X

خرید سوند فولی سیلیکونی آنتی باکتریال

09129611307 کارشناس امور پزشکی
خرید سوند فولی سیلیکونی آنتی باکتریال

سوند فولی سیلیکونی دارای عملکرد فیزیولوژیکی عالی بوده و دارای ویژگی هایی مانند بی رنگ بودن، عدم استفاده از مواد شیمیایی مضر، غیر خورنده بودن، ضد انعقاد، سازگاری خوب با بدن، رعایت شرایط استریلیزاسیون سختی هوا و مقاومت در برابر درجه حرارت بسیار بالا و پایین می باشد. برای خرید سوند فولی سیلیکونی می توانید با مجموعه مهرگان نو تماس بگیرید.

مهرگان نو
مهرگان نو

سوند فولی سیلیکونی آنتی باکتریال چیست؟

سوند فولی سیلیکونی لوله ای باریک به ضخامت یک خودکار می باشد که قابل انعطاف و استریلیزه شدن است. این محصول از تجهیزات پزشکی برای تخلیه ادرار از مثانه افرادی که دچار انسداد ادرار یا بی اختیاری ادرار شده اند و توانایی خروج از تخت ندارند، استفاده می شود.

این سوندها از کاتترهای فولی با روکش طلا و نقره و پالدیوم ساخته شده اند که برای محافظت در برابر عفونت های دستگاه ادراری استفاده می شود. پوشش نقره برای از بین بردن باکتری های مجاری ادرار بسیار موثر بوده و این کاتترهای فولی روکش شده با سیلیکون، باعث کاهش ناراحتی یا تحریک در هنگام قرار دادن سوند می شود.

این نوع سوند فولی های سیلیکونی دو راه هستند که یک راه مخصوص تزریق آب مقطر استریل جهت باد کردن بالون بوده و راه دیگر جهت خارج کردن ادرار از مثانه می باشد. رعایت نکات استریل و شستشوی دستها در هنگام استفاده از این سوندهای سیلیکونی ضروری بوده و باید رعایت شود.

همچنین استفاده از ژل لوبریکانت در هنگام جایگزاری این نوع سوند فولی سیلیکونی ممنوع بوده و باید سرم نمکی استریل یا آب مقطر استریل قبل از جایگزاری برای لغزنده شدن سوند استفاده شود.

سوند فولی سیلیکونی  آنتی باکتریال بسیار قابل ارتجاع بوده که از این سوند فولی برای مدت کوتاه یا مدت طولانی استفاده می شود. سوند فولی باکتریگارد ساخت کشور سوئد بوده و آغشته به یون های طلا، نقره و پالادیوم در بخش های اورولوژی، داخلی، جراحی، زنان، آقایان و نوزادن برای تخلیه ادرار، نمونه گیری و… استفاده می شود.

خرید سوند فولی سیلیکونی

ویژگی های سوند فولی سیلیکونی

 • حجم بالن: 30 میلی لیتر
 • طول: 40 سانتی متر
 • ساخت: سوئد
 • پوشش: طلا، نقره، پالدیوم
 • ماندگاری: 12 هفته
 • سایز سوند: 14، 16، 18
 • نوع: استریل و یکبار مصرف
 • جنس: لاتکس دو راه

مزیت استفاده از سوند فولی سیلیکونی

 • درناژ بهتر نسبت به سوندهای لاتکس یا PVC
 • عدم ایجاد سوزش و ناراحتی
 • جلوگیری از بروز عفونت
 • سازگاری بهتر در داخل بدن
 • ماندگاری تا ۳۰ روز
 • کاهش دفعات تعویض سوند
 • آسیب کمتر به مجرا

تفاوت سوند فولی سیلیکونی با سوند فولی لاتکسی چیست؟

کاتترهای این سوند از جنس سیلیکون بوده و از کاتترهای لاتکس بهتر می باشند چرا که سیلیکون ها با محیط زیست سازگارتر هستند و باعث مرگ سلولی کمتر، احتمال پوسیدگی کمتر و مقاومت در برابر رشد باکتری ها می شوند.

خرید سوند سیلیکونی در تهران و کرج

از هر سوند فولی سیلیکونی چند روز می توان استفاده کرد؟

 هر سوند ادراری سیلیکونی تا مدت 12 هفته قابل استفاده بوده و از آنجایی که این سوند فولی برای مدت طولانی در داخل بدن باقی می مانند، ممکن است خطر عفونت ادراری را افزایش دهد. بیشتر عفونت های دستگاه ادراری مرتبط با سوند می باشد. با آنتی بیوتیک و برداشتن یا تعویض سوند می توانید این عفونت ایجاد شده را درمان کنید. نکته قابل توجه اینجاست که باید آنتی بیوتیک را پزشک تجویز کند و با نظارت پزشک انجام شود.

چگونه باید از ایجاد عفونت ادراری ناشی از سوند فولی جلوگیری کرد؟

 1. اطراف دهانه کاتتر را هر روز باید تمیز کنید.
 2. هر روز سوند را با آب و صابون بشویید. برای نصب سوند در منزل نیز می توانید با این مجموعه تماس بگیرید.
 3. پس از هر بار دفع مدفوع ناحیه رکتوم خود را کاملا تمیز کنید.
 4. کیسه جمع اوری ادرار را پایین تر از سطح مثانه قرار دهید.
 5. از الکل یا بتادین برای ضد عفونی سوند های فولی استفاده کنید.

انواع سایز سوند آنتی باکتریال سیلیکونی

پزشکان معمولاً اندازه 16یا 18 را برای کاتتریزاسیون اولیه تجویز می کنند. برای تخلیه مناسب هماچوری یا لخته خون موجود در ادرار ممکن است کاتترهایی با قطر بزرگتر لازم شود.

بلافصله بعد از قرار گیری سوند فولی انتی باکتریال سیلیکونی ممکن است احساس کنید ادرار شما دارد فوری تخلیه می شود که کاملا عادی است. همچنین شاید احساس سوزش در اطراف مجرای ادرار خود داشته باشید. این علائم معمولا بعد از 24 ساعت از بین می روند.

برای خرید سوند فولی سیلیکونی با قیمت مناسب و تضمین کیفیت با مجموعه مهرگان نو تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید