X

هزینه ویزیت متخصص کلیه (نفرولوژی) در منزل کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی آقای جُغَتایی
ویزیت متخصص کلیه در منزل کرج

برای بررسی و درمان بیماری های کلیوی و مجاری ادرار در کودکان، زنان و مردان از متخصص کلیه استفاده می شود، چنانچه از مشکلات کلیوی رنج می برید و قادر به رفتن به بیمارستان و مراکز درمانی نیستید می توانید از خدمات ویزیت متخصص کلیه (نفرولوژی) در منزل کرج موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو بهره مند شوید.

مهرگان نو
مهرگان نو

برای درمان، پیشگیری و تشخیص بیماری های کلیوی، مثانه و همچنین سیستم ادراری توسط پزشک متخصص کلیه انجام می شود که برای تمامی افراد از جمله کودک، زنان و مردان کاربردی می باشد، همانگونه که میدانید کلیه ها وظیفه و کارایی مهمی در بدن انسان دارد که از جمله آن ها می شود به رفع مایع های زائد بوسلیه ی خون از بدن فرد است، پزشک متخصص کلیه به نام متخصص نفرولوژی شناخته می شود و بیماری هایی از قبیل عفونت، نارسایی کلیوی را بررسی و درمان می کند، اگر از مشکلات کلیوی و مجاری ادرار رنج می برید می توانید از ویزیت پزشک متخصص کلیه در منزل کرج، موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو بهره مند شوید، در ادامه بیشتر به ویزیت متخصص نفرولوژی در منزل می پردازیم از همین روی با ما همراه باشید.

متخصص کلیه در منزل کرج

کلیه ها به اندازه مشت ما بوده اما برای حفظ تعادل سلامت ما بسیار مهم هستند. هنگامی که آنها شروع به عملکرد نادرست می کنند، در ابتدا هیچ علامتی وجود ندارد و بیماری به آرامی پیشرفت می کند. به همین دلیل است در این مقاله به شما کمک می کنیم چه زمانی لازم است به متخصص کلیه مراجعه کنید. هنگامی که کلیه ها عملکرد خود را از دست می دهند و دیگر نمی توانند سموم را از بین ببرند، نفرولوژیست مسئول ارائه درمان جایگزینی کلیه است که به عنوان دیالیز شناخته می شود. از هر 10 نفر در جهان 1 نفر به بیماری کلیوی مبتلا است و بیشتر آنها از آن بی اطلاع هستند.
در بسیاری از موارد، بیماری های کلیوی علائمی را نشان نمی دهند، به همین دلیل تا زمانی که بیماری از قبل پیشرفت نکرده باشد، بیمار متوجه چیزی نمی شود.

وقتی صحبت از مشکل ادراری به میان می آید، بسیاری از مردم نمی دانند به کدام پزشک مراجعه کنند. بنابراین، آنها با این دوراهی مواجه می شوند که آیا بهتر است به یک نفرولوژیست یا اورولوژیست مراجعه کنند، اما چه چیزی باعث تفاوت بین این دو متخصص می شود؟ در متن زیر به تفاووت های این دو متخصص می پردازیم.

ویزیت متخصص کلیه در منزل کرج

تفاوت نفرولوژیست و اورولوژیست چیست؟

هر دو پزشک متخصص مسئول درمان مشکلات کلیوی هستند، یعنی آسیب شناسی هایی که بر عملکرد کلیه ها در بدن تأثیر می گذارد. تفاوت اصلی بین این دو در این است که نفرولوژیست وظیفه حفظ سلامت کلیه ها را به طور کلی بر عهده دارند، یعنی حفظ کلیه به عنوان عضوی که خون را در بدن فیلتر و تصفیه می کند و همچنین هورمون هایی تولید می کند که عملکرد صحیح کلیه ها را تضمین می کند. بدن

به نوبه خود، اورولوژیست ها متخصصان سیستم ادراری هستند، یعنی مسئول بهبود همه جنبه هایی هستند که با گردش کلیوی و دفع ادرار مرتبط است.

با این حال، علاوه بر این تفاوت اصلی، یکی دیگر حتی برجسته تر وجود دارد. در این مورد در مورد روش انجام درمان بیماری های کلیوی است. هر دو متخصص مشکلات کلیوی را به روش های مختلف درمان می کنند. در حالی که نفرولوژیست بر اختلالاتی که منجر به عملکرد نامناسب کلیه ها می شود، مانند دیابت یا نارسایی کلیه تمرکز می کند، متخصص اورولوژی مسئول درمان اختلالات آناتومیکی و ساختاری کلیه ها و مجاری ادراری با جراحی است.

به این ترتیب می توان گفت که اورولوژیست جراح متخصص در درمان بیماری هایی مانند لیتیازیس کلیه، انسداد کلیه و تمام آن شرایط سیستم ادراری زنان و مردان است. از سوی دیگر، نفرولوژیست درمان های پزشکی غیر جراحی را برای درمان اختلالات فوق انجام می دهد.

علائم بیماری های کلیه و مجاری ادراری چیست؟

 • ورم پا و مچ دست
 • درد و خارش مستمر 
 • سوزش و تکرر ادرار
 • مزه فلز و آهن در دهان
 • بوی بد و تغییر رنگ ادرار
 • تنگی نفس (جمع شدن آب در ریه ها)
 • درد قفسه سینه (جمه شدن آب ازراف قلب)
 • خستگی و ضعف 
 • بالابودن فشار خون

در چه مواقعی باید به متخصص کلیه (نفرولوژی) مراجعه کرد؟

ویزیت پزشک در منزل کرج

ممکن است به علت های مختلفی متخصص داخلی شما را به نفرولوژیست ارجاع دهد که به شرح زیر است:

 • بیماری کلیوی
 • خون یا پروتئین در ادرار
 • سنگ کلیه
 • فشار خون بالا علیرغم مصرف دارو
 • تورم کلیه

به غیر از علائم ذکر شده، علائم دیگری نیز وجود دارد که به شما می گوید چه زمانی باید به متخصص نفرولوژیست مراجعه کنید. به عنوان مثال، هنگامی که تغییراتی در ادرار وجود دارد: ادرار کمتر یا اصلاً ادرار نمی کند، زمانی که ادرار تیره یا کف آلود است. همچنین در صورت ابتلا به فشار خون و دیابت، مراجعه به این پزشک متخصص ضروری است، زیرا این بیماری ها باعث آسیب به کلیه ها می شوند. حتی زمانی که سابقه بیماری قلبی در خانواده وجود دارد انجام آن به عنوان پیشگیری مناسب است.

برای کنترل بیماری کلیوی، لازم است سبک زندگی سالمی داشته باشید. اصولا یک رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی. علاوه بر این، پزشکان غربالگری برای آسیب کلیه را توصیه می کنند. به خصوص اگر از دیابت یا فشار خون بالا رنج می برید، اگر بالای 50 سال سن دارید و چاق هستید.

لازم است بدانید که غربالگری ساده است، شامل آزمایش ادرار برای اندازه گیری کراتینین خون و کنترل فشار خون است. با این آزمایش های ساده می توانید ببینید که آیا علائم اولیه مشکلات کلیوی وجود دارد یا خیر. در صورت وجود، بیماری برای جلوگیری از پیشرفت آن درمان می شود.

به طور کلی برای مشاهده علائم آسیب شناسی کلیوی مانند:

 1. خستگی یا خستگی مفرط
 2. وجود خون در ادرار یا تغییر در تراکم یا رنگ آن
 3. احتباس مایع
 4. کاهش وزن
 5. کاهش اشتها

متخصص نفرولوژی مسئول درمان بیماری هایی مانند نفروپاتی دیابتی، هماچوری، پروتئینوری، نارسایی مزمن کلیه، فشار خون شریانی مرتبط با کلیه، سنگ کلیه، گلومرولونفریت، آمیلوئیدوز کلیه یا بیماری های ژنتیکی کلیه می باشد.

متخصص نفرولوژی در منزل کرج

نفرولوژیست چه بیماری هایی را درمان می کند؟

نارسایی کلیه، عفونت کلیه، تومورها و سنگ کلی، بیماری هایی هستند که بیشتذرین تاثیر را به روی کلیه ها می گذارند. در شدیدترین موارد، درمان شامل دیالیز منظم (فرایند حذف سموم و آب اضافی از خون) یا پیوند کلیه، رژیم غذایی، فعالیت بدنی و دارو می باشد

نارسایی کلیه دارای علائمی از جمله تورم در پاها یا مچ پا، سردرد، خارش، ناراحتی معده، خستگی، مشکل خواب شبانه، بی اشتهایی، کم ادراری، گرفتگی عضلات، درد، سفتی، مایع در مفاصل، تمرکز یا مشکلات حافظه می باشد. از سوی دیگر، عفونت کلیه به دلیل ورود باکتری از مجاری ادراری به کلیه ها رخ می دهد. این وضعیت می تواند از مثانه، حالب یا مجرای ادرار شروع شود و می تواند یک یا هر دو کلیه را درگیر کند. علائم عفونت کلیه عبارتند از تب، استفراغ، درد در پشت، پهلوها یا کشاله ران، حالت تهوع، تکرر ادرار و احساس میل به ادرار کردن، درد یا سوزش هنگام ادرار کردن، مایع یا خون غلیظ در ادرار و ادرار کدر یا بدبو می باشد.

مهارت های مورد نیاز متخصص نفرولوژی چیست؟

لازم است برای ویزیت متخصص کلیه در منزل کرجف متخصصی را انتخاب کنید که تمامی مواردی که در متن زیر ذکر کرده ایم، داشته باشد:

مهارت های علمی: یک متخصص نفرولوژی باید مهارت های علمی بالایی داشته باشد به گونه ای که در مورد علوم زیست‌شناسی، شیمی و فیزیولوژی بدن انسان  اطلاعات مورد نیاز دا داشته باشد.

فرآیند گرا: نفرولوژیست لازم است که دانش نظری و عملی مناسبی از چنین رویه‌هایی داشته باشد. لذا این متخصصان مانند سایر رشته های پزشکی رویه ها و جریان های کاری فنی خاص خود را دارند. همچنین باید در مورد کارایی و نحوه انجام فعالیت هایی نظیر کاتتریزاسیون ورید مرکزی و بیوپسی کلیه اطلاعات لازم را داشته باشد.

پشتکار و صبوری: برای انجام درمان مشکلات بیمار کلیوی پزشک متخصص نفرولوژی باید دارای صبوری باشد و از طرفی برای بهبودی مشکلات کلیوی فرد تلاش های بسیاری کند، به دلیل اینکه مدت زمان بهبودی زمان بر است بیمار نیاز به حمایت پزشک متخصص کلیه می باشد از همین روی لازم است تا پزشک از صبر و حوصله برخوردار باشد تا روند درمان به درستی انجام شود.

کارشناس موضوعی: داشتن تخصص در زیر شاخه های نفرولوژی نیز به پزشک کمک می کند تا بهتر در این زمینه فعالیت خود را به سرانجام برساند که این زیر شاخه ها شامل نفرولوژی کودکان، گلومرولونفریت و غیره است.

در چه مواردی باید به اورولوژیست مراجعه کرد؟

متخصص اورولوژی در منزل کرج

متخصص اورولوژی با طیف وسیعی از بیماری های دستگاه ادراری، یعنی از کلیه و حالب گرفته تا مثانه و مجرای ادرار سر و کار دارد. در این حالت متخصص اورولوژی هم مردان و هم زنان را درمان می کند. با این حال، علاوه بر این، متخصص اورولوژی در بیماری ها و اختلالات عملکرد دستگاه تناسلی مردان که شامل پروستات و وزیکول های منی می شود نیز متخصص است.

مزایای متخصص اورولوژی در منزل کرج

 • حذف خستگی رفت و آمد به مراکزدرمانی
 • پزشک تمام تخصص و تلاش خود را برای یک بیمار صرف می کند
 • داشتن حوصله و زمان بیشتر برای درمان بیمار
 • دسترسی به انواع تجهیزات پزشکی از جمله سونوگرافی، رادیولوژی، سرم و تزریقات در منزل
 • انجام آزمایش در منزل و انواع تست های پزشکی
 • دیگر نیازی به معطلی در مطب های متخصص نیست
 • پزشک متخصص به صورت شبانه روزی به منزل شما مراجعه می کند
 • نداشتن استرس و نماندن در ترافیک
 • عدم ابتلا به عفونت های بیمارستانی و کلینیک های درمانی
 • درمان به صورت خصوصی انجام می شود
 • وجود و همدردی خانواده و حضور آن ها هنگام درمان

همچنین بخوانید:

سونوگرافی در منزل کرج

رادیولوژی در منزل کرج

هزینه متخصص کلیه در منزل کرج

اگر دچار بیماری و مشکلات کلیوی شده اید و توانایی رفتن به بیمارستان را ندارید در حداقل زمان ممکن برنامه ریزی ویزیت متخصص نفرولوژی در منزل کرج را انجام دهید. از همین روی می توانید تاز خدمات موسسه پزشکی مهرگان نو استفاده کنید، این مجموعه بهترین نفرولوژیست ها آماده اعزام پزشک و خدمت رسانی به شما عزیزان در تمامی مناطق کرج اعم از مهرشهر، گلشهر، گوهردشت، عظیمیه، فردیس و.... به صورت شبانه روزی فراهم آورده است. برای بدست آوردن هزینه متخصص کلیه در منزل کرج با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سایر خدمات موسسه مهرگان نو که ممکن است برای شما مفید باشد:امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید