X

تعمیر تشک مواج در تهران و کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی
تعمیر تشک مواج در تهران و کرج
مهرگان نو
مهرگان نو

آیا تشک مواج تعمیر می شود؟

تشک و پمپ تشک مواج قابل تعمیر بوده و در صورت صدمه دیدن امکان تعمیر آن وجود دارد. برخی از مدل های تشک مواج مجهز به هشدار شنیداری و دیداری هستند و در صورت آسیب دیدن سلول ها هشداری شنیدار سوت و هشدار دیداری یعنی چشمک زدن ایجاد می شود. تشک مواج دارای دو پایه تردد هوا بوده تا هوا در زیر آن جریان داشته باشد و به پمپ فشار وارد نشود.

موتور تشک مواج دارای دو ضربه زن آهنی در دو سمت خود به همراه دو پلاستیک دایره ای شکل بوده که هوا را به داخل پمپ وارد می‌کند. طرز کار پمپ تشک مواج به این صورت است که آهنربا مغناطیسی این دو بازو را که پلاستیک ها روی آن قرار دارند، به سمت خود با سرعت می کشد و تولید هوا می کند و هوا از یکی از خروجی ها به سمت تشک مواج رفته و باعث باد کردن سلولهای آن می شود.

سوئیچ در تشک مواج باعث می شود که سلول ها یکی در میان پر و خالی شوند. در صورت خراب شدن پمپ تشک مواج باید ابتدا پریز برق را چک کرد. بعضی از پمپ های تشک مواج یک فیوز اطمینان دارند که برق مازاد را در خود گرفته و قطع می کنند تا برق به داخل پمپ تشک مواج وارد نشود.

همچنین امکان دارد پمپ تشک دچار پارگی پلاستیک های انتقال باد و ضربه گیر های داخل بدنه پمپ تشک شود. این .پلاستیک ها در هر دقیقه هزار بار فعالیت می کنند و معمولا پس از یک سال استفاده دچار فرسودگی می شوند و باید نسبت به تعویض آنها اقدام کرد. 

قسمت بعدی در تشک مواج که احتمال خرابی دارد، بازوهای ضربه زن پمپ آن می باشد که این بازوها توسط آهنربا باید به سمت داخل کشیده شود و خرابی آهنربا یا بازوها می تواند مانع انجام این عمل شود. از دیگر مواردی که باعث می شود تشک های مواج بعد از دوسال خراب شوند، کند شدن حرکت موتور داخلی آن می باشد که باید از یک مجموعه معتبر درخواست اعزام تعمیرکار تشک مواج کرد.

آخرین مشکلی که ممکن است برای تشک های مواج ایجاد شود، خرابی شیلنگ انتقال دهنده ی پمپ به بدنه تشک مواج است که این قسمت از دو لاین تشکیل شده و احتمال دارد شیلنگ ها در مسیر خود دچار کیپ شدگی شوند. به همین دلیل باید شیلنگ را از بدنه تشک و از پمپ جدا کرد و در آن فوت کرد. اگر باد به راحتی خارج شد یعنی شیلنگ سالم است. در ادامه بهتر است بدنه تشک مواج نیز بررسی شود چرا که این احتمال وجود دارد که بدنه سوراخ شده باشد و پمپ باد قسمتی از باد را به بیرون دهد.

به منظور تعمیر و خرید انواع تشک مواج می توانید با مجموعه مهرگان نو تماس حاصل نمایید تا کارشناسان این مجموعه به شما راهنمایی های لازم را ارائه دهند.

تعمیر پمپ تشک مواج تخم مرغی

دستگاه پمپ تشک مواج که به پمپ تشک بیمار، پمپ تشک بیمارستانی و پمپ تشک تخم مرغی نیز معروف است، وظیفه تولید هوا برای تشک بیمار را دارد که به صورت سلولی و یکی در میان پر و خالی می شوند و از ایجاد زخم بستر جلوگیری می کنند .

اگر تشک مواج باد نشود، جای نگرانی نیست چرا که می توانید پمپ تشک را تعمیر کنید یا در صورتی که امکان تعمیر پمپ تشک مواج نبود، مجدد اقدام به خرید پمپ تشک مواج تخم مرغی نمایید. مجموعه مهرگان نو در زمینه تعمیر پمپ تشک مواج به صورت تخصصی عمل می کند.

مشکلات کلی پمپ تشک تخم مرغی

دستگاه پمپ تشک مواج روشن نمی شود.

روشن نشدن پمپ تشک سلولی یا تخم مرغی دلایل متفاوتی دارد که می توان به خرابی برد، سوختن برد و ضرب دیدگی پمپ اشاره کرد. تعمیر و رفع اشکال دستگاه پمپ تشک مواج زمانبر نیست و پس از تعمیر، دستگاه توسط تکنسین های مجموعه مهرگان نو تست می شود.

دستگاه پمپ تشک مواج خروجی هوا ندارد.

تعمیر و برطرف کردن مشکل خروجی هوا در دستگاه پمپ تشک مواج، از دیگر خدماتی است که مجموعه مهرگان نو در سریعترین زمان ممکن به مشتریان خود ارائه می دهد.

هوا در دستگاه پمپ تشک مواج بین سلولها تعویض نمی شود.

به منظور رفع مشکل پمپ تشک مواج با مجموعه مهرگان نو تماس حاصل نمایید.

طریقه ی تعمیر نشتی تشک مواج

ابتدا لازم است محل نشتی را پیدا کنید و سپس اطراف سوراخ را تمیز کنید و اجازه دهید که خشک شود. حال مقداری از چسب را روی سوراخ ریخته و بعد از خشک شدن چسب یک قطعه ی سنگین را روی قسمت سوراخ قرار دهید و برای چند ساعت اجازه دهید که همان قسمت بماند. حال قسمت سوراخ شده دیگر پر شده و دیگر تشک مواج نشتی نخواهد داشت.

نکاتی که هنگام استفاده از تشک مواج باید رعایت کنید!

  • از تشک مواج مناسب با وزن بیمار استفاده کنید چرا که اگر تحمل وزن تشک کمتر از وزن بیمار باشد، خیلی سریع خراب می شود.
  • زمانی که بیمار از تشک مواج استفاده نمیکند، پمپ باد را خاموش کنید.

در صورت بروز مشکل در انواع تشک مواج با مجموعه مهرگان نو به منظور تعمیر تماس گرفته و با کارشناسان ما موضوع را در میان بگذارید. این مجموعه دارای افراد متخصص و باتجربه می باشد و در زمان کمی و با هزینه مناسب به صورت تخصصی و دقیق تشک مواج شما را تعمیر می کند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید