X

انواع خدمات پرستار بیمار در منزل

09129611307 کارشناس امور پزشکی
پرستار بیمار

موسسه پرستاری مهرگان نو آماده ارائه خدمات پرستار بیمار به صورت ساعتی، روزانه و شبانه با قیمت مناسب می باشد.

مهرگان نو
مهرگان نو

چتر فیروزه ای

پرستار بیمار در منزل در واقع حضور یک فرد باتجربه است که با هدف افزایش رفاه و آسایش فرد بیمار و خانواده او ارائه خدمات می کند.ممکن است فردی در شرایطی باشد که نیاز به مراقبت و پرستاری در خانه داشته باشد. در این موقعیت استخدام پرستار بیمار که تخصص کافی در زمینه بیماری و هم چنین تجربه زیاد داشته باشد و بتواند در پروسه درمان بیماری در منزل به فرد بیمار کمک و یاری دهد بسیار ضروری است.افراد بسیاری بدلیل شلوغی و آلودگی محیط بیمارستان تمایل دارند که روال درمان در منزل شخصی و در آرامش کامل انجام شود.

موسسه پرستاری مهرگان نو در جهت رفاه حال بیماران گرامی و خانواده هایشان خدمات اعزام پرستار بیمار در منزل را به صورت روزانه، ساعتی و شبانه روزی ارائه می دهد.

پرستار بیمار در منزل چه خدماتی را ارائه می دهد؟

خدمات پرستار بیمار در منزل - موسسه پرستاری مهرگان نو

وظایف پرستار بیمار در منزل، همانطور که از نام آن مشخص است، مراقبت و نگهداری از فرد بیمار در خانه خود می باشد. بطور کلی پرستار باید تجربه و دانش کافی در زمینه بیماری مربوطه را داشته باشد.

 • دادن دارو به بیمار طبق تجویز پزشک معالج

 • بررسی وضعیت بیمار مثل چکاپ زمانبندی شده فشار خون

 •  تعویض پانسمان

 • انجام انواع تزریقات

 •  انجام فیزیوتراپی در منزل

 • تنظیم برنامه مراقبتی روزانه 

 • نظارت بر وضعیت بهداشت فردی بیمار

 • نظارت بر تغذیه بیمار و انجام توصیه های تغذیه ای با توجه به نوع بیماری

 • انجام تغذیه با گاواژ یا تغذیه وریدی

 • مراقبت از سوند بیمار و انجام سونداژ(سوند ادرار در منزل و سوند معده در منزل)

 • مراقبت از زخم و بخیه بیمار

 • مراقبت از زخم های دیابتی

 • پیشگیری از زخم بستر و مراقبت از زخم بستر

 • تغییر پوزیشن دادن به بیمار برای جلوگیری از زخم دیابت

 • کمک به حرکت و جابجایی بیمار و آموزش های لازم جهت چگونگی شروع حرکت و استفاده از عضلات 

 • توجه به بهداشت روان بیمار

 گاها ممکن است بیمار یک سالمند و یا کودک باشد که در این حالت پرستار سالمند متخصص و آشنا به بیماری و یا یک پرستار کودک آشنا با موضوعات و بیمارهای کودکان به منزل شما اعزام خواهد شد.

چرا از خدمات پرستار بیمار در منزل باید استفاده کنیم؟

 1. استفاده از خدمات پرستاری در منزل این امکان را برای فرد بیمار ایجاد می کند که در منزل از احساس امنیت و آرامش بیشتری برخوردار باشد.

 2. بیمار وقتی در خانه خود تحت مراقبت قرار می گیرد، با سرعت بیشتری بهبود می یابد و کیفیت زندگی نیز در او بالاتر خواهد بود.

 3. از دیگر مزایای استفاده از خدمات پرستاری در منزل، به صرفه بودن هزینه های پرستاری نسبت به خدمات بستری در بیمارستان است.

 4. خانواده ها به صورت مستقیم از روند بهبودی بیمارشان مطلع می شوند و همچنین پرستار با توجه به زمانبندی که از سوی خانواده تعیین می شود در منزل حضور پیدا می کند

پرستار در منزل از چه بیمارانی مراقبت می کند؟

مراقبت پرستار بیمار در منزل از کدام طیف بیماران می باشد- موسسه پرستاری مهرگان نو

موسسه پرستاری مهرگان نو، کادر درمانی و مراقبتی خود را با طیف گسترده ای از بیماران در جهت بهبودی و سلامتی آنان با سرعت عمل زیاد و کیفیت عالی ارائه می دهد.

 •  پرستاری و مراقبت از بیماران ICU

 •  پرستاری و مراقبت از بیماران CCU

 •  پرستاری و مراقبت از بیماران CVA

 •  پرستاری و مراقبت از بیماران CP

 •  پرستاری و مراقبت از بیماران MS و ALS

 •  پرستاری و مراقبت از بیماران جراحی شده

 •  پرستاری و مراقبت از بیماران در بستر 

 •  پرستاری و مراقبت از بیماران سرطانی

 • پرستاری و مراقبت از بیماران قلبی

 •  پرستاری و مراقبت از بیماران اعصاب و روان

 • پرستاری و مراقبت از بیماران پارکینسون ،آلزایمر

پرستاری از بیماران و سالمندان آلزایمر

بیماری آلزایمر نوعی اختلال در عملکرد مغز است که توانایی ذهنی فرد را به مرور زمان از کنترل خارج می کند.

بیماری آلزایمر به تدریج پیشرفت می کند اما سرعت تحلیل این بیماری در بین افراد متفاوت است. به عنوان مثال برخی از افراد در همان مراحل ابتدایی بیماری ، توانایی و قدرت انجام فعالیت های روزانه را از دست می دهند اما برخی دیگر ممکن است در مراحل بعدی با این مشکلات مواجه شوند.

مراقبت و پرستاری از بیماران آلزایمری نیاز به تخصص و آموزش دارد. پرستار بیمار آلزایمری باید شرایط مناسبی را برای فرد فراهم کند چرا که تاثیر مستقیمی در روحیه بیمار دارد.

پرستاری از بیماران و سالخوردگان پارکینسون

پرستار پارکینسون یک متخصص است که مهارت های بسیاری در زمینه کنترل بیماری و عوارض داروها و تنظیم آن جهت کنترل علائم و دیگر امور مربوط به بیماری دارد.

بیماری پارکینسون در صورت پیشرفت می تواند وضعیت افراد را آسیب پذیرتر کند در نتیجه خدمات پرستاری به خصوص پرستار بیمار در منزل خدمتی مقرون به صرفه و بیمار محور است و تمامی بخش های مراقبت از فرد بیمار را که نشانه کارآزمودگی نقش پرستار می باشد را تداعی می کند.

پرستار بیمار پارکینسون باید برخی روزها در انجام کارهای روزانه به او کمک کند و بقیه روزها فقط به او زمان بدهد که کارهایش را خودش انجام دهد.

پرستاری از بیماران تشنجی

بیماری تشنج عبارتست از تخلیه ناگهانی و عصبی سلول های مغز. تشنج در واقع ترکیبی از تمام فعالیت های حرکتی، حسی و روانی مغز است که می تواند تمام مغز یا بخشی از آن را درگیر نماید . پرستاری از بیمار تشنجی امری مهم و حساس است.

تشنج در دو حالت پیش می آید :

 1.  به صورت منطقه ای و در یک قسمت از مغز درگیر می شود 
 2. به صورت عمومی و در تمام مغز به یکباره ایجاد می شود.

پرستاری از بیماران تنفسی

سیستم تنفسی یکی از حیاتی ترین سیستم های بدن است که بدون عملکرد مناسب، زندگی فرد را در معرض خطر قرار می دهد.

این سیستم به همراه سیستم قلبی و عروقی با انتقال اکسیژن به بافت ها و دفع دی اکسید کربن از بدن، نقش بسیار مهمی در بقای سلول ها و عملکرد طبیعی آن ها به عهده دارد.

امروزه با پیشرفت مراقبت ها لازم است که پرستاران آمادگی مراقبت در مکان های مختلف من جمله منزل را در کلیه مراحل بیماری داشته باشند.

موسسه پرستاری مهرگان نو با برخورداری از بهترین کادر پرستاری جهت مراقبت و پرستاری از بیماران تنفسی و با بهترین کیفیت به صورت شبانه روزی آمادگی ارائه خدمات را دارد.

پرستار شبانه روزی در منزل

پرستار شبانه روزی بیمار در منزل مراقبت و نگهداری از بیمار را به عهده دارد. لازم است پرستاری که  از بیمار مراقبت می کند، تخصص و تجربه کافی در زمینه بیماری مربوطه را داشته باشد.

هم چنین پرستار باتجربه مواردی را به طور منظم مواردی چک می کند مثل:

 • دادن دارو به بیمار طبق تجویز پزشک معالج

 •  بررسی وضعیت بیمار مثل چکاپ زمانبندی شده فشار خون

 •  تعویض پانسمان

 •  تزریقات

 •  انجام فیزیوتراپی در منزل

هزینه پرستار بیمار در منزل در شهر کرج

پرستار بیمار روانی

بیماران اعصاب و روان یکی از گروه های مهمی هستند که نیازمند دریافت خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل می باشند و هم چنین لازم است فرد پرستار دانش کافی و مهارت بالایی در زمینه مراقبت از این بیماران را داشته باشد.

خدمات پرستار بیمار روانی یکی از خدماتی است که موسسه پرستاری مهرگان نو با استفاده از کادر درمان خوب و حرفه ای و در جهت رفاه بیشتر خانواده ها ارائه می دهد.

پرستار بیمار زخم بستر

زخم بستر در نتیجه فشار ممتد و طولانی مدت بر پوست ایجاد می شود. زخم بستر اغلب در نقاطی از بدن ایجاد می شود که پوست روی برجستگی استخوانی قرار گرفته است مثل کتف ها، جناغ، آرنج ها، زیر باسن، زیر زانو و پاشنه.

زخم بستر عموما در افرادی ایجاد شود که مدت زمان طولانی را در یک موقعیت می گذرانند و توانایی تغییر وضعیت خود را ندارند.

پرستار بیمار زخم بستر باید وضعیت تغذیه بیمار را چک کند.

پرستار بیمار سرطانی

ابتلا به بیماری سرطان یکی از شایع ترین علل مرگ و میر در دنیاست. این بیماری علاوه بر حمایت های درمانی نیاز به حمایت عاطفی و انرژی بسیاری جهت مقابله دارد.

به همین دلیل خانواده ها تلاش می کنند تا بهترین شرایط را برای عزیزانشان فراهم نمایند. 

مراقبت و نگهداری از بیماران سرطانی امری بسیار مهم می باشد در واقع پرستار بیمار سرطانی به معنی کمک به تقویت بنیه جسمی ، روحی و معنوی بیمار است. 

پرستار بیمار سکته مغزی

 سکته یک آسیب مغزی است که باعث ایجاد اختلال جریان خون در بخشی از مغز می‌شود.

با افزایش تعداد سکته های مغزی در کشور راهکارهای مراقبتی پس از سکته برای بیماران از اهمیت بسیار بالایی برخورداراست.

مراقبت و پرستاری از بیمار نیازمند آگاهی و دانش است. لازم است پرستار بیمار سکته مغزی وضعیت فرد را به طور منظم کنترل کند زیرا نقش مهمی در بهبود فرآیند بیماری دارد.

پرستار بیمار سکته قلبی

بیماری قلبی یکی از شایع ترین بیماری ها در عصر حاضر است. افراد بدلایل مختلف مجبورند برای تامین معاش خود و عزیزانشان مشغول به کار شوند و فشار و استرس ناشی از کارهای سخت و طاقت فرسا سبب افزایش روند این بیماری در بین اشخاص شده است.

مراقب و پرستار بیمار سکته قلبی مسئولیت مهم و حساسی می باشد چرا که این افراد نیازمند دقت و توجه در زمینه های مختلفی می باشند.

پرستار بیمار فشار خون

فشار خون یکی از بیماری هایی است که بیشتر افراد به آن مبتلا می شوند. اندازه گیری فشار خون یکی از راه های تشخیص سلامت فرد می باشد.

فشار خون بالا ، شخص را آماده ابتلا به سکته مغزی و سکته قلبی می کند. 

موسسه مهرگان نو، خدماتی را تحت عنوان پرستار بیمار فشار خون در منزل به شما عزیزان ارائه می دهد. این مراقبین وظیفه حفظ و مراقبت از بیماران فشار خون بالا را به عهده دارند و هم چنین به نکات درمانی بیماری توجه بیشتری دارند و این نکات را برای فرد برنامه ریزی می کنند تا فرد هرچه سریعتر سلامتی خود را بازیابد.

پرستار بیمار سالمند وابسته به تخت

افراد سالمند پوست حساس تری نسبت به دیگر سنین دارند، بنابراین لازم است که از پوست آنان مراقبت های بیشتری شود. 

در صورتی که سالمند توانایی حمام رفتن نداشته باشد و یا بیماری خاصی داشته باشد، لازم است که در تخت خواب، استحمام برای آنان انجام شود.

برای این امر اعضای بدن سالمند به ترتیب زیر شسته شوندابتدا گردن و بالاتنه سالمند را بشویید سپس بازوها و زیر بغل را شستشو دهید.در مرحله بعد کمر، پاها، نواحی تناسلی، مفاصل، زانوها و آرنج ها را بشویید.با توجه به نوع پوست سالمند، از کرم های مناسب جهت حفظ رطوبت پوست استفاده کنید.

پرستاری از بیماران لوسمی

بیماری لوسمی یکی از سرطان های مربوط به سلول های سفید خون در مغز استخوان یا بافت های غدد لنفاوی می باشد. این سلول ها تکثیر پیدا می کنند، داخل بافت جمع می شوند و به داخل جریان خون می ریزند و نهایتا سایر بافت ها را نیز درگیر می کنند.

موسسه پرستاری مهرگان نو علاوه بر بهره مندی از پرستاران آموزش دیده برای بیماران لوسمی ، خدمات پرستار بیمار لوسمی را نیز با بهترین کادر درمانی و تجهیزات نوین ارائه میدهد.

شرایط استخدام پرستار بیمار در منزل

شرایط استخدام پرستار بیمار در منزل - موسسه پرستاری مهرگان نو

برای استخدام پرستار در منزل حتما از طریق مراکز ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل که با مجوز وزارت بهداشت و آموزش پزشکی فعالیت می کنند اقدام کنید.

مراکز معتبر را بیابید و خدمات آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. با توجه به اینکه احتمال تغییر در وضعیت سلامتی بیمار در طول شبانه روز وجود دارد ترجیحا از مراکزی که خدمات شبانه روزی ارائه می دهند استفاده کنید.

در زمان استخدام پرستار برای بیمار باید به نکات مهمی مثل تجربه کاری پرستار، برخورد پرستار با بیمار، قابل اعتماد بودن پرستار، اولویت دادن نیازهای بیمار، آمادگی پرستار برای موقعیت های اضطراری توجه ویژه داشته باشید.

موسسه پرستاری مهرگان نو با پشتیبانی 24 ساعته از زمان انعقاد قرارداد تا انتهای آن در کنار شماست تا بهترین خدمات را برای شما فراهم کند.

استخدام پرستار در منزل

با استخدام پرستار بیمار در کرج به صورت نیمه وقت تحت عنوان پرستار ساعتی در منزل و یا به صورت هفتگی و تمام وقت می توانید از خدمات پرستاری و پزشکی موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو استفاده کنید از دیگر خدمات ارائه شده این شرکت می توان به پرستار کودک و پرستار ساعتی در منزل اشاره نمود می توانید از طریق شمار ه ی زیر درخواست پرستار بیمار در منزل در شهر کرج را در تمامی نقاط نظیر مهرشهر، عظیمیه، گوهردشت، گلشهر، فردیس و .... داشته باشید.

چتر فیروزه ایامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید