X

ویزیت متخصص عفونی در منزل

09129611307 کارشناس امور پزشکی
ویزیت متخصص عفونی در منزل

ویزیت پزشک متخصص عفونی در منزل، یکی از خدمات مهم و موثر در زمینه بهبود سلامتی مجموعه مهرگان نو می باشد که این روزها به دلیل پیشرفت بستر آن این امکان برای بیماران فراهم شده است که در محیط آرام و آشنای منزل خود درمان شوند و تحمل و استرس مرتبط با رفت و آمد مراکز درمانی به حداقل رسیده است.

مهرگان نو
مهرگان نو

خدمات پزشکی در منزل به عنوان یک راهکار موثر برای حل مشکلاتی همچون فاصله طولانی با مراکز درمانی، مشغله های روزمره و... معرفی می شوند. یکی از خدمات پزشکی در منزل شامل ویزیت پزشک متخصص عفونی در خانه توسط مجموعه مهرگان نو می باشد که به بیماران این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به رفت و آمد به بیمارستان یا مراکز درمانی، از خدمات پزشکی متخصص عفونی در منزل شخصی خود بهره‌مند شوند.

متخصص عفونی با مراجعه به منزل شما، می تواند بیماری هایی با منشا میکروارگانیسم (باکتری، ویروس، انگل، قارچ و …) را به درستی تشخیص دهد و روند درمان این بیماری ها را آغاز کند. البته به این نکته توجه کنید که عفونت ممکن است در مغز بیمار یا در اعضای بیرونی مانند انگشتان دست یا پا باشد که در این صورت پروسه درمان متفاوت خواهد بود..

موسسه پرستاری مهرگان نو یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات پرستاری می باشد که خدمات ویزیت متخصص عفونی در منزل را به بیماران عزیز در تهران و کرج ارائه می دهد. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت تماس بگیرید.

پزشک متخصص عفونی در منزل باید چه کار هایی انجام دهد؟

پزشک متخصص عفونی باید تمامی مهارت های لازم در رابطه با آزمایشگاه و مهارت های بالینی را بلد بوده تا به خوبی بتواند نوع عفونت را شناسایی و در نهایت شیوه های درمانی مناسب با شرایط بیمار را تجویز کند.

زمانی که بیماری برای درمان عفونت خود به پزشک متخصص مراجعه می کند و یا از خدمات ویزیت دکتر متخصص عفونی در منزل مهرگان نو استفاده می کند پیش از هر اقدامی با انجام یک سری آزمایشات و بررسی هایی در رابطه با خون و مایعات دیگر در بدن، مشکل موجود در بدن توسط دکتر متخصص تشخیص داده می شود. بعد از تشخیص عفونت، آنتی بادی هایی برای بدن بیمار تجویز می شود که فرد بیمار باید این آنتی بادی ها را به درستی مصرف کند.

ویزیت پزشک عفونی در منزل برای چه کسانی مناسب می باشد؟

همانطور که میدانید بیماری های عفونی گسترده ای وجود دارد که هر فردی ممکن است به آنها مبتلا شود. ویزیت پزشک عفونی در منزل برای افراد زیر مناسب می باشد:

 • بیماری‌های عفونی تنفسی، از جمله آنفولانزا
 • بیماری‌های عفونی کبدی
 • عفونت‌های گوش
 • بیماری‌های عفونی دستگاه گوارش
 • عفونت‌های ادرای یا دستگاه تناسلی
 • عفونت‌های خونی
 • عفونت‌های کلیوی
 • عفونت‌های انواع زخم
 • عفونت پا در بیماران مبتلا به دیابت
 • بیماری‌های عفونی مزمن

وظایف متخصص عفونی در منزل

وظایف متخصص عفونی در منزل شامل:

 1.     معاینه اولیه تشخیص بیمار: متخصص عفونی با در نظر گرفتن عفونت احتمالی، بیمار را معاینه می کند و با درنظر گرفتن شرح حال و مشکلات بالینی، آلرژی و داروهای مصرفی و اندازه گیری تنفس و فشار خون و دما و گاهی معاینه شکم، دستگاه تناسلی یا معاینه متناسب با موارد خاص، اقدام به تشخیص عفونت بیمار می نماید.
 2.     درمان بیماری عفونی: بعد از تشخیص اولیه بیماری، درمان بیماری عفونی شروع می شود. نوع درمان و مدت زمان آن نیز به مواردی همچون نوع بیماری عفونی، سرعت رشد عفونت، عفونت های چند میکروبی، شدت علائم، مقاومت باکتری ها و... بستگی دارد.
 3.     مراقبت پس از درمان: بعد از عمل جراحی، ممکن است بدن بیمار دچار عفونت شود که این عفونت در بیمارانی که از پروتز استفاده می کنند بیشتر مشاهده می شود. در چنین شرایطی از متخصص عفونی برای درمان استفاده می شود.

در چه زمانی باید از خدمات متخصص عفونی در منزل استفاده کنیم؟

هر کدام از عوامل زیر می تواند نیاز به مراجعه به متخصص عفونی را ایجاب نماید:

 1. حمله حیوانات: در صورت گاز گرفتن حیوانات وحشی، انسان باید با پزشک متخصص عفونی تماس بگیرد.
 2. مشکلات تنفسی: اگر مشکلات تنفسی دارید و با مراجعه با پزشک عمومی رفع نشده است؛ بهتر است به یک متخصص عفونی مراجعه کنید.
 3. سرفه های شدید: سرفه های بیش از یک هفته نشانه عفونت می باشد.
 4. تب: تب به همراه سردرد، نشانه اولیه عفونت می باشد.
 5. تورم: تشخیص وجود تورم توسط متخصص عفونی در منزل اهمیت بسیار زیادی دارد.
 6. بینایی ناگهانی: یکی دیگر از دلایل عفونت، بینایی ناگهانی می باشد.

هزینه ویزیت متخصص عفونی در منزل

هزینه ویزیت متخصص عفونی در منزل به عوامل زیادی بستگی دارد. نوع عفونت، نوع روش درمان، هزینه متخصص، هزینه رفت و آمد و... از جمله عواملی است که هزینه ویزیت متخصص عفونی در منزل را تعیین می کند. کارشناسان مجموعه مهرگان نو آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در این زمینه می باشد. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه ما تماس بگیرید.

راه های پیشگیری از ابتلا به بیماری عفونی

روش های پیشگیری از ابتلا به بیماری عفونی شامل:

 • شستشوی دست ها
 • واکسیناسیون
 • رابطه جنسی ایمن
 • بهداشت شخصی
 • ماندن در خانه
 •  استفاده از کیسه زباله مخصوص
 • شستن مواد و سبزیجات

نکات مهم مراقبت از بیمار عفونی در منزل

استفاده از خدمات ویزیت پزشک عفونی در منزل، به دلیل رعایت اصول و استانداردهای بهداشتی در درمان این نوع بیماری می تواند تاثیر بسیار خوبی داشته باشد. در مراکز درمانی برخی از پروتکل‌های بهداشتی به دلیل محدودیت‌هایی مانند عدم رعایت دقیق و توجه به نکات بهداشتی و همچنین رفت و آمد افراد مختلف و جمعیت زیاد به خوبی رعایت نمی شود.

همچنین بیماران عفونی نیاز به مراقبت‌های خاصی داشته که نه تنها به بهبودی آن‌ها کمک می‌کند، بلکه از انتشار بیشتر بیماری جلوگیری می‌نماید. این مراقبت‌ها شامل موارد زیر می شوند:

 • استفاده از ماسک برای جلوگیری از ویروس‌های عفونی تنفسی
 • استفاده از دستکش در هنگام عوض کردن پانسمان و تزریق دارو
 • شستشوی مرتب با آب و صابون ضدعفونی‌کننده
 • قرار گرفتن بیمار در یک محیط جداگانه (قرنطینه) در شرایط حاد
 • دفع بهداشتی زباله‌های بیماری عفونی

با رعایت این نکات که از اصلی‌ترین راهکارها برای جلوگیری از شیوع و گسترش انواع بیماری‌های عفونی می‌باشند، از درگیر شدن سایر افراد خانواده به بیماری عفونی و انتقال آن به افراد دیگری که با آن‌ها در ارتباط هستید، جلوگیری خواهید کرد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید