X

هزینه کشیدن بخیه در منزل کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی
کشیدن بخیه در منزل

بخیه زدن به معنای بستن زخم با نخ می باشد که از زخم های بزرگ و کوچک در برابر عفونت و خونریزی جلوگیری می کند، بخیه در انواع مختلفی از جراحت ها کاربردی است که شامل بخیه قابل جذب و بخیه غیر قابل جذب می باشد، زمان برداشتن بخیه ها نسبت به ناحیه بدن متفاوت می باشد، موسسه پرستاری مهرگان نو انواع خدمات بخیه در منزل را انجام می دهد، امروز در این مقاله قصد داریم به کشیدن بخیه در منزل کرج بپردازیم، با ما همراه باشید.

مهرگان نو
مهرگان نو

برای درمان بریدگی ها، زخم ها و خراش های عمیق و یا سطحی پوست از بخیه زدن در منزل استفاده می شود که موجب می شود زخم و ناحیه مورد نظر دچار عفونت و خونریزی نشود. از آنجایی که در صورت داشتن زخم و پارگی مراجعه به بیمارستان مشکلاتی نظیر انتظار طولانی و خونریزی بیشتر را برای فرد رقم می زند. بهتر است برای درمان به موقع و انجام بخیه و همینطور کشیدن بخیه، از خدمات پزشکی و پرستاری مهرگان نو استفاده کرده و اگر این اتفاق برای کودک و سالمند افتاد ترجیح داده می شود به جای رفتن به مراکز درمانی و بیمارستان ها از خدمات بخیه زدن و کشیدن بخیه زدن در منزل بهره مند شوید که بهترین گزینه برای شما می باشد، این مجموعه به صورت شبانه روزی در تمامی مناطق کرج اعم از مهرشهر، گلشهر، عظیمیه، گوهردشت، فردیس، جهانشهر و... انواع خدمات پزشکی و پرستاری را در اسرع وقت با کادر درمانی متخصص و دلسوز در راستای بهبودی شما قدم برمیدارد. با ما انتهای مقاله همراه باشید تا در این زمینه( هزینه کشیدن بخیه در منزل) اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بخیه زدن زخم در منزل کرج

زدن و کشیدن بخیه در منزل

بخیه زدن زخم در منزل نوعی مداخله جراحی است و فقط باید توسط پزشک و پرستار انجام شود. بخیه زخم برای اطمینان از بهبود سریعتر زخم، کاهش خطر عفونت و امکان بهبود زیبایی بیشتر زخم انجام می شود.

بخیه اغلب برای بریدگی‌های جدی، پارگی یا جراحات، زخم‌هایی که باید بعد از جراحی بسته شوند یا برخی شرایط پزشکی استفاده می‌شود. زخم در یک محیط استریل تمیز و استریل می شود. سپس اندازه و نوع مواد بخیه مناسب با توجه به نوع و اندازه زخم انتخاب می شود. برای زخم های کوچکتر، از بخیه های یکبار مصرف یا چسب های پوستی نیز ممکن است استفاده شود.

فرآیند بخیه زدن با استفاده از بیهوشی برای استریل کردن زخم و توقف خونریزی آغاز می شود. سپس بخیه هایی به لبه های زخم دوخته می شود تا زخم بسته شود. تا زمانی که زخم بهبود می یابد، بخیه ها برداشته نمی شوند. پس از بهبود زخم، باید برای کشیدن بخیه ها از توانایی های پزشک متخصص استفاده کنید. کشیدن بخیه ها به موقع ممکن است باعث باز شدن مجدد زخم یا عفونی شدن آن شود. علاوه بر این، کشیدن بخیه‌ها قبل از بهبود زخم ممکن است باعث ایجاد زخم واضح‌تر شود.

کشیدن بخیه در منزل کرج

بعضی از زخم ها و بریدگی ها به خودی خود بهبود می یابند، اما برخی نیاز به انجام بخیه دارند. زخم های باز یا بریدگی های بلندتر از 1.25 سانتی متر نیاز به بخیه زدن دارند. بخیه‌های جراحی برای نگه‌داشتن زخم‌ها در زمان بهبودی استفاده می‌شوند و برداشتن بخیه‌ها تأثیر بسیار مهمی در بهبود زخم و تشکیل بافت دائمی دارد. اگر بخیه ها غیرقابل جذب خیلی زود کشیده شوند، ممکن است جدا شده و بافت گسترش یابد. از سوی دیگر، اگر بخیه های جراحی خیلی دیر کشیده شوند، ممکن است جای زخم، عفونت و واکنش های خودایمنی مانند التهاب یا تحریک اتفاق بی افتد.

از آنجایی که زمان کشیدن بخیه ها برای بهبود زخم یا برش حیاتی است، برای نتیجه خوب باید با دقت تعیین شود. در عرض 1 تا 2 هفته پس از جراحی، متوسط ​​زخم معمولاً تقریباً به 8 درصد استحکام کششی مورد انتظار می رسد و پس از آن زمان باید بخیه ها کشیده شوند. تاریخ کشیدن بخیه نهایی از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است. معمولا بخیه ها از صورت در عرض 5-7 روز، از پوست سر در عرض 10 روز، از گردن در عرض 7 روز، از تنه و بازوها در عرض 10-14 روز و از پاها در عرض 14-21 روز کشیده می شوند.

 بخیه های قابل جذب به همان صورت باقی می مانند که بدن این بخیه ها را پس از مدت زمان مشخصی جذب می کند. پزشکان و پرسنل مراقبت های بهداشتی که موضوع را خریداری می کنند، این اطلاعات را در نظر گرفته و اقدامات لازم را انجام می دهند.

زمان کشیدن بخیه

عوارضی که ممکن است پس از بخیه ایجاد شود به شرح زیر است:

مراقبت از زخم پس از کشیدن بخیه برای بهبود و جلوگیری از زخم بسیار مهم است. بخیه های قابل جذب به دلیل قابل جذب بودن نیازی به کشیدن بخیه های غیرقابل جذب ندارند، اما برخی از بخیه های غیر قابل جذب باید پس از مدتی از بدن خارج شوند. این دوره بسته به شرایط بیمار ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، اگر بیمار مبتلا به دیابت باشد، بخیه ها پس از مدت طولانی تر از حد معمول باید کشیده شوند.

برخی از بخیه‌های غیرقابل جذب از بدن خارج نمی‌شوند، بخیه‌هایی مانند نخ‌های ابریشمی در جراحی‌های بستن یا بخیه‌های پلی‌پروپیلن در جراحی‌های فتق تا آخر عمر در بدن بیمار باقی می‌مانند.

عوارض برداشتن بخیه اگر بعد از برداشتن بخیه ها قرمزی، تب، درد، تورم و چرک از ناحیه زخم خارج شود، باید به پزشک متخصص مراجعه شود.
بازگشایی زخم

اگر بخیه ها خیلی زود برداشته شوند یا به ناحیه زخم فشار وارد شود، ممکن است زخم دوباره باز شود. زخم ممکن است نیاز به بخیه مجدد داشته باشد، یا ممکن است پزشک اجازه دهد زخم به طور طبیعی بسته شود.

جای زخم زیاد اگر بخیه ها به موقع برداشته نشوند و بیمار بخیه را برای مدت طولانی داشته باشد، ممکن است جای زخم تا مدت ها باقی بماند.

علائم عفونت زخم بخیه چیست؟

در متن زیر علائمی که نشان دهنده عفونت در زخم بخیه می باشد را شرح داده ایم:

 1. احساس گرما در ناحیه زخم
 2. خونریزی یا چرک محل زخم
 3. افزایش قرمزی اطراف ناحیه­ی زخم
 4. ورم
 5. تورم غدد
 6. افزایش درد
 7. دمای بالا
 8. بوی نامطبوع در ناحیه زخم شده

بخیه کشیدن درد دارد؟ 

سوالی که اکثرا برای بیمار پیش می آید این است که بخیه کشیدن درد داره؟ در این مورد باید بگوییم که در موارد نادر ممکن است شما احساس درد کنید، از همین روی لازم است تا پرستار و یا پزشک به آرامی قیچی را درون گره بخیه بکند.

پانسمان زخم در منزل

قبل از کشیدن بخیه چه کارهایی لازم است؟

بردتشتن بخیه در منزل

لازم است تا زمان برداشتن بخیه مواردی که در متن زیر آماده کرده ایم را رعایت کنید:

تا زمان برداشتن بخیه، لازم است به موارد زیر توجه کنید:

 • در یک روز اول زخم را به صورت خشک و تمیز نگهداری کنید.
 • دو روز بعد از بخیه می توانید استحکام کنید اما لازم است که بدانید آب به صورت مستقیم با زخم برخورد نکند.
 • بعد از اینکه دو روز گذشت می توانید پانسمان را بردارید البته اگر با مواردی از جمله خونریزی و ترشح مواجه شدید پانسمان خود را تعویض کنید.
 • از پماد آنتی بیوتیک می توانید برای تمیز کردن محل زخم استفاده کنید.
 • اگر با پارگی و شل شدن بخیه مواجه شدید حتما قرار ملاقات با پزشک متخصص بگذارید.
 • در نظر داشته باشید برای برداشتن بخیه حتما به پزشک و یا پرستار متخصص مراجعه کنید.

هزینه کشیدن بخیه در منزل کرج چقدر است؟

زدن و کشیدن بخیه کار ساده ای نیست و حتما لازم است تا توسط یک فرد متخصص انجام شود، چنانچه نیاز به زدن و برداشتن بخیه در منزل داشتید می توانید از خدمات بخیه در منزل مرکز پزشکی مهرگان نو استفاده کنید، تنها کافیست با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید و این خدمات را به صورت شبانه روزی در تمامی مناطق کرج دریافت کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید