X

پرستاری از بیماری ام اس (MS) در منزل

09129611307 کارشناس امور پزشکی
پرستار بیمار ام اس

مرکز پرستاری مهرگان با استخدام پرستار بیمار ام اس متخصص در منزل شما به صورت خصوصی، شبانه روزی و نیمه وقت کمک شایانی برای بهتر شدن بیمار مبتلا می کند.

مهرگان نو
مهرگان نو

چتر فیروزه ای

ام اس یا مولتیپل اسکلروزیس یک بیماری پیشرونده است که در اثر دمیلینه شدن ماده سفید مغز و نخاع ایجاد می شود و به سیستم عصبی مرکزی و غلاف میلین مورد نیاز برای انتقال صحیح سیگنال ها در طول مسیرهای عصبی حمله می کند.. در این بیماری، لکه های پراکنده دمیلینه شدن در سراسر سیستم عصبی مرکزی باعث ایجاد اختلال عملکرد عصبی گسترده و متنوع می شود. بیماری ام اس (MS) با تشدید و بهبودی مشخص می شود، این بیماری عامل اصلی ناتوانی مزمن در بزرگسالان و سالمندان می باشد ام اس معمولا بین 20 تا 40 سالگی شروع می شودو این بیماری در زنان بیشتر از مردان است. با سایت مرکز پرستاری و پزشکی مهرگان نو همراه باشید تا به تشخیص و درمان بیماری ام اس در منزل آشنا شوید.

موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو

بیماری ام اس

بیماری ام اس

دلیل ابتلا به بیماری ام اس ناشناخته می باشد، اما می توان گفت که این بیماری یک عفونت ویروسی کند یا نهفته و یک پاسخ خود ایمنی می باشد. همچنین ممکن است که عوامل محیطی و ژنتیکی سبب ابتلا به این بیماری باشد که این عوامل شامل استرس، خستگی، کار بیش از حد، بارداری یا عفونت‌های حاد دستگاه تنفسی پیش از شروع این بیماری است.بیماری MS یا همان مولتیپل اسکلروزیس ممکن است به سرعت پیشرفت کند و  در بعضی از بیماران را در اوایل بزرگسالی ناتوان کند یا در عرض چند ماه پس از شروع موجب مرگ فرد شود. با این حال خوشبختانه، 70٪ از بیماران زندگی فعال و سازنده با بهبودی طولانی مدت دارند.

همچنین بخوانید: پرستار سالمند در منزل

پرستار بیمار ام اس در منزل

پرستار بیمار ام اس

پرستار متخصص MS مسئولیت‌های مختلفی مانند مدیریت علائم، شروع دارو و نظارت بر دارو در افراد مبتلا به MS دارند.بیمار ام اس همیانطور که بالاتر ذکر شد یک بیماری است که صعب العلاج که نخاع را تحت تاثیر قرار می دهد، افرادی را که از آن رنج می برند متفاوت می باشد و می تواند منجر به از دست دادن عملکرد حرکتی و ناتوانی در راه رفتن شود. از آنجایی که شایع ترین علائم، از خستگی و بینایی گرفته تا سرگیجه، اسپاسم عضلانی، اختلال عملکرد مثانه می شود این وضعیت می تواند بسیار برای هر فردی متغیر باشد، خدمات مراقبت و پرستاری در منزل  بیماری ام اس که ما می توانیم ارائه دهیم نیز با توجه به شرایط بیمار شما تعیین می شود.

بیشتر بدانید: پرستار بیمار در منزل

علائم بیماری ام اس

 • خطر مقابله ناکارآمد
 • مقابله ناکارآمد خانواده
 • خستگی
 • از دست دادن خودمراقبتی
 • اعتماد به نفس پایین
 • ناتوانی و ناامیدی
 • اختلال در دفع ادرار
 • خطر فشار نقش مراقب

مراحل بیماری MS و عاقبت بیماری ام اس

فرایند پرستاری بیماری ام اس

بیماران مبتلا به بیماری ام اس که با این بیماری سر و کار دارند، دوره هایی از علائم را تجربه می کنند که در یک دوره زمانی کوتاه، معمولاً روزها یا هفته ها ایجاد می شود. سپس این علائم معمولاً بهبود می یابند یا ناپدید می شوند که به عنوان "دوره های آرام" بهبودی در نظر گرفته می شوند که می توانند برای دوره های زمانی بسیار طولانی تری مانند ماه ها یا سال ها ادامه داشته باشند، جایی که زندگی روزمره معمولاً تحت تأثیر قرار نمی گیرد. بسته به اینکه بیمار چگونه عود علائم ام اس را تجربه می کند یا ندارد، نشان دهنده اشکال مختلف بیماری است.

مقاله پرستار خصوصی در منزل را نیز بخوانید

انواع مختلف بیماری ام اس

بیماران که به ام اس دچار هستند پیشرفت مداوم علائمی دارند که ممکن است با دوره های بهبودی همراه باشد، معمولاً آن را طی 10 تا 20 سال از شروع بیماری تجربه می کنند. این شکل از مولتیپل اسکلروزیس به عنوان ام اس پیشرونده ثانویه (SPMS) شناخته می شود. علائم ام اس پیشرونده ثانویه و شدت آنها می تواند از بیمار به بیمار دیگر بسیار متفاوت باشد.

شکل دیگر این بیماری MS اولیه، پیشرونده (PPMS) نامیده می شود که در آن بیمار ظهور مداوم علائم را بدون هیچ دوره عود تجربه می کند. این شکل از MS دارای تعدیل کننده های اضافی است که فعال و غیر فعال و همچنین با پیشرفت و بدون پیشرفت هستند. از آنجایی که این شکل ناتوان‌کننده‌تر است، بیماران ام‌اس که PPMS را تجربه می‌کنند می‌توانند از کمک‌ها و خدمات مراقبتی از بیماران ام اس در منزل خود استفاده کنند.

اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) که به عنوان بیماری لو گریگ نیز شناخته می شود، یک بیماری مزمن است که علائم و ویژگی های مشترک مشابهی دارد. هر دو بیماری بر عضلات بدن تأثیر می گذارد که عملکرد حرکتی را کاهش می دهد، به سیستم عصبی حمله می کند و باعث آسیب سلولی می شود. چیزی که آنها را متفاوت می کند این است که ام اس یک اختلال خود ایمنی است که بدن را مجبور می کند به خود حمله کند در حالی که ALS یک بیماری است که بر سیستم عصبی تأثیر می گذارد. درباره خدمات مراقبت های بهداشتی خانگی ALS ما بیشتر بیاموزید مرکز پرستاری و پزشکی مهرگان نو با داشتن کادری حرفه ای  و متخصص کا بهترین خدمات را در راستای بهتر شدن حال بیمار ام اس ارائه می دهند.

نکاتی که بیماران ام اس باید رعایت کنند

استخدام پرستار بیمار ام اس در منزل ار مرکز پرستاری مهرگان نو

هنگامی که شما یا عزیزتان مراقبت خانگی مولتیپل اسکلروزیس را با مرکز نگهداری بیماران ام اس ما شروع می‌کنید،این مجموعه برای مراقبت فردی متناسب با شما یا عزیزتان و علائم ام‌اس که آنها تجربه می‌کنند، و همچنین برای کاهش عوارض آینده را برنامه ریزی می کند. بسته به سطح مراقبت از شرایط بیمار پرستاران ما می‌توانند در کارهای روزانه نیز کمک های بسیاری انجام دهند همچنین این موسسه برای نگهداری از ام اس سالمندان نیز خدمات مخصوصی ارائه می دهد.

همچنین بخوانید: اعزام پرستار خانم و آقا در منزل

وظایف پرستار بیمار ام اسMS

پرستاران ام اس نقش های زیادی دارند که ممکن است بسته به فرد متفاوت باشد. آنها می توانند دیدگاه گسترده ای در مورد درمان و زندگی با ام اس ارائه دهند. در اینجا چند راه بالقوه وجود دارد که ممکن است به آنها کمک کند که شامل موارد ذیل است

 1. اطلاع رسانی به شما و عزیزانتان از علائم هشدار دهنده ام اس و زمان مراجعه به مشاور
 2. ارائه حمایت عاطفی مستمر برای اعضای خانواده در مواجهه با استرس ناشی از تشخیص ام اس
 3. برنامه ورزشی
 4. فعالیت روزانه و فیزیوتراپی برای کاهش درد و ناراحتی ناشی از ام اس
 5. همراهی بیمار در هر قرار ملاقات پزشکی و ارائه یادآوری دارو
 6. ارائه کمک های مراقبت شخصی با پشتیبانی از کارهای روزمره مانند حمام کردن و لباس پوشیدن
 7. امید به درمان ام اس

فرایند پرستاری بیماری ام اس

یک بیمار می تواند تعدادی از علائم ناخواسته ام اس را در طول روز تجربه کند. برای کمک به کاهش مشکلات سلامتی مراقبت پرستاری در MS می‌تواند برای کمک به کارهای روزانه، ارائه حمایت عاطفی و اجرای یک برنامه مراقبت استراتژیک که به منظور حفظ سلامت، شادی و راحتی بیمار است، حضور داشته باشد. برای یک بیمار ام اس مهم است که به طور فعال در درمان شرکت کند تا تأثیر بیماری را کاهش دهد، زمان بهبودی پس از عود را بهبود بخشد، و مسیر بیماری را مدیریت کند که با خدمات مراقبت در منزل به راحتی قابل انجام است. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت های خانگی که می توانیم برای مبتلایان به ام اس با استخدام پرستار در منزل ارائه کنیم.

مرکز نگهداری بیماران ام اس

همچنین بخوانید: استخدام پرستار شبانه روزی در منزل

نکاتی که بیماران ام اس باید رعایت کنند

 • نیازهای فیزیکی، ذهنی و عملکردی خود را مرور کنید
 • برای بررسی تغییرات در علائم یا بیماری ام اس، ترازو تهیه کنید یا معاینه انجام دهید
 • راه هایی برای مدیریت علائم خود پیشنهاد دهید. این ممکن است شامل درمان فیزیکی، شغلی یا گفتار درمانی باشد. پرستار شما همچنین ممکن است برای تنظیم درمان عود کننده ام اس با پزشک شما همکاری کند
 • آزمایشات را مرور کنید و در مورد نتایج با پزشک خود صحبت کنید
 • ملاقات با اورولوژیست، روانپزشک، روانشناس یا چشم پزشک 
 • در مورد هرگونه تغییر دارویی با اعضای تیم مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید

هزینه استخدام پرستار بیمار ام اس در خانه

این موسسه به فرایند آموزش به بیمار ms پرداخته و علاوه بر خدمات نگهداری و مراقبت از بیماران مبتلا به ام اس خدمات دیگر نظیر پرستار کودک در منزل و پرستارکرونایی در منزل برای شما ارائه می دهد، جهت کسب اطلاعات دقیق و بروز با موسسه پرستاری مهرگان نو تماس حاصل فرمایید.

چتر فیروزه ایامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید