X

تعرفه ساکشن ریه در منزل کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی آقای جُغَتایی
ساکشن ریه

ساکشن ریه در منزل کرج یکی دیگر از خدمات موسسه پزشکی مهرگان نو می باشد که برای تمامی افرادی که نیاز به ساکشن تراپی در منزل دارند، مفید می باشد.

ساکشن به معنای خارج کردن ترشحات و مخاط اضافی از حفره بینی (در بینی)، دهان، گلو و نای می باشد که با دستگاه ساکشن درمنزل نیز برای فرد اعمال می شود، با ادامه مقاله برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد ساکشن ریه در منزل همراه باشید.

مهرگان نو
مهرگان نو

یکی از انواع خدمات پرستاری که توسط موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو انجام می شود، ساکشن تراپی در منزل (Medical Suction) می باشد و برای بیمارانی که مشکلات تنفسی دارند و در منزل تحت درمان قرار گرفته اند، انجام می شود. برای خارج کردن ترشحات و مایعات اضافی درون ریه از ساکشن ریه استفاده می شود که مهم است که حتما توسط پزشک متخصص و یا پرستار حرفه ای اعمال شود تا کوچک ترین مشکلی در انجام ساکشن تراپی رخ ندهد. در این روش با ایجاد یک فشار منفی تمامی ترشحات و مایعات بدن تخلیه می شود. همچنین این روش بروز هیپوکسی در فرد پیشگیری می کند، لازم به ذکر است که این عفونت و مایعات به گونه است که با سرفه کردن از بدن فرد خارج نمی شود و برای خارج کردن این مایعات نیاز است تا ساکشن تراپی انجام شود که در هر شرایطی برای فرد صورت می گیرد یعنی هنگامی که فرد هوشیار است و یا سطح هوشیاری پایانی دارد، قابل انجام می باشد. چنانچه به هر دلیلی انجام Medical Suction را در منزل ترجیح می دهید، می توانید از خدمات پزشکی و پرستاری موسسه مهرگان نو بهره مند شود. این مجموعه ساکشن ریه در منزل کرج را برای شما به ارمغان می آورد تا راحتی و درمان را در منزل خود داشته باشید. در ادامه به معرفی ساکشن ریه در منزل بیشتر میپردازیم.

ساکشن ریه در منزل در چه مواردی استفاده می شود؟

برای تمامی بیمارانی که در منزل تحت مراقبت هستند، از جمله بیماران مغزی، قطع نخاعی و کودکان و سالمندان کاربردی می باشد. این دستگاه با مکش مایعات اضافی کمک بسیاری در درمان بیماران ریوی می کند، ساکشن تراپی ریه در منزل در موارد بسیاری برای فرد اعمال می شود که می توان موارد زیر را فهرست کرد:

 • حذف مایعات از مجرای تنفسی، برای آسان کردن فرایند تنفس و پیشگیری از رشد میکروارگانیسم ها
 • خارج کردن ترشحات باقی مانده در دستگاه تنفسی تحتانی در بیمارانی که توانایی خارج کردن آن را ندارند
 • پاکسازی مجاری تنفسی بیمار از خون
 • پاکسازی مجاری تنفسی بیمار از بزاق
 • خارج کردن استفراغ از مجاری تنفسی
 • خارج کردن ترشحاتی که راه تنفس بیمار را بسته اند.

ساکشن ریه در منزل

ساکشن حلق و ریه در منزل چیست؟

به خارج کردن ترشحات و مخاط اضافی از حفره بینی، دهان، گلو و نای ساکشن تراپی گفته می شود که با ایجاد یک فشار منفی از طریق دستگاه مخصوص ساکشن در منزل اعمال می شود، در اثر تجمع خلط در حفره بینی، دهان، حلق، و نای در بیماران مبتلا به اختلالات تنفسی، راه ­های تنفسی مسدود می شود و نفس کشیدن برای این افراد سخت می شود از همین ساکشن انجام می شود تا تمامی این مایعات اضافی از بدن فرد خارج شود. افزون بر این، در افرادی که برای امکان خروج خلط از راه سرفه و تنفس مشکل دارند، ساکشن یک راه حل مناسب و کاربردی است.

دلیل ساکشن ریه چیست؟

هدف از انجام ساکشن در واقع خارج کردن و تخلیه ی مایعات و مواد زائد بدن از جمله مخاط، ترشحات، استفراغ، خون در افرادی که قادر به تخلیه کردن آن نیستند، می باشد. البته در بیمارانی که هوشیاری آن ها پایین است برای خارج کردن ترشحات از ریه و حلق و همینطور حفظ رطوبت دهان و دندان و سلامت دهان از روش درمانی ساکشن ریه استفاده می شود.

انواع مختلف ساکشن حلق و ریه در منزل 

چهار روش برای ساکشن راه هوایی وجود دارد که به شرح زیر است:

 • ساکشن بینی:

یک کاتتر یا لوله با نوک کوچک به داخل سوراخ بینی در ساکشن بینی وارد می شود، زمانی که ترشحات در بینی زیاد شده باشد این روش کاربرد دارد و برای بر طرف کردن ترشحات بینی که راه تنفسی را مسدود می کند، مورد استفاده قرار می گیرد.

 • ساکشن دهانی 

از نوک یک لوله پلاستیکی سخت که دسته ای برای مکش ترشحات دهان دارد برای ساکشن دهانی استفاده می شود. وقتی بیمار نتواند از طریق سرفه ترشحات را خارج کند دلیل عدم توانایی در بلعیدن دچار ریزش مایعات یا غذا از دهان شده است، از ساکشن دهانی استفاده می شود.

 • ساکشن حلق (نازوفارنکس و حنجره)

یک کاتتر یا لوله پلاستیکی نازک، شفاف و انعطاف پذیر از طریق بینی یا دهان به حلق و پشت گلو وارد می شود. هنگامی که ترشحات در پشت گلو جمع شده و بیمار توانایی سرفه کردن یا بلعیدن آن را ندارد، از این روش ساکشن استفاده می شود.

 • ساکشن عمیق

برای خارج کردن مخاط از عمق مجاری تنفسی بیمار از ساکشن عمیق استفاده می شود به گونه ای که مخاط از انتهای تراشه یا نای در ریه و قسمتی به نام کارینا جمع شده و تخلیه می شود و از طریق لوله تراکئوستومی (راه هوایی مصنوعی) صورت میگیرد، مهم است بدانید که این روش ساکشن معمولا در موارد بسیار ضروری که ترشحات و مایعات اضافی بدن با روش های دیگر تخلیه نمی شود، توسط پزشک و یا پرستار انجام می شود.

ساکشن ریه از پهلو

کدام افراد به ساکشن ریه در منزل نیاز دارند؟

افراد دارای سطح هوشیاری پایین و همینطور نوزادنی که بیمتاری تنفسی دارند، زنان، مردان و کودکان نیازمند به ساکشن تراپی دارند، البته مهم است بدانید در افرادی که خلط در مسیر تنفس آن ها جمع شده و مسیر ورود هوا به ریه ها را بسته، نیز پزشکان این روش را توصیه می کنند که در مورد ساکشن سه الی چهار بار در روز برای فرد انجام می شود.

ار افراد متخصص برای انجام این عمل، باید استفاده شود لذا مهم است ساکشن به مقدار کافی برای فرد اعمال شود و اگر غیر از این برای فرد انجام شود عوارض جدی و خطرناکی را برای فرد ایجاد می کند مثلا اگر خلط در مجاری تنفسی باقی بماند ممکن است موجب عفونت های ریوی و تنفسی شود. البته برای خارج کردن خلط نمی شود از ساکشن بیش از حد افراطی استفاده کرد، اگر ساکشن بیش از حد انجام شود میزان خلط تولید شده را بالا برده و همین امر سبب بسته شدن راه تنفسی فرد می شود

از جمله مواردی که فرد از ساکشن می تواند استفاده کند به شرح زیر است:

 • در حین تنفس بیمار صدایی مانند حالت غرغره می­ شنوید.
 • به آسپیراسیون مشکوک هستید یعنی بیمار مواد غذایی و یا مایعات را استنشاق کرده و این مواد وارد ریه او شده است
 • بالا رفتن سرفه­ های بیمار
 • تنفس بیمار سخت شده، تند شدن نفس های بیمار

راهنمای ساکشن حلق و ریه در منزل

در ابتدا مهم است بدانید که توصیه می شود بیمار به روش های طبیعی و با سرفه کردن راه تنفسی خود را باز کند.

آموزش ساکشن تراپی به خود بیمار.

همه بیماران نیاز به انجام اکسیژناسیون (اکسیژن رسانی) قبل از ساکشن ندارند. لازم است تا گزارش پاسخ بیمار به ساکشن در زمان بستری در بیمارستان  در خلاصه پرونده بیمار در حین ترخیص ذکر شود. تا پرستاری که مسئولیت بیمار را در منزل به عهده دارند از آن مطلع شود

هنگام انجام ساکشن حلق و ریه در منزل استفاده از دستکش تمیز الزامی است.

در پایان ساکشن، نوک کاتتر، با آب جوشانده یا مقطر در پایین ساکشن شستشو داده شود و بعد از آن ساکشن از طریق دستگاه انجام شود. برای پیشگیری از رشد میکروبی در سطح خارجی دستگاه بهتر است با الکل یا پراکسید هیدروژن تمیز شود.

در آخر توصیه می شود که لوله های ساکشن بعد از یک روز دور انداخته شود.

قیمت ساکشن ریه در منزل کرج

مزایای ساکشن در منزل

 1. حضور فردی متخصص جهت مراقبت ایمن و پشتیبانی در موارد اورژانسی
 2. ایمن بودن از عفونت های بیمارستانی در خانه
 3. صرفه جویی در وقت و هزینه
 4. راحتی و آسایش بیشتر بیمار در محیط منزل

عوارض ساکشن ریه چیست؟

 1. آتلکتازی
 2. صدمه و خونریزی راه هوایی
 3. عفونت ریه
 4. افزایش ICP
 5. تاکی کاردی
 6. برادی کاردی
 7. هیپوکسمی و ایست قلبی

قیمت ساکشن ریه در منزل کرج

چانچه به هر دلیلی نیاز به ساکشن تراپی در منزل کرج را داشتید می توانید از خدمات پرستاری و پزشکی موسسه مهرگان نو استفاده کنید، شما می توانید به صورت شبانه روزی از مجموعه ما درخواست ساکشن در منزل را داشته باشید لذا این مجموعه در تمامی مناطق کرج خدمات خود را با استفاده از بهترین پزشکان و پرستاران به انجام می رساند، برای بدست آوردن قیمت ساکشن ریه در منزل تهران و کرج با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

سایر خدمات موسسه پرستاری مهرگان نو که می تواند برای شما مفید باشد:

ویزیت متخصص ریه در منزل کرج

تزریقات در منزل کرجامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید