X

خرید و اجاره دستگاه ونتیلاتور پرتابل

09129611307 کارشناس امور پزشکی آقای جُغَتایی
خرید و اجاره دستگاه ونتیلاتور پرتابل

دستگاه ونتیلاتور پرتابل، از جمله دستگاه های پزشکی است که سیستم تنفسی انسان را شبیه سازی میکند و با کمک به ریه ها برای تنفس وظیفه خود را انجام می‌دهد. در صورتی که به این دستگاه احتیاج دارید، می‌توانید با موسسه مهرگان نو، تماس گرفته تا هر چه سریع تر دستگاه را دریافت کنید. در این مطلب درباره این دستگاه و نحوه اجاره آن، صحبت کردیم.

مهرگان نو
مهرگان نو

ونتیلاتور پرتابل چیست؟

ونتیلاتور دستگاهی است که سیستم تنفسی انسان را شبیه سازی میکند و با کمک به ریه ها برای تنفس وظیفه خود را انجام می‌دهد. این دستگاه می‌تواند با انجام کار ریه و فرآیند دستگاه تنفس به طور کامل، تنفسی مصنوعی ایجاد کند.

ونتیلاتور ها به دلیل ابعاد بزرگ و وزن سنگین و میزان مصرف گاز زیادشون در مواقع حمل و نقل بیمارانی که نیاز به دستگاه دارند، قابل حمل نیستند. نوعی از ونتیلاتورها به نام ونتیلاتور پرتابل بدین منظور طراحی شده اند تا این سیستم تنفس مصنوعی را با قابلیت حمل نیز داشته باشیم.

ونتیلاتور پرتابل ها دستگاهی فشرده برای شبیه سازی سیستم تنفسی انسان در موقعیت هایی هستند که گاز و برق بطور محدود در دسترس می‌‌باشد. کارکرد این دستگاه ها نزدیک به ونتیلاتور های مناسب مراقبت های ویژه می‌باشد.

 

شرایط اجاره ونتیلاتور پرتابل به چه صورت است؟

 • برای اجاره ونتیلاتور پرتابل از مهرگان نو، نیازی به پرداخت ودیعه ندارید و تنها با ارائه کارت شناسایی معتبر میتوانید تخت مناسب خود یا بیمار را اجاره کنید.
 • زمان اجاره دستگاه ها با توجه با درخواست مشتری انجام می‌شود و تا هر زمان که بخواهد می‌تواند دستگاه را پیش خود نگه دارد.
 • مشتری می‌تواند بعد از اجاره ونتیلاتور پرتابل، در صورتی که بخواهد آن را خریداری کند.
 • دستگاه ها ابتدا تست می‌شود و بعد تحویل مشتری داده می‌شود و برای تحویل از مشتری هم مجدد تست خواهد شد.
 • امکان ارسال به درب منزل نیز وجود دارد و ونتیلاتور پرتابل بعد از ارسال هم نصب و راه اندازی می‌شود.
 • برای پرداخت اجاره هم قراردادی تنظیم می‌شود تا اجاره با اطمینان انجام شود.
 • در صورتی که هرگونه نقص فنی دردستگاه وجود داشته باشد، مهرگان نو موظف است آن را برطرف کند.
 • در صورتی که هر گونه خسارتی به دستگاه ها وارد شود، پرداخت هزینه برعهده مشتری است.
 • اگر نیاز به آموزش برای استفاده از دستگاه باشد، به طور کامل در دفتر مهرگان نو یا در منزل شما آموزش داده می‌شود.

ونتیلاتور پرتابل چه کاربردی دارد؟

ونتیلاتور پرتابل یا قابل حمل کاربردهای متفاوتی در موقعیت های مختلف دارد.از جمله این موارد استفاده از دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از دستگاه در  انتقال افراد از صحنه تصادفات به مراکز درمانی
 • استفاده از دستگاه در انتقال بیمار داخل بیمارستان یا بین بیمارستان ها
 • استفاده از ونتیلاتور خانگی برای نگهداری بیمار در داخل خانه
 • استفاده از دستگاه در مراقبت های ویژه اورژانسی مانند بیمارستان های صحرایی، نظامی و…

 

مزایای استفاده از ونتیلاتور پرتابل

استفاده از این ونتیلاتورها مزایای زیادی فراهم می‌آورد که به تعدادی از آنها اشاره خواهد شد:

افزایش تحرک و استقلال بیمار

قابلیت حمل این ونتیلاتورهای پرتابل به بیمارانی دارای مشکلات تنفسی که نیاز مداوم به این دستگاه تنفس مصنوعی دارند، اجازه میدهد تا بتوانند خارج از خانه هم این دستگاه را با خود حمل کرده و در اجتماع حضور داشته باشند که این امر موجب افزایش قابل توجه کیفیت زندگی این بیماران خواهد شد.

سهولت استفاده از دستگاه

بسیاری از این ونتیلاتورهای پرتابل دارای رابط کاربری بصری و هشدار های صوتی هستند که این قابلیت ها استفاده و مدیریت و تنظیم دستگاه را برای بیمار و یا مراقب بیمار آسان می‌کند.

کاهش هزینه ها

استفاده از ونتیلاتورهای پرتابل در منزل هزینه های بستری شدن در بیمارستان برای استفاده از خدمات و مراقبت های پزشکی و پرستاری را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد.

 

ونتیلاتور پرتابل چه انواعی دارد؟

ونتیلاتورها برای شبیه سازی سیستم تنفسی و اجرای چرخه فرآیندهای لازم تا برقراری تنفس مصنوعی نیاز به انرژی دارند. ونتیلاتور های پرتابل براساس منبع این انرژی مورد نیاز انواعی دارند.

آن دسته از ونتیلاتورهای پرتابل که برای انجام وظیفه خود از انرژی پنوماتیک استفاده می‌کنند، ونتیلاتور گازی پرتابل یا قابل حمل نامیده می‌شوند.

و آن دسته از ونتیلاتورهای پرتابل که برای اجرای چرخه تنفس مصنوعی از نیروی الکتریکی برای تامین منبع انرژی لازم خود استفاده میکنند، ونتیلاتور پرتابل یا قابل حمل کنترل شده با میکروپروسسور نامیده می‌شوند. 

 

ونتیلاتور گازی پرتابل یا قابل حمل

در ونتیلاتور های گازی کنترل چرخه تنفس مصنوعی با هدایت نوسان ساز مکانیکی توسط منابع گاز پرفشار کنترل می‌شود.در فرآیند تنفسی، هنگام دم، سرعت انتقال گاز از منبع تحت فشار توسط یک محدودکننده، کاهش پیدا می‌کند. سیلندرهای تحت فشار برای بیشتر انتقال ها با مراقبت های ویژه به دلیل انرژی بالایی که دارند، مناسب هستند.

ونتیلاتور پرتابل یا قابل حمل کنترل شده با میکروپروسسور

عملکرد این دستگاه برقی توسط نرم افزار آن کنترل می‌شود، به این صورت که نرم افزار داخل ونتیلاتور پاسخی در برابر سنسور های مدار تنفس دارد با فعال کردن دریچه های برقی دارد. در واقع این دریچه ها وظیفه تنظیم جریان گاز در طول فرایند تنفس مصنوعی را دارند. 

نتیجه گیری

در موقعیت های مختلف بیرون از مراکز بهداشتی یکی از تجهیزات لازم و ضروری در موقعیت های ویژه برای مشکلات تنفسی ونتیلاتورهای پرتابل یا قابل حمل هستند. برای استفاده از این دستگاه به عنوان دستگاه تنفس مصنوعی با توجه به نوع آن به منابع گاز یا نیروی الکتریکی نیاز است به همین علت باید از قبل میزان حدودی مورد نیاز گاز و برق را محاسبه و تامین کنید. ونتیلاتور پرتابل مناسب، ونتیلاتوری هست که از قبل با توجه به شرایط ذکر شده از بیمار انتخاب شود و با آزمایش و بررسی از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل شده باشد.

استفاده از ونتیلاتور ها علاوه بر کمکی که به وضعیت بیمار با بهبود عملکرد تنفسی او می‌کند عوارضی نیز دارد که شما میتوانید با شناخت یک ونتیلاتور و عملکرد آن، عوارض را پیش بینی کرده و از به وجود آمدن آنها جلوگیری کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید