولیسم بدن شما را تنظیم می کند، ممکن است به اندازه کافی هورمون تولید نکند. این ممکن است منجر به تنبلی، افزایش وزن یا درد شود. در مردان نیز ممکن است باعث مشکلاتی مانند اختلال نعوظ شود.

یک آزمایش خون ساده می تواند سطح هورمون محرک تیروئید (TSH) را بررسی کند و مشخص کند که آیا تیروئید شما به درستی کار نمی کند یا خیر.

بررسی پوست

بر اساس منبع معتبر بنیاد سرطان پوست، سالانه بیش از 5 میلیون نفر برای سرطان پوست در ایالات متحده تحت درمان قرار می گیرند. بهترین راه برای تشخیص زودهنگام این است که خال های جدید یا مشکوک را بررسی کنید و سالی یک بار برای معاینه کامل بدن به متخصص پوست مراجعه کنید.

ماموگرافی

همه زنان باید برای غربالگری سرطان سینه ماموگرافی انجام دهند. اینکه هر چند وقت یک‌بار به دنبال درمان می‌روید، بسته به سن متفاوت است. نمونه برداری از سلول های دهانه رحم بسیاری از زنان بالای 65 سال ممکن است نیاز به معاینه منظم لگن و آزمایش پاپ اسمیر داشته باشند. پاپ اسمیر می تواند سرطان دهانه رحم یا واژن را تشخیص دهد. معاینه لگن به مشکلات سلامتی مانند بی اختیاری یا درد لگن کمک می کند. زنانی که دیگر دهانه رحم ندارند ممکن است آزمایش پاپ اسمیر را متوقف کنند

غربالگری سرطان پروستات

سرطان پروستات احتمالی را می‌توان با معاینه دیجیتال رکتوم یا با اندازه‌گیری سطوح آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) در خون تشخیص داد.بحث در مورد زمان شروع غربالگری و تعداد دفعات آن وجود دارد. منبع معتبر انجمن سرطان آمریکا پیشنهاد می کند که پزشکان در مورد غربالگری با افراد 50 ساله که در معرض متوسط ​​​​خطر ابتلا به سرطان پروستات هستند صحبت کنند. آنها همچنین غربالگری را با افراد 40 تا 45 ساله ای که در معرض خطر بالا هستند، سابقه خانوادگی سرطان پروستات دارند یا یکی از بستگان نزدیکشان که بر اثر این بیماری فوت کرده است، بحث خواهند کرد.

لیست آزمایش های چکاپ کامل

معاینه چشم

اگر از کنتاکت یا عینک استفاده می کنید، هر سال یکبار غربالگری بینایی انجام دهید. اگر مشکل بینایی ندارید، غربالگری ممکن است ضروری نباشد. با این حال، در صورت داشتن هر گونه نگرانی باید به چشم پزشک مراجعه کنید.

غربالگری سرطان روده بزرگ

پس از 50 سالگی، باید غربالگری سرطان روده بزرگ را آغاز کنید. آزمایشات احتمالی عبارتند از:

 • آزمایش مدفوع سالانه
 • سیگموئیدوسکوپی انعطاف پذیر (هر پنج سال یکبار)
 • کولونوسکوپی (هر 10 سال یکبار)
 • تنقیه باریم دو کنتراست (هر پنج سال یکبار)
 • کولونوسکوپی توموگرافی کامپیوتری (هر پنج سال یکبار)

اگر در معرض خطر بالای سرطان روده بزرگ هستید، ممکن است بیشتر به غربالگری نیاز داشته باشید. شما باید تا سن 75 سالگی برای این مورد غربالگری شوید.

تست تراکم استخوان

زنان 65 ساله و بالاتر باید از نظر پوکی استخوان غربالگری شوند. اگر تا به حال دچار شکستگی شده اید، پس از یائسگی باید آزمایش تراکم استخوان را انجام دهید. همچنین اگر زیر 65 سال دارید و خطر شکستگی بالایی دارید، باید این آزمایش را انجام دهید.

استخدام پرستار در منزل

با استخدام پرستار آقا و خانم در منزل در تمامی نقاط کرج از جمله، مهرشهر، گلشهر، گوهردشت، عظیمیه و.... شما می توانید از خدمات پرستاری و پزشکی مهرگان نو بهره مند شوید، این مجموعه با داشتن پرستار ساعتی در منزل و همینطور استخدام پرستار به صورت نیمه وقت و تمام وقت از سالمندان و والدین به طور حرفه ای مراقبت و نگهداری کنید. از جمله خدمات مرکز پرستاری می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

چکاپ کامل بدن

 چکاپ عمومی بدن


سوالات متداول

چگونه می توانم در خانه چکاپ انجام دهم؟

از طریق تماس با موسسه پرستاری مهرگان نو می توانید درخواست دریافت خدمات چکاپ کامل در منزل را داشته باشید.

کدام آزمایش برای چکاپ کامل بدن بهتر است؟

آزمایش خون و ادرار، بررسی ویتامین ها، عملکرد کلیه: اوره خون، سونوگرافی و... از جمله آزمایشات مهم برای بدن شماست که باید سالانه انجام دهید.

هر چند وقت یک بار باید چک آپ کامل بدن انجام داد؟

یک بار در 6 تا 12 ماه
یک چکاپ دوره ای کامل بدن باید حداقل یک بار در 6الی12 ماه انجام شود تا اطمینان حاصل شود که از هر گونه مشکل پزشکی در امان هستید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید