X

بهترین سرم تقویتی ( برای بی حالی، سرماخوردگی و پریودی)

09129611307 کارشناس امور پزشکی
بهترین سرم تقویتی

تزریق سرم در منزل یک روش درمانی است که باید توسط یک پرستار متخصص انجام شود. عمده ترین مشکلاتی که ممکن است نیاز به استفاده از سرم داشته باشید از دست دادن انرژی ناشی از سوءتغذیه، مکمل های ویتامینی و مصرف آنتی بیوتیک است. از انواع سرم های موثر در روند بهبودی بیمار می شود به سرم تقویتی اشاره کرد که امروز در این مقاله قصد داریم به بهترین سرم تقویتی بدن بپردازیم، با ما همراه باشید.

مهرگان نو
مهرگان نو

سرم یکی از پر کاربردترین داروها برای درمان انواع بیماری به شمار می شود، سرم از ترکیبات زیادی از جمله آمینو اسیدی الکترولیتی کربوهیدراتی و.... تولید می شود در راستای بهبودی بیمار نقش بسزایی دارد و این ترکیبات برای یک نوع بیماری کاربردی می باشد. البته این دارو در انواع مختلفی تولید شده و با کارایی موثری که دارد برای درمان بسیاری از بیماری ها توسط پزشک تجویز می شود. بعضی از سرم ها هستند که تحت عنوان "سرم تقویتی" شناخته می شوند و پزشک متخصص برای بهتر شدن وضعیت جسمی بیمار آن را تجویز کند. در برخی مواقع ممکن است فرد بیمار ترجیح دهد به دلایل مختلفی در خانه سرم تقویتی تزریق کند، در چنین شرایطی شما می توانید از خدمات سرم تراپی در منزل موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو استفاده کنید. در این مقاله از سایت مرکز پزشکی مهرگان نو قصد داریم به معرفی بهترین سرم تقویتی اشاره کنیم، از همین روی با ما همراه باشید.

از موثر ترین و سریع ترین روش هایی که می توان برای درمان و بهبودی بیمار در نظر گرفت، سرم تراپی در منزل می باشد که در نهایت سبب افزایش سرعت روند درمانی بیمار می شود. در اکثر موارد پزشک و بیمار ترجیح می دهد به جای استفاده از انواع قرص و آمپول، از سرم تراپی استفاده کنند. (البته این موضوع بستگی به نوع بیماری فرد دارد.) شما به راحتی می توانید به صورت شبانه روزی در تمامی روز های هفته خدمات پرستاری و پزشکی ما را دریافت کنید. تنها کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و اقدام به دریافت خدمات تزریق سرم در منزل کنید.

بهترین سرم تقویتی بدن

همانگونه که گفته شد از بهترین و موثر داروها برای طیف گسترده ای از بیماری ها، سرم تقویتی می باشد که شامل ترکیباتی نظیر الکترولیت ها، مواد معدنی، ویتامین ها و آمینو اسیدها می باشد. مهم است بدانید که تزریق سرم در منزل حتما باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود لذا مصرف خودسرانه سرم تقویتی می تواند مشکلاتی کلیوی، ریوی و افراد دیابتی و دارای فشار خون شود. از همین روی توصیه می شود که حتما در صورت نیاز و تجویز پزشک از این سرم استفاده کنید.

سرم ها در انواع مختلفی تولید می شود که با در نظر گرفتن مشکلات فرد توسط پزشک انتخاب شده و تزریق می شود. و در نهایت بهترین سرم تقویتی بدن به تعادل الکترولیت های بدن و مایعات بدن فرد کمک شایانی می کند و در آخر به بهبودی زودتر بیمار کمک می کند.

تزریق سرم در منزل که از جمله اقدامات پرستاری مرکز مراقبت در منزل مهرگان نو به شمار می رود به بیمارانی که آنتی بیوتیک داخل وریدی، سایر داروها، مصرف خوراکی ندارند، این امکان را می دهد که به صورت داخل وریدی تغذیه شوند و به بیمارانی که نیاز به غذا دارند، این امکان را می دهد تا درمان خود را در آسایش خانه خود دریافت کنند.

هدف از انجام تزریق سرم تقویتی در منزل این است که این است که بیماران بتوانند داروهای خود را به طور کامل در منزل و بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان یا مراکز دیگر دریافت کنند. ما به عنوان مرکز خدمات پرستاری و پزشکی در منزل، به ارائه خدمات با پرستاران حرفه ای و با تجربه خود با نقشه خدماتی که روز به روز بیشتر می شود، ادامه می دهیم. تزریق سرم تقویتی توسط پرستاران متخصص و دارای مجوز در منزل انجام می شود. این پرستاران که از کارکنان خدمات بهداشتی و درمانی منازل دارای مجوز از وزارت بهداشت هستند با حضور در منزل و در راستای اختیارات خود درخواست لازم را برای قرار دادن سرم تجویز شده توسط پزشک انجام می دهند.

انواع سرم تقویتی

سرم تقویتی

سرم تقویتی در انواع مختلفی وجود دارد که در متن زیر به بهترین های آن، اشاره کرده ایم:

 • سرم سالین

سرم نمکی و یا سرم سالین در دو نوع خوراکی و غیر خوراکی برای درمان بیمار تجویز می باشد که هدف از استفاده این سرم انجام پاکسازی ریه ها از سدیم، شستشوی معده، ضدعفونی کردن محل زخم قبل از پانسمان، شستشوی دهان و بینی، تامین کردن آب مورد نیاز فرد بیمار و همینطور هیدراته نگه داشتن وی می باشد 

 • سرم سالین دکستروز (سرم قندی نمکی)

برای افراد بیماری که نمی توانند مواد غذایی را به صورت خوارکی دریافت کنند، توسط پزشک تجویز می شود و هدف از آن تنظیم گلوکز تامین آب، تامین مواد مغذی بدن، کمک به بدن در هنگام مسمومیت و فراهم کردن مایعات مورد نیاز فرد است.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سرم قندی نمکی چیست را مطالعه کنید.

 • سرم تقویتی قندی

سرم قندی از دیگر انواع سرم تقویتی می باشد که در دو نوع 500 و 1000 میلی‌لیتری وجود دارد، این سرم با هدف قبل از عمل‌های جراحی، رفع دهیدراتاسیون، کنترل و درمان شوک هیپوگلیسمی، جبران انرژی و تامین گلوکز برای ورزشکارانی که انرژی و گلوکز زیادی از دست داده‌اند، رفع مسمومیت ناشی از پتاسیوم و یا انسولین و کنترل و درمان کمردرد تجویز می شود.

 • سرم تقویتی آمینو اسید

برای تامین مواد مغذی بدن از سرم آمینو اسید استفاده می شود که موجب کمک کردن به حفظ کردن پروتئین‌های بدن می شود. از دیگر مواردی که از این سرم استفاده می شود می توان به متن زیر اشاره کرد:

 1. تغذیه تزریقی وقتی فرد بیمار امکان دریافت مواد غذایی را ندارد.
 2. رفع اختلال جذب مواد در معده و روده
 3. آنسفالوپاتی کبدی برای بیماران مبتلا به هپاتیت یا سیروز

چه نکاتی را باید هنگام تزریق سرم در منزل رعایت کرد؟

هنگام استفاده از سرم و دارو در خانه، بیماران ممکن است واکنش های آلرژیک به دارو ایجاد کنند. پرستار مسئول نظارت بر تغییرات در وضعیت بیمار و انجام اقدامات سریع در صورت لزوم می باشد مواردی که باید در نظر بگیرید به شرح زیر است:

 1. باید اطمینان حاصل شود که دسترسی عروقی ایمن و پایدار است
 2. در صورت وجود قرمزی، تورم و درد در دسترسی عروقی، دسترسی عروقی باید بلافاصله تعویض شود
 3. قبل از تکمیل سرم نباید از خانه خارج شود
 4. باید پرسید که آیا بیمار به مایع و داروی مصرفی آلرژی دارد یا خیر
 5. تاریخ انقضا باید قبل از تجویز داروها و مایعات بررسی شود
 6. پرستار باید به خوبی بداند که دارو در چه مقدار دوزی باید تجویز شود

مزایای تزریق سرم تقویتی در منزل چیست؟

تزریق سرم تقویتی در منزل کرج

سرم تراپی خدمتی است که باعث افزایش کیفیت زندگی می شود. از آنجایی که در محیط منزل بیمار اعمال می شود، راحتی و آسایش را برای بیمار فراهم می کند.

در برنامه ریزی روزانه و زمان صرفه جویی می شود. در شرایط امروزی از تلاش و زمان صرف شده توسط خانواده بیمار برای انتقال بیمار جلوگیری می کند.

این یک برنامه راحت برای افراد مبتلا به فوبیای بیمارستان است. فوبیای بیمارستانی ترس رایج بسیاری از افراد است. به خصوص وقتی می داند که روشی شامل سوزن انجام می شود، پاهایش به سمت عقب حرکت می کند. در این مرحله، بیمار تا حدودی آسوده می شود زیرا سرم تراپی در خانه در منطقه امن بیمار انجام می شود.

خطر عفونت در بیمار کاهش می یابد. برای بیمار مهم است که از عفونت های مختلف که ممکن است جدید ایجاد شوند.

انجام تزریق سرم تقویتی در منزل موسسه پرستاری مهرگان نو خدمات اخلاقی و قابل اعتمادی را ارائه می دهد. خدمات ارائه شده توسط پرستاران متخصص در منزل، خدماتی ایمن و محافظتی برای بیمار است.

در چه مورادی تزریق سرم در منزل انجام می شود؟

 • در صورت لزوم، از سرم برای تجویز دارو (آنتی بیوتیک و غیره) استفاده می شود.
 • سرم برای حمایت از ویتامین در خانه استفاده می شود.
 • ما به عنوان یک مرکز بهداشت در خانه، خدمات سرم خانگی را با توجه به نیاز بیماران خود ارائه می دهیم.
 • در موارد از دست دادن مایعات، از سرم برای حفظ تعادل مایع و الکترولیت استفاده می شود.
 • در افراد مبتلا به سوء تغذیه، سرم برای تامین انرژی یا برای اهداف تزریقی (تغذیه داخل وریدی) تجویز می شود.
 • در درمان های تغذیه روده ای و تزریقی در بیمارانی که از راه خوراکی تغذیه نمی شوند
 • هنگامی که در اختلالات تعادل الکترولیت ناشی از بیماری ها نیاز به بازیابی تعادل متابولیک وجود دارد
 • در درمان های آنتی بیوتیکی که در موارد عفونت استفاده می شود
 • در موارد مدیریت درد بعد از عمل
 • در درمان های شیمی درمانی
 • در موقعیت های قلبی درمانی انجام داد

سرم تقویتی برای بی حالی

از بهترین سرم‌های تقویتی برای ضعف بدن می‌توان به نوروبین، ب کمپلکس و ویتامین E می توان اشاره کرد، پزشک پس از تشخیص نیاز بیماران، ویتامین مورد نیاز آن‌ها را تجویز می‌کند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید