X

تزریق آمپول آمیکاسین در منزل کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی
تزریق آمپول آمیکاسین در منزل

آمیکاسین  amikacin یک آنتی بیوتیک است که محلول تزریق بی رنگ و شفافی می باشد. این دارو برای پیشگیری یا درمان طیف گسترده ای از عفونت های باکتریایی توسط پزشک تجویز شده و مورد استفاده قرار میگیرد، می توانید از خدمات تزریق آمیکاسین در منزل کرج استفاده کنید که به صورت شبانه روزی در تمامی مناطق کرج خدمات تزریق در منزل ارائه می شود.

مهرگان نو
مهرگان نو

این یک آنتی بیوتیک است که در گروه آمینوگلیکوزیدها قرار دارد که قادر هستند تعداد زیادی از باکتری ها را از بین ببرند. آمیکاسین به اجزای خاصی از باکتری متصل می شود و باعث می شود باکتری پروتئین های غیر طبیعی تولید کند. این پروتئین ها برای بقای باکتری ضروری هستند، بنابراین تغییر آنها به طور کلی برای باکتری کشنده است. آمیکاسین از دستگاه گوارش جذب نمی شود و بنابراین فقط از طریق تزریق می توان آن را تجویز کرد. برای درمان عفونت های جدی ناشی از باکتری های حساس به این آنتی بیوتیک استفاده می شود.

آمپول آمیکاسین چیست؟

آمیکاسین برای درمان برخی از عفونت‌های جدی ناشی از باکتری‌ها مانند مننژیت (عفونت غشاهای اطراف مغز و نخاع) و عفونت‌های خون، شکم (ناحیه معده)، ریه‌ها، پوست، استخوان‌ها، مفاصل و مجاری ادراری مورد استفاده قرار می گیرد، آمیکاسین در دسته ای از داروها به نام آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزید می باشد و وظیفه ی آن از بین بردن باکتری ها است.

آنتی بیوتیک هایی مانند تزریق آمیکاسین در برابر سرماخوردگی، آنفولانزا یا هر عفونت ویروسی دیگری موثر نیستند. مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها در مواقعی که نیازی به آن‌ها نیست، خطر ابتلا به عفونتی را که بعداً در مقابل درمان آنتی‌بیوتیکی مقاومت می‌کند، افزایش می‌دهد.

تزریق آمیکاسین در منزل کرج

تزریق آمپول آمیکاسین در منزل کرج

تزریق آمیکاسین به صورت مایعی است که باید به صورت داخل وریدی یا عضلانی هر 8 تا 12 ساعت (دو تا سه بار در روز) تزریق شود. هنگامی که آمیکاسین به صورت داخل وریدی تزریق می شود، معمولاً به صورت انفوزیون (تزریق آهسته) در مدت 30 تا 60 دقیقه تجویز می شود. طول درمان شما بستگی به نوع عفونت شما دارد. ممکن است آمیکاسین را در بیمارستان توسط پزشک به شما تجویز شود، یا دارو را در منزل استفاده کنید. اگر آمیکاسین در خانه به شما تزریق شود، پرستار و یا پزشک به شما نحوه استفاده از دارو را آموزش می دهد. در چند روز اول درمان با آمیکاسین باید احساس بهتری خواهید داشت. اگر علائم شما بهبود نیافت یا بدتر شد، به پزشک خود مراجعه کنید.

از تزریق امیکاسین تا پایان دوره تجویز شده، حتی اگر احساس بهتری داشته باشید. اگر تزریق آمیکاسین را خیلی زود متوقف کنید یا چند دوز از آن را فراموش کنید، عفونت ممکن است به طور کامل درمان نشود و باکتری ها به آنتی بیوتیک ها مقاوم شوند.

آمیکاسین چه کاربردهای دیگری دارد؟

آمیکاسین همچنین گاهی اوقات همراه با سایر داروها برای درمان سل (TB؛ عفونت جدی که ریه ها و گاهی اوقات سایر قسمت های بدن را تحت تاثیر قرار می دهد) استفاده می شود. با پزشک خود در مورد خطرات استفاده از این دارو برای درمان بیماری خود صحبت کنید.

این دارو گاهی برای مصارف دیگر تجویز می شود. از دکتر متخصص و یا دکتر داروساز حتما اطلاعات لازم را دریافت کنید.

اشکال دارویی آمپول آمیکاسین:

 • آمپول ایپاسین ۱۰۰ میلی گرم
 • آمپول آمیکاسین-اکسیر ۱۰۰ میلی گرم
 • آمپول آمیکاسین دپی ۱۰۰ میلی گرم
 • آمپول ایپاسین ۵۰۰ میلی گرم
 • آمپول آمیکاسین-اکسیر ۵۰۰ میلی گرم
 • آمپول آمیکاسین دپی ۵۰۰ میلی گرم.

قبل از تزریق آمیکاسین چه کارهایی را باید انجام داد؟

نحوه تزریق آمپول amikacin

اگر به تزریق آمیکاسین حساسیت دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. به سایر آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزید مانند جنتامایسین، کانامایسین، نئومایسین، پلادومایسین، استرپتومایسین، یا توبرامایسین؛ به سولفیت ها؛ به سایر داروها یا به هر یک از مواد تشکیل دهنده آمیکاسین تزریق می شود.
به پزشک خود اطلاع دهید که چه داروهای دیگری با نسخه و بدون نسخه، ویتامین ها و مکمل های غذایی مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید. پزشک شما ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را از نظر عوارض جانبی از نزدیک تحت نظر داشته باشد.
اگر مبتلا به فیبروز کیستیک، مشکلات عضلانی مانند میاستنی گراویس یا بیماری پارکینسون، اگر باردار هستید یا قصد بارداری یا شیردهی را دارید لازم است که به پزشک خود اطلاع دهید. اگر در حین استفاده از آمیکاسین باردار شدید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. آمیکاسین ممکن است به جنین آسیب برساند.

عوارض جانبی آمپول آمیکاسین

آمیکاسین ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، بهپزشک خود اطلاع دهید:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • اسهال
 • سردرد
 • تب

برخی از عوارض جانبی می تواند جدی باشد. اگر هر یک از این علائم یا علائم ذکر شده در بخش هشدار مهم را دارید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید یا درمان فوری پزشکی دریافت کنید:

 1. کهیر
 2. لایه برداری یا تاول زدن پوست
 3. خارش
 4. کهیر
 5. تورم در چشم ها، صورت، گلو، زبان یا لب ها
 6. مشکل در تنفس یا بلع
 7. گرفتگی صدا
 8. اسهال شدید  که ممکن است با یا بدون تب و گرفتگی معده رخ دهد

آمیکاسین ممکن است عوارض جانبی دیگری ایجاد کند. در صورت بروز هرگونه مشکل غیرعادی در حین مصرف این دارو لازم است با پزشک خود تماس بگیرید.

دوز مناسب آمیکاسین ممکن است برای هر بیمار متفاوت باشد. بیشترین دوزهای توصیه شده در زیر نشان داده شده است، اما اگر پزشک شما دوز متفاوتی را تجویز کرده است، آن را بدون مشورت با او یا داروساز خود تغییر ندهید.

نحوه ی مصرف و دوز مصرفی دارو

تزریق عضلانی آمیکاسین

 • دوز عضلانی یا داخل وریدی در بزرگسالان و کودکان:

5 میلی گرم در کیلوگرم هر 8 ساعت یا 7.5 میلی گرم در کیلوگرم هر 12 ساعت. در بیماران چاق تجویز بیش از 1500 میلی گرم در روز توصیه نمی شود.

 • دوز عضلانی یا داخل وریدی در نوزادان نارس یا نوزادان:

10 میلی گرم در کیلوگرم و سپس 7.5 میلی گرم هر 12 ساعت. مدت درمان معمولاً 7 تا 10 روز است. حداکثر دوز روزانه 15 میلی گرم در کیلوگرم است.
اگر بیماری کلیوی دارید، ممکن است لازم باشد دوز آمیکاسین تجویز شده را تغییر دهید. با پزشک خود مشورت کنید.

به طور کلی، تنظیم دوز فردی برای هر بیمار با اندازه گیری غلظت آمیکاسین خون توصیه می شود.

 • مصرف آمیکاسین در بارداری:

FDAطبقه بندی :D.

مصرف آمیکاسین (Amikacin) در دوران شیردهی

آمیکاسین در شیر مادر به مقدار کم ترشح مشود. اما به دلیل اینکه این دارو از راه خوراکی جذب بسیار کمی دارد امکان ایجاد سمیًت در جنین بعید به نظر میرسد.

اشکال دارویی:

 • آمپول: 50، 100، 250 و 500 میلی گرم/میلی لیتر (2 میلی لیتر)

نحوۀ نگهداری

دور از نور و در دمای کمتر از 30 درجه سانتی گراد نگهداری گردد. از یخ زدگی محافظت گردد.

موارد احتیاط:

 • اختلال عملکرد کلیه
 • وزوز گوش
 • کاهش شنوایی در فرکانس های بالا
 • بیماری میاستنی گراو
 • بیماری پارکینسون
 • افت قند خون
 • نوزادان و شیرخواران
 • بیماران مسن

تزریق آمپول آمیکاسین در منزل کرج

چنانچه پزشک متخصص برای درمان بیماری تزریق آمپول امیکاسین را تجویز کرد، نیازی نیست به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کنید می توانید به راحتی تزریق آمپول آمیکاسین در منزل را انجام دهید، از همین روی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و اقدام به درخواست تزریق آمیکاسین در منزل کرج کنید.

تزریقات در منزل کرج در مناطق مختلفی نیز انجام می شود که به شرح زیر است:

تزریقات در منزل عظیمیه

تزریقات در منزل گوهردشت

تزریقات در منزل مهرشهر

تزریقات در منزل گلشهرامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید