X

هزینه فیزیوتراپی مچ پا شکسته در منزل کرج با برق یا دستگاه

09129611307 کارشناس امور پزشکی
فیزیوتراپی مچ پا در منزل

فیزترپرای مچ پا یکی از روش ها درمانی فیزیوتراپی می باشد که به جهت درمان و بهبودی آسیب های وارد شده به مچ پا می باشد که شایع ترین آن پیچ خوردگی مچ پا می باشد، فیزترپرای مچ پا از طریق دستگاه و با برق و همچنین طیف گسترده ای از تکنیک ها و حرکت های تخصصی می باشد که تمامی این روش های درمانی باید به دقت توسط فیزیوتراپ پا انجام شود تا از وارد شدن آسیب های جدی تر به پا جلوگیری شود، در این مقاله از سایت مهرگان نو قصد داریم به معرفی فیزترپرای مچ پا بپردازیم، ادامه مطلب را از دست ندهید.

مهرگان نو
مهرگان نو

پیچ خوردگی مچ پا شایع ترین آسیب مچ پا است و فیزیوتراپی مچ پا بهترین روش درمانی برای پیچ خوردگی و آسیب مچ پا می باشد و  توسط مرکز پزشکی مهرگان نو در منزل کرج به صورت شبانه روزی توسط متخصصان حرفه ای انجام می شود. این روش درمانی سبب می شود تا در سریع ترین روش، مچ پا فرد درمان شود. همچنین موارد مزمن رگ به رگ شدن مچ پا کمک شایانی می کند. بسیاری از افراد در طول زندگی خود با آسیب های وارد شده به پا مواجه می شوند که درد ناخوشایندی داشته و می تواند موجب شود فرد مدت زمانی را گوشه نشین شود از همین روی به وی تناسب اندام و اختلال در زندگی روز مره فرد می شود. با استراحت و کنترل وزن شما می توانید به بهبودی مچ پا کمک کنید.

فیزیوتراپی پا چیست؟

یکی از حوزه های تخصصی از فیزیوتراپی، فیزیوتراپی پا می باشد که هدف آن بررسی، تشخیص و همچنین درمان مچ پا است. فیزیوتراپی به بهبود حرکت، عملکرد و کاهش درد فرد آسیب دیده می پردازد. فیزیوتراپ پا در واقع بعد از تشخیص شدت آسیب، طیف گسترده ای از تکنیک ها مانند تمرینات، درمان دستی، اولتراسوند، تحریک الکتریکی و... را ارائه می‌دهد و هدف از انجام فیزیوتراپی پا بهبود و بازگرداندن عملکرد پا می باشد. با انجام این روش درمانی فرد به مرور زمان به راحتی می تواند تمامی فعالیت های روزمره خود را بدون محدودیت و احساس درد انجام دهد و همینطور از وارد شدن آسیب های جدی به پا پیشگیری می کند.

جهت دریافت مشاوره و قرار ملاقات برای فیزیوتراپی در منزل کرج اینجا کلیک کنید.

پیچ خوردگی مچ پا چیست؟

پیچ خوردگی مچ پا یک آسیب شناسی است که در آن کشیدگی/شکستگی (بسته به درجه) رباط های جانبی یا داخلی مچ پا اتفاق می افتد. این آسیب در نتیجه حرکت بد پا، رگ به رگ شدن مچ پا، به طور معمول هنگام راه رفتن رخ می دهد. درمان پیچ خوردگی مچ پا با فیزیوتراپیست برای بهبودی سریع از پیچ خوردگی مچ پا بسیار مهم است. شایع ترین آسیب مچ پا در افراد ورزشکار، پیچ خوردگی مچ پا عارضه ای است که در آن بافت نرم و رباط‌های مچ پا دچار آسیب دیدگی و پارگی می‌شوند و باعث درد مچ پا می باشد.

اگر پای خود را به جلو خم کنید، به راحتی می توانید باعث پیچ خوردگی مچ پا شوید. رباط های مچ پا ممکن است بیش از حد کشیده یا پاره شوند. در نتیجه یک رگ به رگ شدن قوی تر، مفصل ممکن است برای همیشه ناپایدار شود.

شایع ترین آسیب های مچ پا چیست؟

 • سندروم تونل تارسال
 • التهاب تاندون های تیبیالیس خلفی در سمت داخل
 • بیماری سیور
 • کشیدگی های رباط های داخل مچ پا دلتوئید
 • دردهای عضلات کف پا
 • افتادگی قوس پا
 • التهاب تاندون آشیل
 • پارگی تاندون آشیل
 • صافی کف پا
 • انواع شکستگی های استخوان تارسال و کف پا
 • هالوکس والگوس
 • هالوکس ریجیدوس
 • پیچ خوردگی مچ پا
 • دررفتگی مچ پا
 • پارگی رباط های مفصل مچ پا
 • التهاب تاندون آشیل
 • پارگی تاندون آشیل
 • شکستگی های استرسی مچ پا
 • شکستگی های ناحیه پاشنه
 • شکستگی جونز
 • مورتون نوروما
 • خار پاشنه
 • التهاب فاشیای پلانتار
 • استئوکندریت دیسکانت استخوان تالوس

و …

فیزیوتراپی مچ پا با برق

درمان پیچ خوردگی مچ پا

پس از تشخیص رگ به رگ شدن (معمولاً پس از مراجعه به پزشک)، توصیه می شود که با کمک فیزیوتراپیست، بازسازی آسیب را آغاز می شود. علاوه بر این، در اولین ساعات پس از وقوع پیچ خوردگی، توصیه می شود دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

 • یخ. در طول درمان، به ویژه در ساعات پس از آسیب یا پیچ خوردگی مچ پا، استفاده از یخ برای کاهش التهاب و البته کاهش درد مچ پا توصیه می شود.
 • استراحت کردن، اجتناب از وزن دادن به پاها، حداقل برای چند ساعت است. با این حال، می‌توانیم به انجام حرکات فعال و غیرفعال پای خود ادامه دهیم که به ما در ترمیم صحیح رباط کمک می‌کند.
 • فشرده سازی. استفاده از بانداژ فشاری برای تسهیل تخلیه و تثبیت مچ پا. 
 • ارتفاع. این به ما کمک می کند تا مچ پا را تخلیه کنیم و التهاب را بهبود ببخشیم.

همچنسن یخوانید: مزایای فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی مچ پا برای چه بیمارایی هایی انجام می شود؟

 1. پارگی تاندون آشیل
 2. بیماری سیور
 3. کشیدگی های رباط های داخل مچ پا دلتوئید
 4. دردهای عضلات کف پا
 5. افتادگی قوس پا یا کف پای صاف
 6. انواع شکستگی های استخوان تارسال و کف پا
 7. هالوکس والگوس
 8. هالوکس ریجیدوس
 9. پارگی رباط تالوفیبولار قدامی
 10. شکستگی های ناحیه پاشنه
 11. پیچ خوردگی های مچ پا
 12. شکستگی جونز
 13. مورتون نوروما
 14. خار پاشنه
 15. التهاب فاشیای پلانتار
 16. استئوکندریت دیسکانت استخوان تالوس
 17. سندروم تونل تارسال
 18. التهاب تاندون های تیبیالیس خلفی در سمت داخل
 19. التهاب تاندون آشیل

فیزیوتراپی مچ پا در منزل کرج

فیزیوتراپی پا در منزل

یکی از مهم ترین مفاصل بدن که وظیفه ی تحمل وزن بدن را دارد، مچ پا می باشد، همانگونه که گفته شد از شایع ترین آسیب هایی که به مچ پا وارد می شود، پیچ خوردگی می باشد و این پیچ خوردگی سبب آسیب به عضلات و یا لیگامان های این مفصل و همچنین استخوان های این قسمت بدن می شود. از همین روی می توان گفت که فیزیوتراپی مچ با بنابر علت ایجاد آن، متغییر می باشد.

روش های فیزیوتراپی مچ پا متفاوت می باشد به این صورت که تمرین درمانی تخصصی شامل ورزش هایی به منظور تقویت و ایجاد ثبات در مچ پا، بازآموزی عصبی عضلانی به منظور بهبود ثبات و تعادل بیمار و مدالیته های فیزیکی همانند الکتروتراپی، لیزر، مگنت تراپی، اولتراسوند، سرما و گرما به منظور کاهش درد و التهاب و ترمیم بافتی و استفاده از تکنیک های دستی برای کاهش درد و بهبود حرکت برای درمان فرد توسط فیزیوتراپیست اعمال می شود، در کل روش فیزیوتراپی مچ پا با توجه به نوع و شدت آسیب متفاوت می باشد.

مهم است بدانید که در آسیب های مچ پا معمولا ریسک آسیب مجدد بین چهل الی هفتاد درصد وجود دارد. به همین جهت درمان درست و کامل آسیب دیدگی های مچ پا از اهمیت بالایی برخوردار است.

هزینه فیزیوتراپی پا در منزل 

درمان قسمت های مختلف بدن دارای تعرفه های متنوعی می باشد اما در کل می توان گفت عواملی که در قیمت فیزیوتراپی مچ پا اهمیت دارد شامل میزان آسیب، روش درمانی و تعداد جلسات درمانی می باشد، البته مهم است بدانید که تعداد جلسات مشخصی برای درمان فیزیوتراپی پا وجود ندارد از همین جهت نمی شود قیمت معینی را مشخص کرد. در مرکز درمانی مهرگان نو تمام هدف ما این است که در راستای بهبودی شما بهترین خدمات درمانی را با کیفیت بالا توسط متخصصان خود ارائه دهیم و از جانبی تمامی هزینه های مقرون به صرفه باشد.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد درمان و بدست آوردن تعرفه فیزیوتراپی مچ پا در منزل کرج با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

آیا بیمه روی هزینه فیزیوتراپی موثر است؟

در رابطه با این سوال باید بگوییم که باید به دو نکته توجه کنید که به شرح زیر است:

 1. شرکت بیمه‌ موردنظر شما، آیا انواع خدمات فیزیوتراپی را پوشش میدهد یا خیر
 2. کلینیک یا مرکز فیزیوتراپی با شرکت بیمه‌ای که فرد تحت پوشش آن است، قرارداد دارد یا خیر

هزینه هر جلسه فیزیوتراپی مچ پا

هزینه هر جلسه فیزیوتراپی مچ پا

فیزیوتراپی مچ پا با برق

الکتروتراپی و یا فیزیوتراپی با برق، یکی از شیوه های درمانی می باشد که به جهت درمان عملکرد مچ پا مورد استفاده قرار می گیرد و طی آن پالس‌های الکتریکی خفیف به سوی ناحیه مشکل دار منتقل می شود.

از همین روی می توان گفت الکتروتراپی شامل طیف گسترده‌ای از شیوه‌های درمانی با استفاده از نیروی الکتریکی است. فارغ از عوارض فیزیوتراپی با برق موجب کاهش درد، بهبود گردش خون، ترمیم بافت‌ها، تقویت ماهیچه‌ها و تسریع رشد استخوان‌ها در فرد بیمار می‌شود.

فیزیوتراپی مچ پا با دستگاه

فیزیوتراپی مچ پا با دستگاه

سایر درمان های فیزیوتراپی در منزل مرکز درمانی مهرگان نو:امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید