X

هزینه فیزیوتراپی کمر در منزل کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی
فیزیوتراپی کمر در منزل

برای تسکین و بهبود کمر درد به خصوص دیسک کمر، فیزیوتراپی انجام می شود، در این مقاله قصد داریم به انواع روش های فیزیوتراپی کمر بپردازیم از این روی ادامه مطلب را از دست ندهید.

مهرگان نو
مهرگان نو

یکی از بیماری های شایع که می توانید به دلیل های مختلفی رخ دهد، کمر درد می باشد و اعلب علت آن آسیب های دیسک و اسپاسم های عضلانی می باشد و برای درمان نیز شدت و نوع آن حائز اهمیت است. برای درمان کمر درد دو راه وجود دارد، یکی فیزیوتراپی است و روش دیگر جراحی می باشد. البته لازم به ذکر است که برای بهبودی کمر درد بعد از عمل نیاز به فیزیوتراپی دارید. 

فیزیوتراپی برای بهبود عملکرد مفاصل و عضلات کاربردی بوده و کمک فراوانی می کند، فیزیوتراپیست ها برای دادن مشاوره و ارائه خدمات مراقبت از کمر درد درمان ها و تکنیک های گسترده ای را در نظر میگیرد و برای درمان بیمار استفاده می کنند، با سایت موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در مورد فیزیوتراپی کمر دریافت کنید.

فیزیوتراپی کمر در منزل

کمردرد بخش بزرگی از مردم را در مقطعی از زندگی تحت تاثیر قرار می دهد. اگرچه در بیشتر موارد درد خود به خود و به تدریج ناپدید می شود، اما در صورت مزمن شدن می تواند مشکل ساز شود.  
علاوه بر استفاده از دارو، فیزیوتراپی نقش عمده ای در درمان کمردرد دارد. این شامل نه تنها فیزیوتراپی شناخته شده است. خدمات فیزیوتراپی آژانس پرستاری مهرگان نو فرآیند اعمال درمان تایید شده توسط پزشکان فیزیوتراپی و توانبخشی برای بیماران در منزل توسط فیزیوتراپیست ها در بیماری های عصبی، اختلالات حاد و مزمن ارتوپدی و بیماری های کودکان است. خدمات فیزیوتراپی ما اقداماتی است که ما انجام می دهیم تا زندگی بیماران خود را راحت و راحت کنیم و استقلال آنها را به دست آوریم. ما تمام روش های درمان فیزیوتراپی برای کمردرد را ارائه می دهیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.
فیزیوتراپی در منزل نامی است که به درمان بیماران مبتلا به جریان الکتریکی، اعمال گرم یا سرد، تمرینات برای بازگرداندن از دست دادن عملکرد در حرکات ناشی از فلج (سکته مغزی)، آسیب، بیماری یا کهولت سن داده می شود. در بسیاری از موارد مانند بیماری های عصبی، بیماری های ارتوپدی، تروماهای متعدد و مشکلات مربوط به سالمندی، خدمات فیزیوتراپی  در منزل و خدمات توانبخشی توسط فیزیوتراپیست های خصوصی مرکز پزشکی ارائه می شود. خدمات فیزیوتراپی خانگی ما افراد را قادر می سازد تا خدمات را در محیطی راحت و راحت دریافت کنند و استقلال خود را سریعتر به دست آورند.

فیزیو تراپی کمر با دستگاه ها، راهکارها و تمرینات مختلفی انجام می‌شود که موجب بهبودی و کاهش سریع درد می‌شود. از جمله این دستگاه‌ها و روش‌های درمانی می توان موارد زیر را فهرست کرد:

 • فیزیوتراپی کمر با لیزر
 • مگنت تراپی 
 • تراکشن ستون فقرات 
 • شاک ویو تراپی 
 • الکتروتراپی 
 • سوزن خشک
 • درمان های دستی
 • تمرینات ورزشی

موارد ذکر شده از جمله موثرترین راهکارهای فیزیوتراپی کمر هستند که با مراجعه به مراکز درمانی یا فیزیوتراپی در منزل قابل ارائه هستند.

برای دریافت فیزیوتراپی در منزل با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از خدمات پرستاری و پزشکی ما بهره مند شوید

علت استفاده از فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی کمر با دستگاه

لازم به ذکر است اگر کمر درد داشتید و بعد از چند هفته خوب نشد حتما به فیزیوتراپی مراجعه کنید، فیزیوتراپی می تواند برای انواع مختلف کمردرد مفید باشد که در متن زیر به انواع آن اشاره کرده ایم.

تنگی ستون فقرات: هنگامی است که فضای اطاف نخاع باریک شود و موجب وارد شدن فشار به نخاع شود.

درد سیاتیک: دردی که از پشت به پایین پاها حس می کنید سیاتیک است که در اثر دیسک طولانی رخ میدهد و هنگامی بروز می دهد که دیسک کمر از شکل طبیعی خود خارج شده و موجب فشار به ریشه عصبی می شود.

بیماری دژنراسیون دیسک: کمردرد ناشی از پیری دیسک هادر ستون فقرات می باشد

کمر درد غیر اختصاصی: این کمر درد ها دلیل مشخصی مانند صدمه اساسی  و وضعیت پزشکی ندارد.

 

تمرینات فیزیوتراپی کمر

برای کاهش فشار بر اعصاب کمر و کاهش درد از تمرینات فیزیوتراپی استفاده می شود و همچنین فیزیوتراپیست ها برای بالابردن انعطاف بدن و افزایش توان حرکتی از حرکات کششی استفاده می کنند که موجب تقویت ماهیچه ها می شود. از دیگر تمرینات فیزیوتراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد: (انجام هر کدام از این تمرین‌ها به نوع مشکل بیمار و شدت عارضه و درد وابسته است)

 • تمارین ایروبیک برای بهبودی کامل و بازیابی قوای جسمی و چابکی
 • درمان‌های دستی
 • تحریک الکتریکی
 • حرکات تقویتی برای عضلات بزرگ و اصلی برای تقویت مفاصلی که ایجاد درد می‌کنند
 • سرمادرمانی
 • ترکشن

فیزیوتراپی اسپاسم کمر

یکی از رایج تریم مشکلات کسانی که کمر درد مبتلا هستند، گرفتگی عضلات کمر می باشد. توجه کنید اگر اسپاسم کمر به صورت مزمن و طولانی رخ داد حتما به فیزیوتراپی مراجعه کنید زیرا موجب می شود علاوه در درمان، علت  آن را پیدا کرده و در نهایت سبب پیشگیری از دوباره مبتلا شدن به کمر درد می شود. لازم به ذکر است که حل اسپاسم ها متفاوت است و برای درمان آن از تمرین درمانی و اُلتراسوندتراپی،  درمان دستی، الکتروتراپی و ماساژ است. از این حرکات کششی می شود به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کشیدن زانوها تا میانه قفسه سینه در حالت درازکش برای کشیده شدن عضلات کمر
 2. کشیدن عضله‌های کمر با استفاه از حرکت زانوها به چپ و راست به صورت خوابیده
 3. حالت نیایش و سجده با دست‌های به جلو کشیده شده برای کشیده شدن عضله‌های پشت

تمرینات فیزیوتراپی کمر در منزل کرج

فیزیوتراپی دیسک کمر

در ادامه به تمریناتی فیزیوتراپی که برای درمان در ناحیه کمر توصیه می شود پرداخته ام که لازم است برای انجام درست این تمرین ها از یک فیزیوتراپیست متخصص استفاده کنید. این تمرین ها بعد از لیزر درمانی، از درمان‌های دستی و ارائه‌ی آموزش‌های لازم برای تمرین کردن در خانه کاربردی هستند.

 •  تمرین پرس شانه در منزل

تقویت عضلات کمر و بالای آن به وسیله‌ی پرس شانه انجام می‌شود.  به پشت دراز کشیده و پاهای خود را از رانو خم کنید چند ثانیه نگه داشته و سپس پاهای خود را باز کنید.

 • انجام تمرینات حرکتی

فیزیوتراپیست با ارائه‌ی تمرینات حرکتی، عضلات اطراف ناحیه‌ی آسیب دیده را فعال می‌کند.

 • افزایش گردن خون در افراد، با استفاده از گرما درمانی
 •  خوابیدن به روی پهلو و کشش عضلات شکم

به روی پهلو خوابیده و یک پای خود را بلند کرده و سپس به آرامی پایین بیاورید. به مدت چند ثانیه در این حالت نگه داشته و سپس پایین بیاورید. باید سعی کنید که بدنتان به عقب حرکت نکند.

 • رفع اسپاسم به وسیله‌ی ماساژ درمانی و درمان‌های دستی
 • حرکت فشار دادن توپ

به پشت خوابیده و توپی را در بین زانوهای خود قرار دهید. با فشار دادن توپ به وسیله ی زانوهایتان، می‌توانید عضلات ران پا و کمر خود را تقویت کنید.

 • تمرین کشش لگن به صورت خوابیده

روی شکم خوابیده و پاهای خود را بدون خم کردن زانو از باسن به آرامی بلند کرده و به آرامی پایین بیاورید. این حرکت موجب تقویت عضلات کمر می‌شود که در مرحله‌ی بهبود کمر به بیمار ارائه می‌شود.

 •  انجام حرکت انعطاف لگن

برای انجام این حرکت نیز به پشت خوابیده و پاهای خود را به صورت ۹۰ درجه جمع کنید. شکم خود را در حین این تمرین باید صاف نگه داشته و منقبض کنید و سپس زانوهای خود را خم کرده و بالا بیاورید.

آموزش فیزیوتراپی کمر در منزل

فیزیوتراپی دیسک کمر در منزل کرج

ستون فقرات انسان از 24 مهره تشکیل شده که به وسیله صفحات غضروفی از یکدیگر جدا می شود و در حالت عادی هر فرد 4 دیسک کمر دارد، که این دیسک کمر در برابر فشارهایی که به بدن وارد می شود همچون ضربه گیر عمل می کند، لازم به ذکر است که دیسک کمر بیماری نیست، هنگامی که دیسک کمر بیرون میزند بیماری در  بین مردم شناخته می شود و این عارضه موجب درد خیلی شدید در کمر می باشد که درمان آن نیز زمان بر و طاقت فرساست. در بین مردم رایج ترین نوعفیزیوتراپی، فیزیوتراپی دیسک کمر می باشد.

علائم دیسک کمر چیست؟

در متن زیر به علائم و نشانه های دیسک کمر پرداخته ایم در صورت داشتن هر یک از علائم زیر حتما به فیزیوتراپی مراجعه کرده و اقدام به درمان کنید همچنین می توانید از خدمات فیزیوتراپی در منزل موسسه پزشکی مهرگان نو استفاده کنید.

 • ضعف عضلات ناحیه‌ کمر 
 • انتقال درد از کمر تا پای فرد
 • احساس خواب رفتگی در پاها 
 • بی‌حسی در عضلات فرد 
 • درد موضعی در ناحیه‌ کمر 


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید