X

اجاره پمپ سرنگ| پمپ انفوزیون در تهران و کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی
اجاره پمپ سرنگ یا انفوزیون

یک دستگاهی که برای تزریق کردن دارو به بیمار می توانید استفاده کنید، پمپ انفوزیون یا پمپ سرنگ می باشد که مایعات با استفاده از این پمپ تزریق می شوند. پمپ های انفوزیون در مراکز درمانی متعدد مورد استفاده قرار می گیرند. برای اجاره انواع پمپ سرنگ یا پمپ انفوزیون در تهران و کرج با مجموعه مهرگان نو تماس حاصل نمایید.

مهرگان نو
مهرگان نو

پمپ سرنگ یا پمپ انفوزیون چیست؟

پمپ سرنگ (Syringe Pump) که به آن پمپ سرم، پمپ میکرو اینفیوژن، اینفیوژن پمپ و پمپ انفوزیون گفته می شود، به منظور تزریقات با دقت بالا مورد استفاده قرار می گیرد. تمام داروهای قلبی عروقی، شیمی درمانی، تزریق خون و بی حسی اپیدورال باید از طریق پمپ سرنگ تزریق شوند و از آنجایی که این دستگاه بسیار مهم می باشد، باید با دقت بالا از این دستگاه استفاده شود.

پمپ سرنگ دارای یک سوزن و سرنگ بوده که دارو را جمع‌آوری کرده و به طور خطی و تدریجی به بیمار تزریق می‌کند. پمپ سرنگ میزان و اندازه تزریق را تنظیم کرده و باعث تزریق دقیق به بیماران ملزم به استفاده از داروهای خاص و شیمیایی می شود.

خرید و اجاره پمپ سرنگ در کرج و تهران

پمپ سرنگ یا پمپ انفوزیون چگونه عمل می کند؟

با استفاده از کنترل ‌های تعبیه شده در پمپ سرنگ، می‌توان میزان تزریق دارو را تنظیم کرد و اجازه تزریق به میزان معینی در واحد زمان را صادر کرد. به عنوان مثال می ‌توان پمپ انفوزیون را به گونه ای تنظیم کرد که در هر ساعت یا دقیقه مشخص، مقداری دارو به بیمار تزریق شود.

پمپ های سرنگ یا انفوزیون این قابلیت را دارند تا مقدار دقیق داروها را کنترل کنند و تزریقات را به صورت منظم و سر تایم انجام دهند. در تزریق داروهای حساس از پمپ های انفوزیون استفاده می شود تا بتوان میزان دوز ها را کنترل کرد؛ چرا که تغییر در دوز های داروهای حساس باعث مرگ و کما می شود.

مجموعه مهرگان نو ارائه دهنده انواع پمپ سرنگ با وزن های مختلف بوده  و برخی مدل های آن دارای قابلیت هایی مانند محاسبه دوز صحیح برای هر دارو می باشند. برای اجاره پمپ انفوزیون یا پمپ سرنگ با شماره مندرج در سایت تماس بگیرید.

پمپ انفوزیون در چه بخش هایی استفاده می شود؟

در بخش‌های مختلف بیمارستان، مراکز درمانی و واحد های مراقبت ویژه از پمپ سرنگ‌ استفاده می شود و از آن برای تزریق داروهایی مانند آنتی‌بیوتیک ‌ها، داروهای مسکن، داروهای قلبی و عروقی، مایعات و محلول‌ های وریدی و... استفاده می شود. علاوه بر مراکز درمانی و بیمارستان ها در صورت نیاز به استفاده، در منزل نیز می توانید پمپ سرنگ را اجاره کنید و تا پایان دوره درمان از آن استفاده کنید.

انواع پمپ سرنگ یا انفوزیون

پمپ انفوزیون با توجه به عملکردی که دارد، در انواع مختلف پزشکی و خانگی دسته بندی می شود. برخی مدل های پمپ سرنگ باید به مدت طولانی دارو را تزریق کنند اما بعضی در ساعت های مشخص شده دارو را تزریق می کنند.

پمپ سرنگ حجمی (Volumetric Syringe Pump)

پمپ انفوزیون حجمی دارو را به طور مستقیم درون سرنگ تزریق می کند و حجم دقیق دارو توسط یک پیستون در سرنگ تنظیم می شود و پمپ با حرکت پیستون، دارو را به بیمار تزریق می‌ کند.

پمپ انفوزیون برشی (Peristaltic Syringe Pump)

پمپ سرنگ برشی، با چرخش رولرها دارو را تزریق می ‌کند و برای تزریق داروها و محلول‌ هایی با حساسیت بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

پمپ سرنگ پیشرفته (Advanced Syringe Pump)

پمپ انفوزیون پیشرفته دارای قابلیت هایی مانند صفحه نمایش تماسی، کنترل‌ های بیشتر، قابلیت برنامه ‌ریزی پیشرفته و ارتباطات بیشتر با سیستم ‌های دیگر می باشد.

عملکرد پمپ سرنگ در منزل

اولین موردی که برای اجاره پمپ انفوزیون در منزل باید در نظر بگیرید، اجاره آن از یک مرکز تجهیزات پزشکی معتبر می باشد.

استفاده از پمپ سرنگ در منزل برای تزریق دارو با شرایط خاص بوده که بهتر است یک فرد با تجربه با آن کار کند و آن را تنظیم کند. برای مثال همراه بیمار یا یک پرستار بهتر است در ابتدا دستگاه را تنظیم کند تا مشکلی به وجود نیاید.

  1. مطالعه دستورات دفترچه راهنمای پمپ سرنگ
  2. اتصال سرنگ دستگاه
  3. تنظیم میزان تزریق با پمپ انفوزیون
  4. استفاده درست از کنترل ‌های دستگاه
  5. مراقبت و نظافت از پمپ سرنگ به منظور جلوگیری از انتقال عفونت

آلارم های پمپ سرنگ یا انفوزیون

آلارم ‌های پمپ ‌انفوزیون انتقال دهنده پیامی مهم به افراد با محتوای اطلاع رسانی شرایط خطرناک یا مشکلات در زمان عملکرد پمپ سرنگ می باشند. زمانی که یک آلارم به صدا در می آید، نشانگری بر روی پمپ یا سیستم هشدار آن نمایش داده می شود و تا زمان مداخله لازم برطرف نمی شود.

آلارم خالی شدن سرنگ (Empty Syringe Alarm)

این آلارم زمانی فعال می‌شود که سرنگ دارو خالی شده باشد.

آلارم برخورد سرنگ (Syringe Occlusion Alarm)

این آلارم زمانی به صدا در می آید که مسیر سرنگ دارو به هر دلیلی مسدود شده است.

آلارم ایمنی (Safety Alarm)

این آلارم زمانی فعال می ‌شود که یک شرایط خطرناک مانند اختلال برق، افزایش یا کاهش ناگهانی فشار، خطا در سیستم شناسایی و... اتفاق افتاده است.

آلارم باطری ضعیف (Low Battery Alarm)

این آلارم زمانی نمایان می ‌شود که باتری پمپ سرنگ ضعیف شده و باید باتری جدید برای آن گرفت.

کرایه انواع پمپ انفوزیون در تهران و کرج

قیمت اجاره پمپ سرنگ یا پمپ انفوزیون

به دلیل وجود نوسان در بازار، به منظور اطلاع از شرایط و قیمت اجاره پمپ سرنگ، با شماره تماس مندرج در سایت می توانید ارتباط برقرار نمایید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید