X

اجاره دستگاه نوار قلب در تهران و کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی
اجاره دستگاه نوار قلب در تهران و کرج

نوار قلب (ECG) یک آزمایش ساده برای بررسی ضربان و فعالیت الکتریکی قلب است که حسگرهای آن به پوست متصل می شوند و سیگنال‌های الکتریکی تولید شده توسط قلب را در هر بار تپش تشخیص می دهند. این سیگنال‌ها توسط این دستگاه نوار قلب ضبط شده و پزشک آن را بررسی می کند تا عادی یا غیر عادی بودن آن را تشخیص دهد. امروزه بیماران می‌توانند با خرید یا اجاره دستگاه نوار قلب در کرج و تهران از مجموعه مهرگان نو این کار را در منزل به راحتی انجام دهند.

مهرگان نو
مهرگان نو

چه زمانی باید از دستگاه نوار قلب استفاده کرد؟

در کنار برخی از آزمایش ها، استفاده از دستگاه نوار قلب اغلب برای تشخیص و نظارت بر برخی شرایط بدنی تجویز و توصیه می‌شود که با بررسی این علائم می توان مشکلات احتمالی قلبی مانند درد قفسه سینه، تپش قلب (ضربان قلب ناگهانی)، سرگیجه و تنگی نفس را تشخیص داد. ممکن است زمانی بیمار در منزل احساس ناراحتی و درد در قفسه سینه کند که در صورت خرید و اجاره دستگاه نوار قلب در منزل تهران و کرج خود می‌تواند بلافاصله آزمایش را انجام داده و با جواب آن نزد یک متخصص برود.

اجاره دستگاه نوار قلب در تهران و کرج

نوار قلب می‌تواند چه مشکلاتی را نشان دهد؟

در صورتی که در نواحی سینه و پشت کمر خود احساس درد کردید، بهتر است سریعا یک نوار قلب انجام دهید تا در صوت وجود مشکل، مداخلات لازم صورت گیرد. برخی مشکلاتی که با انجام نوار قلب قابل تشخیص و مشاهده است شامل موارد زیر می شود:

  • آریتمی قلبی: هرگاه قلب خیلی آهسته، سریع یا نامنظم شروع به تپیدن کند، آریتمی قلبی اتفاق می افتد که باید نسبت به درمان آن اقدام کرد.
  • بیماری عروق کرونر قلب: اگر منبع خون قلب در اثر تجمع مواد چربی مسدود یا قطع شود، عروق کرونری قلب گرفته می شود و باید برای باز شدن آن عمل جراحی انجام داد.
  • حملات قلبی: زمانی که خون‌رسانی به قلب به طور ناگهانی مسدود شود، حملات قلبی اتفاق می افتد.
  • کاردیومیوپاتی: اگر دیواره‌های قلب ضخیم یا بزرگ شوند، کاردیومیوپاتی اتفاق می افتد و باید نسبت به درمان آن اقدام کرد.

نحوه انجام نوار قلب در منزل

می توان از چندین روش مختلف برای انجام نوار قلب استفاده کرد. به طور کلی، در ابتدا باید تعدادی سنسور کوچک و چسبنده به نام الکترود را به بازوها، پاها و قفسه سینه متصل کنید. این الکترودها با سیم به دستگاه ضبط نوار قلب متصل شده اند و برای اندازه گیری نوار قلب آماده هستند.

قبل از اتصال الکترودها، معمولا باید لباس بالایی خود را در آورده و قفسه سینه بهتر است تراشیده و تمیز باشد. هنگامی که الکترودها در جای خود قرار بگیرند، آزمایش چند دقیقه طول می‌کشد تا نتیجه ثابت را به شما نشان دهد.

شما می توانید با اجاره دستگاه نوار قلب در منزل از مجموعه مهرگان نو، به راحتی خود با کمک یک فرد کاربلد آزمایش نوار قلب خود را انجام دهید.

خرید و اجاره انواع دستگاه نوار قلب

3 مدل دستگاه نوار قلب وجود دارد که هر یک متناسب با نیاز افراد مورد استفاده قرار می گیرند:

  1. نوار قلب حالت استراحت: نوار قلب در حال استراحت انجام شده در حالی که فرد دراز کشیده است.
  2. نوار قلب استرسی یا ورزشی: زمانی که از دوچرخه ورزشی یا تردمیل استفاده می‌کنید انجام می شود.
  3. یک نوار قلب سرپایی: الکترودها به یک دستگاه کوچک قابل حمل متصل شده‌ و در ناحیه کمر قرار می گیرند. در این شرایط در خانه به مدت ۱ روز یا بیشتر می توانید قلب خود را کنترل شود.

نوع نوار قلب به علائم و مشکلات قلبی هر فرد بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر علائم شما در اثر فعالیت بدنی ایجاد شود، ممکن است به شما توصیه شود از نوار قلب ورزشی استفاده کنید، در حالی که اگر علائم شما غیرقابل پیش بینی بوده باشد، انجام نوار قلب سرپایی مناسب‌تر باشد.

کرایه انواع دستگاه نوار قلب

نتایج نوار قلب نشان دهنده چه نکاتی است؟

دستگاه ضبط نوار قلب، ریتم و فعالیت الکتریکی قلب را به صورت گراف و به صورت الکترونیکی یا چاپ شده روی کاغذ نشان داده و اطلاعات قلب شما را به صورت الکترونیکی ذخیره می‌کند که پس از اتمام آزمایش، پزشک بتواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد.

همچنین ممکن است نتوانید نتایج نوار قلب خود را فورا دریافت کنید و لازم باشد که ضبط شده آن توسط پزشک متخصص مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود آیا خطری شما را تهدید می کند یا خیر.

آیا نوار قلب خطرات یا عوارض جانبی دارد؟

نوار قلب یک آزمایش سریع، ایمن و بدون درد بوده و در حین آزمایش، هیچ الکتریسیته‌ای به بدن وارد نمی کند اما هنگام برداشتن الکترودها از پوست ممکن است کمی احساس کشیدگی ایجاد شود که کاملا عادی بوده و به سرعت برطرف می شود.
نوار قلب تحت شرایطی کنترل شده و استریل انجام می شود و شخصی که این آزمایش را انجام می دهد، در صورت بروز هر گونه عوارضی باید بلد باشد  مداخلات لازم را انجام دهد.

برای اجاره انواع دستگاه نوار قلب در منزل تهران و کرج با شماره تماس مندرج در سایت تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید