X

هزینه کاردرمانی در منزل کرج برای کودکان و بزرگسالان

09129611307 کارشناس امور پزشکی
کار درمانی در منزل

موسسه پرستاری مهرگان نو مفتخر است با گردهم آوری با تجربه ترین متخصصان در زمینه کار درمانی خدماتی با بالاترین کیفیت ارائه دهد. کاردرمانی یک حرفه پزشکی است که از طریق ارزیابی توانایی ها و مشکلات جسمی، ذهنی، حسی و اجتماعی افراد، با درمان کافی انجام می شود. هدف کار درمانی در منزل این است که آنها را قادر سازد تا به بالاترین درجه استقلال ممکن در زندگی روزمره خود دست یابند.

این حوزه طیف گسترده ای از اقدامات، بهداشت، سلامت اجتماعی، اجتماعی، آموزشی و ... را ارائه می دهد و از جمله آنها مراقبت و پرستاری در منزل است. هدف کاردرمانی این است که افراد را تا حد امکان در زندگی روزمره خود مستقل کند تا از وابستگی، حفظ سلامت، کیفیت زندگی و بهبود یا به حداقل رساندن اثرات بیماری و/یا ناتوانی جلوگیری شود.

مهرگان نو
مهرگان نو

کار درمانی (occupational therapy) در منزل و گفتار درمانی یکی از خدمات موثر در حوزه توان بخشی برای کودکان و بزرگسالان می باشد. در واقع این خدمات از زیر شاخه های پزشکی است که برای درمان بیماران با مشکلات جسمی، ذهنی و اجتماعی ارائه می گردد. متخصصان کار درمانی در جهت مستقل شدن و بازتوانی بیمار مداخلات درمانی خود را برنامه ریزی می نماید. کاردرمانی استفاده درمانی از فعالیت‌های مراقبت، کار و بازی برای افزایش استقلال عملکردی، تقویت رشد و پیشگیری از ناتوانی می باشد. ممکن است شامل تطبیق وظایف یا محیط برای دستیابی به حداکثر استقلال و افزایش کیفیت زندگی باشد.

کار درمانی در منزل کرج

کاردرمانی در منزل

یکی از اصلی ترین علل انجام مراحل کار درمانی در منزل اینست که چون فرد با منزل خود بیشتر آشناست بنابراین بیمار (کودکان و بزرگسالان) را در این محیط حمایتی و شفابخش قرار می دهیم در نتیجه بیمار استرس کمتری را تجربه می نماید. عامل دیگر اینست که اعضای خانواده بیمار به راحتی در دسترس هستند و می توانند بیشتر درگیر بهبود بیمار خود شوند. در برخی از شرایط مانند اختلالات حرکتی در فرد، استفاده‌ی همزمان خدماتی مانند فیزیوتراپی در منزل نیز توصیه می‌شود. مداخله کاردرمانگر در منزل با هدف به حداکثر رساندن توانایی ها و مهارت های فرد و/یا بازیابی مشکلاتی است که فرد را تا زمانی که ممکن است در محیط معمول خود نگه دارد. برای این منظور، برنامه‌های کاملاً فردی بر اساس نیازهای واقعی که افراد در زندگی روزمره خود با آن مواجه می‌شوند، آماده می شود، این برنامه‌ها از طریق مدل مراقبت فرد انجام می‌شوند. بنابراین، پزشکان متخصص ما از طریق توسعه برنامه های زندگی، با مشارکت فرد بیمار بر قابلیت ها و توانایی های کاربر تمرکز خواهیم کرد.

مزایای کار درمانی در منزل چیست؟

 • کمک به تسریع روند درمان

 • افزایش آسایش و راحتی بیماران و خانواده آن ها

 • صرفه جویی در زمان و هزینه

 • کاهش وابستگی به اطرافیان

چه افرادی به کار درمانی نیاز دارند؟

 1. بیماری ها و آسیب های نورولوژی بزرگسال و بیماری هایی از قبیل  سکته مغزی، پارکینسون، MS، ضربه مغزی و ضایعات نخاعی، ALS
 2. مشکلات ارتوپدیک و اعصاب محیطی (پارگی تاندون و عصب و...)
 3. اختلالات جسمی کودکان (فلج مغزی و تاخیر حرکتی و...)
 4. اختلالات تکاملی عصبی (طیف اوتیسم و ADHD و...)
 5. اختلالات ذهنی کودک (سندروم داون، ناتوانی های هوشی و...)
 6. مشکلات روانی اجتماعی (اسکیزوفرنی و اختلالات دوقطبی و...)
 7. اختلالات پردازش حسی
 8. مشکلات یادگیری
 9. اختلالات رشدی
 10. آرتروز
 11. اختلالات در سلامت روان یا مشکلات رفتاری
 12. آسیب های ارتوپدی نظیر شکستگی استخوان، جراحی تاندونی و...
 13. تاخیر در رشد جسمی یا ذهنی
 14. شرایط بد پس از جراحی
 15. سرطان
 16. آسیب های شدید دست

کاردرمانی در منزل برای کودکان

کاردرمانی در منزل برای کودکان در کرج

کاردرمانی جسمی کودکان توسط موسسه مهرگان نو برای کودکانی کاربردی است که قبل از تولد و یا بعد از تولد به اختلال ها و بیماری هایی دچار می شوند که مشکلات و بیماری هایی می شود که ممکن در روند رشد کودک مشکل ایجاد کند و متخصصان ما در این موسسه با انجام روش های علمی برای درمان کودک شما اقدام های لازم را انجام می دهند از انواع پر کاربرد کار درمانی جسمی کودکان می توان به کاردرمانی برای تاخیر حرکتی، کاردرمانی برای سندرم داون و کاردرمانی برای فلج مغزی اشاره نمود.

همچنین بخوانید: پرستار کودک در منزل

کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان

کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان در کرج

کاردردرمای برای بزرگسالان با بالابردن سطح مهارت و توانمندی فرد منجر به استقلال جسمی و حرکتی مراجعه کننده می شود این افراد اغلب به دلیل مشکلات ارتوپدی و نورولوژی دچار مشکلات جسمانی می شوند و برای درمان می توانند از کاردرمانی استفاده کنند که از انواع آن می توان به  کاردرمانی برای پارکینسون، کاردرمانی برای ام اس، کاردرمانی برای ضربه مغزی، کاردرمانی برای سکته مغزی و کاردرمانی برای ضایعه نخاعی اشاره نمود که به دو روش کاردرمانی در منزل و کاردرمانی در کلینیک مورد استفاده قرار می گیرد که فرد و درمانگر با در نظر وضعیت فرد تصمیم به مکان کاردرمانی میگیرند.

کاردرمانی ذهنی کودکان

از آنجایی که مغز کودکان به محض تولد شروع به رشد کرده که به همراه خود مهارت هایی نظیر حرکتی و ذهنی آن ها نیز شروع به رشد می کند اگر در این سنین کودک دچار بیماری و اختلال برای کسب مهارت شود مشکلاتی در زندگی فرد رخ می دهد که والدین وی به روانپزشک و متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرده و پزشک متخصص بعد از تشخیص بیماری کودک اقدام به درمان او می کند که به کاردرمانی هایی که رشد ذهنی کودک مورد استفاده قرار میگیرد که شامل :کاردرمانی ذهنی برای بیش فعالی، کاردرمانی ذهنی برای اوتیسم، . تکنیک های رفتاری، رویکرد های پیاژه، کاردرمانی ذهنی برای سندرم دان ورویکردهای رفتاردرمانی می باشد.

کاردرمانی تخصصی در منزل کرج

کاردرمانی رایگان

در موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو، ما درمان خود را برای درمان موثر موقعیت منحصر به فرد شما متمرکز می کنیم. ابتدا نیازهای شما را ارزیابی می کنیم. سپس درمان شما را برای ارائه راه حل شخصی سازی می کنیم. کاردرمانی ما شامل چندین برنامه تخصصی است:

 1. درمان جایگزین کامل مفصل: اگر یک لگن، زانو یا شانه جدید دریافت کنید، درمانگران ما به شما کمک خواهند کرد تا در طول بهبودی خود را تنظیم کنید. آنها به شما نشان می دهند که چگونه کارهای روزمره مانند لباس پوشیدن، حمام کردن و نظافت را انجام دهید.
 2. برنامه بیماری مزمن: اگر تشخیص نارسایی قلبی یا بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) دارید، کاردرمانگران متخصص ما می توانند به شما در یادگیری نحوه صرفه جویی در انرژی کمک کنند.
 3. تسکین ادم لنفاوی: درمانگران لنف ادم تایید شده ما بر روی چالش هایی تمرکز می کنند که وقتی گردش خون ضعیف و التهاب استفاده از بازوها یا پاها را محدود می کند رخ می دهد. آنها تخلیه لنفاوی دستی را ارائه می دهند و تکنیک هایی را برای به حداقل رساندن تورم و ناراحتی به شما آموزش می دهند.

کاردرمانی به هر کسی که در انجام کارهای ساده روزمره مشکل دارد کمک می کند. درمانگران معتبر ما شما را راهنمایی می کنند تا تنظیمات کوچکی را در خانه انجام دهید که منجر به کیفیت زندگی بهتر می شود. ما با شما همکاری می کنیم تا در موارد زیر به شما کمک کنیم:

 • تکنیک های مدیریت داروهای خود را بیاموزید
 • صرفه جویی در انرژی
 • مهارت های حرکتی ظریف و هماهنگی دست و چشم خود را توسعه دهید
 • بهبود بینایی با تمرینات چشم
 • راه های جدیدی برای انجام وظایف پیدا کنید
 • مهارت های از دست رفته را بازیابی کنید
 • حفظ و تقویت حافظه و مهارت های شناختی

کاردرمانی در منزل برای راه رفتن

کار درمانی در منزل شامل چه اموری می شود؟ 

افرادی که دچار اختلالات جسمی هستند.

کار درمانی جسمی شامل تقویت عضلات و تمرینات کششی و آموزش فعالیت های روزمره مانند غذا خوردن، استحمام، انجام کارهای روزانه و لباس پوشیدن می باشد.

افرادی که دچار اختلالات روانی هستند.

اختلالاتی از قبیل هذیان، بی قراری، فوبیا، اختلالات خلقی و سوء مصرف مواد در این گروه قرار می گیرد. 

افرادی که دچار اختلالات ذهنی هستند.

این نوع از اختلال معمولاً در کودکان رخ می‌دهد و شامل بیش ‌فعالی، مشکلات شناختی و مشکلات حافظه می‌باشد. 

کار درمانی برای کودکان بسیار کارآمد است و باعث افزایش اعتماد به نفس و موفقیت آن ها در آینده خواهد شد.

هزینه کار درمانی در منزل چقدر است؟

هزینه هر جلسه کاردرمانی در منزل بستگی به وضعیت فرد توانجو دارد.

متخصص کاردرمانی پس از آنالیز وضعیت توانجو هزینه دقیق هر جلسه کاردرمانی را اعلام می کند.

کار درمانی در موسسه پرستاری مهرگان نو

کار درمانی در موسسه مهرگان نو

موسسه پرستاری مفتخر است با گردهم آوری با تجربه ترین متخصصان در زمینه کار درمانی خدماتی با بالاترین کیفیت ارائه دهد. تنها کافی است از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید و از خدمات حضوری و غیر حضوری اطلاعات بیشتر کسب نمایید.

سوالات متداول:

 • آیا کاردرمانی تحت درمان پوشش بیمه می باشد؟

در رابطه با این موضوع لازم است تا با بیمه گذار خود صحبت کنید و همینطور این موسسه در پایان جلسات درمانی گواهی بیمه با مهر کلینیک در اختیار شما قرار می دهد و از این طریق می توانید بخشی از هزینه های خود را از بیمه دریافت کنید.

 • چند جلسه کاردرمانی نیاز است؟

کاردمانی و توابخشی کمی زمانبر می باشد و می توان گفت که پروسه درمان بستگی به میزان بیماری و آسیب هایی که به فرد وارد شده است، بستگی دارد. البته میزان پیشرفت کودک و بزرگسالان نیاز حائز اهمیت است. در راستای بهبودی صبور و شکیبا باشید.

 • برای انجام کاردمانی نیاز به مراجعه به پزشک است؟

به ارائه دهندگان مراقبت های درمانی و بهداشتی، درمانگر گفته می شود و توانایی تشخیص وضعیت شما می باشند اما در هر صورت بهتر است برای ارزیابی و معالجه توسط پزشک متخصص معاینه شوید لذا پزشک اطلاعات کامل تری در اخیتار شما قرار می دهد.

 • کاردرمانگرها چه کاری انجام می دهند؟

در یک تعریف کلی کی توان بیان کرد که وظیفه ی اصلی کاردرمانگرها توابخشی، پیشگیری و درمان بیماری های مختلف هستند، این افراد تمامی بیماران را در سنین مختلف اعم از کودک، نوجوان، بزرگسال و همینطور سالمندان که دارای بیماری های جسمی، روحی و ذهنی هستند را تحت درمان و مراقبت قرار می دهند.

 • تفاوت کاردرمانی با فیزیوتراپی چیست؟

کاردرمانگران با مراجعان با توجه به نیازهای جسمی، ذهنی و عاطفی آنها به طور کل نگر رفتار می کنند. هدف آنها فعال کردن عملکرد روزانه و استقلال است. در مقابل، فیزیوتراپیست ها به طور خاص به عملکرد حرکتی و آسیب کمک می کنند


 • تعرفه کاردرمانی در منزل چقدر است؟

  از آنجایی کاردرمانی برای افراد مختلف با بیماری ها و مشکلات مختلفی صورت میگیرد و طول درمان نیز بستگی به شدت بیماری فرد دارد قیمت ها نیز متغیر می باشد، برای اطلاع از قیمت دقیق با موسسه تماس بگیرید.

 • جلسات درمانی بچگونه هماهنگ می شود؟

  ابتدا شما توسط متخصصین موسسه پرستاری مهرگان نو مشاوره ی لازم را دریافت می کنید سپس با نظر پزشک با در نظر گرفتن شرایط فرد بترین درمان در بهترین زمان برای شما مهیا می شود.

 • کاردرمانی برای چه کسانی توصیه می شود؟

  این روش درمانی برای تمام کودکان و بزرگسالانی که دچار بیماری و اختلالات ذهنی و مهارتی و جسمانی هستند کاربردی می باشد، جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید