X

اجاره دستگاه الکتروکوتر|مونوپلار و بای پولار (تهران و کرج)

09129611307 کارشناس امور پزشکی
اجاره دستگاه الکتروکوتر|مونوپلار و بای پولار (تهران و کرج)

الکتروکوترها (دستگاه کوتر) از پرکاربردترین تجهیزات پزشکی به شمار می روند که با توجه به فناوری به کار رفته در آن قابلیت برش بافت های داخلی و خارجی، جداسازی تومور سرطانی، انعقاد عروق خونی و کاهش سطح خونریزی را دارند. برای اجاره دستگاه کوتر در تهران و کرج با مجموعه مهرگان نو تماس بگیرید.

مهرگان نو
مهرگان نو

نحوه عملکرد دستگاه الکتروکوتر

دستگاه الکتروکوتر که مخفف آن ECU می باشد، ابزاری برای جراحی الکتریکی می‌ باشد که از آن به منظور ایجاد برش و جلوگیری از خونریزی در اتاق عمل استفاده می کنند.

الکتروکوتر در خونریزی ها باعث ایجاد لخته، برش، شکاف و نابودی بافت ها به روش سوزاندن می شود؛ به صورتی که در محل مورد نظر گرما و حرارت متمرکز می شود و گرمای ایجاد شده، میان پروب و بافت جرقه های الکتریکی تولید کرده که باعث نابودی بافت می شود.

نام دیگر دستگاه کوتر، چاقوی برش الکتریکی نیز می باشد که همزمان با برش، انعقاد و عدم پراکندگی سلول های بیمار به بافت‌ های اطراف را نیز فراهم می کند و این قابلیت از بزرگترین مزیت های این دستگاه به حساب می آید.

دستگاه الکتروکوتر در ابتدا تنها برای عمل انعقاد بافت به منظور مانع شدن از خونریزی مورد استفاده قرار می گرفت، اما امروزه به منظور برش بافت و انعقاد به طور همزمان استفاده می شود.

در برش الکتریکی با دستگاه کوتر، نوک پروب از طریق عبور یک جریان الکتریکی از سیم با مقاومت بالا گرم شده و سپس این گرما به بافت انتقال پیدا می کند و باعث برش یا انعقاد آن می شود. این عمل کاملا به شکل پروب وابسته است.

بیشترین کاربرد این دستگاه در حین عمل های جراحی چشم، صورت، جراحی پلاستیک و ترمیمی بوده و علاوه بر جلوگیری از خونریزی باعث حفظ ساختارهای بافت تحت عمل جراحی می شود.

اجاره الکتروکوتر در تهران و کرج

ویژگی های الکتروکوتر (دستگاه کوتر)

دستگاه الکتروکوتر دارای طراحی پیشرفته با کاربری راحت بوده که یکی از کاربردی ترین تجهیزات بیمارستانی شناخته می شود. این دستگاه دارای دو حالت کاری Cutting و Coagulation بوده و قابلیت کار با پدال پایی در جراحی های حساس مانند مغز و اعصاب را دارد. الکتروکوتر دارای قابلیت کنترل دستی با استفاده از فرمان Hand Switch می باشد.

خروجی دستگاه کوتر قابل تنظیم بوده و توان خروجی آن در مدل بای پولار 60 وات و در حالت Coagulation و Cutting دارای 80 وات می باشد. دستگاه کوتر در مدل مونوپولار قابلیت استفاده از قلم سه فیش برای جراحی و فرمان دستی به وسیله hand switch را دارد. در حالت مونوپولار جراح می تواند برای راحتی بیشتر در حین جراحی از پدال پایی دو کاناله استفاده کند. این الکتروکوتر دارای پنست و سیم رابط پنست بوده و در جراحی های پر ظرافت بسیار کاربردی است.

اجاره دستگاه کوتر مدل مونوپلار در کرج و تهران

اجاره الکتروکوتر در تهران و کرج

الکتروکوتر یکی از تجهیزات پزشکی کاربردی و مهم در زمینه پزشکی و درمانی می باشد که هنگام اجاره این الکتروکوتر باید دقت کنید که دستگاه از لحاظ عملکرد مناسب نیاز شما باشد و توان خروجی آن تست شود.

شما می توانید بعد از دریافت دستگاه از مجموعه مهرگان نو، از صحت عملکرد دستگاه کوتر و لوازم جانبی آن اطمینان حاصل نمایید. درستی عملکرد کلیدهای روی پنل محصول باید مورد بررسی قرار گیرد و دستگاه قابلیت های لازم جهت استفاده در جراحی های بیمارستانی را داشته باشد.

این دستگاه مناسب برای انواع جراحی های جنرال بوده و دقت را در جراحی و عمل های پر حساسیت افزایش می دهد. جهت اجاره دستگاه الکتروکوتر در تهران و کرج با مرکز تجهیزات پزشکی و پرستاری مهرگان نو تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید