X

خرید ان جی (سوند معده تیوپ گایددار) سیلیکونی در تهران و کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی
خرید ان جی سیلیکونی در تهران و کرج

ان جی تیوب سیلیکونی، یک وسیله گاید دار از جنس سیلیکون بوده که وظیفه اصلی آن تغذیه بیمار هایی می باشد که توانایی بلعیدن غذا را ندارند. همچنین بیماران بیهوش نیز از این محصول استفاده می کنند. یکی از ویژگی های ان جی تیوب سیلیکونی ایجاد ارتباط مستقیم از بینی به داخل معده بوده که این ویژگی باعث انتقال مستقیم و سریع غذا به داخل معده می شود. برای خرید ان جی تیوپ سیلیکونی در کرج و تهران با مجموعه مهرگان نو تماس بگیرید.

مهرگان نو
مهرگان نو

ان جی سیلیکونی چیست؟

سوند معده یا ان جی تیوپ سیلیکونی (NG tube)  لوله ای از جنس سیلیکون بوده که به جهت انتقال مواد غذایی به داخل معده بیمارانی که قدرت بلع مناسب ندارند، مورد استفاده قرار می گیرد. جنس نرم و مقاوم ان جی های گایدددار معده، امکان قرارگیری در معده به مدت طولانی را میسر ساخته است. روش قرار دادن راحت و تحمل آن توسط بیمار از مزایای سوند سیلیکونی می‌باشد.

داشتن نوک مخصوص و سنگین و نیز سیم (گاید) راهنما و پوشش سیلیکونی آن، باعث راحتی در قراردادن توسط پرسنل پزشکی با کمترین ناراحتی و آسیب به دیواره بینی و حلق بیمار شده است. این کالای پزشکی دارای نقاط آغشته به ماده حاجب بوده و توسط عکسبرداری با اشعه ایکس محل دقیق سوند قابل تشخیص می‌باشد.

ابتدای سوند معده دارای کانکشن یا رابط دو راهه با درپوش بوده که یکی برای تغذیه (گاواژ) و دیگری برای تزریق دارو می‌باشد. سوند دائم (سوند معده) دارای چند سایز بوده و رنگ بندی سوند معده غیردائم با توجه به سایز آن متفاوت می باشد.

ویژگی های ان جی سیلیکونی

وزن 200 کیلوگرم
ابعاد 110 سانتی متر
جنس

سیلیکونی و استریل

ساخت

کشور تایوان

انواع سوند معده

انجی تیوب Ng tube بسته به نوع بیماری از نظر مدت زمان، به دو دسته جنس و متریال تقسیم شده است. اگر بیمار باید مدت زمان زیادی از سوند معده سیلیکونی دائمی استفاده کند، باید اقدام به خرید انجی تیوب سیلیکونی کند. تنها نوع ان جی تیوب سیلیکونی که می تواند در مدت زمان های طولانی استفاده شود، همین سوندهای معده دائم است.

لوله بینی معده سوند سیلیکونی

اگر بیمار باید مدت زمان زیادی از لوله بینی معده استفاده کند، باید از ان جی تیوب سیلیکونی استفاده کرد. از آنجایی که اهمیت بالای این محصول است از هر جایی اقدام به خرید ان جی تیوب سیلیکونی نکنید. سوند معده سیلیکونی دائمی یا گاواژ معده ng tube باید مدت زمان زیادی در بدن بیمار باقی بماند. زمان تعویض لوله بینی معده ای را باید فقط پزشک به بیمار اعلام کند و خود بیمار بدون مشورت پزشک نباید سوند معده را خارج کند.

انواع ان جی تیوب سوند معده سیلیکونی

لوله ng tube ها به صورت کلی برای غذارسانی و دارو برای بیمار استفاده می شوند اما دارای انواع مختلفی هستند:

 • نوعی از انجی تیوب ها به نام لوله ng tube لوین هستند که برای تنظیم فشار در معده بیمار مورد استفاده قرار می گیرند.
 • نوع دیگر لوله آندرسن است.
 • آخرین مدل لوله داپ هاف است که برای مقاصد خاص استفاده شده و بیشتر در زمان هایی استفاده می شود که نیاز به انعطاف در معده احساس شود.

رنگ بندی ng tube سوند معده

رنگ بندی های لوله ان جی تیوب گاواژ برای نوع یکبار مصرف و غیر دائم کاربرد دارند. این رنگ ها برای شناسایی سایز استفاده می شوند. برخی از این رنگ ها شامل:

 • سوند معده سیلیکونی قرمز
 • گاواژ معده مشکی
 • لوله انجی تیوب سبز
 • گاواژ معده نارنجی
 • NGR سفید
 • سوند معده سبز

کاربرد گاواژ معده سیلیکونی

کاربرد لوله معده ان جی تیوپ سیلیکونی در زمان هایی می باشد که بیمار دچار سکته های مختلف شده و نیاز به ان جی تیوب سیلیکونی دارد و یا ممکن است بیمار در اثر تصادف دچار صدماتی در گردن شده باشد. همچنین ممکن است پس از یک جراحی سخت نیاز به استفاده از سوند معده باشد. برای رفع مشکلات مربوط به انسداد های مختلف نیز از ngt یا سوند معده سیلیکونی دائمی استفاده می شود.

سایزهای ان جی تیوب سیلیکونی

پزشک تشخیص می دهد که چه سایزی از ان جی تیوب را باید بیمار استفاده کند. به طور کلی سایزبندی ها بر اساس موارد زیر هستند.

 • سایز مناسب ngt برای بیماران با وزن بالا از ان جی تیوب سایز 16 یا ng tube سایز 14 است. این سایز ها پر کاربرد بوده و معمولا پزشکان از این سایز استفاده میکنند.
 • برای بیماران با سن کمتر یعنی کودک و یا اطفال از سوند معده سیلیکونی سایز 8 یا 10 استفاده می شود.
 • بیماران نوزاد نیز از لوله معده نوزاد سیلیکونی شماره 8 و یا کمتر استفاده می شود.

قیمت خرید انواع ان جی تیوب سوند معده سیلیکونی

گاواژ معده و یا سوند معده سیلیکونی با نام انجی تیوب سیلیکونی از آن دسته محصولاتی می باشد که در مجموعه مهرگان نو با راهنمایی های لازم به مشتریان عزیز ارائه می شود. تنها با یک تماس تلفنی با کارشناسان ما می توانید بهترین و مناسب ترین سوند معده سیلیکونی را تهیه کنید . برای اطلاع از سوند معده و قیمت انجی تیوب سیلیکونی و خرید سوند معده ng tube با ما تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید