خدمات پزشکی موسسه توسط دفتر مشاوره وخدمات پرستاری نوین با مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی البرز انجام خواهد شد

خرید و اجاره دستگاه تنفسی بای پپ Bipap در کرج و تهران

02634250797 خط ثابت
اجاره دستگاه تنفسی بای پپ Bipap

برای درمان بیماری های تنفسی ممکن است پزشک متخصص ریه برای بهبودی شما دستگاه بای پپ Bipap را تجویز کند از همین جهت موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو علاوه برا ارائه خدمات پرستاری نظیر پرستار سالمند و پرستار کودک انواع کالاهای پزشکی را برای فروش و اجاره شما به ارمغان می آورد برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را از دست ندهید.

مهرگان نو
مهرگان نو

دستگاه بای پپ BiPAP چیست؟

پزشکان متخصصان دستگاه‌ BiPAP را برای بیمارانی که نمی‌توانند بطور کامل نفس بکشند توصیه می‌کنند، زیرا این دستگاه کمک می‌کند اکسیژن بیشتری وارد خون آنها شود. این همچنین به عنوان یک درمان منظم برای کسانی که مشکلات آپنه شدید دارند. همانطور که می دانید تنفس از طریق سیستم ماهیچه انجام می شود که پس از فشارهای مثبت و منفی ایجاد می شود و این فشارها موجب داخل و خارج شدن  هوا از ششها می شود عضله دﯾﺎﻓﺮاﮔﻢ مهم ترین ماهیچه ای می باشد که درگیر تنفس می شود. افرادی که از بیماریهای ریوی که موجب نارسایی تنفسی در شخص شده رنج میبرد ممکن است پزشک متخصص ریه دستگاه bi-level فشار مثبت راه هوایی را تجویز کند. این دستگاه به نام های دیگر bpap یا bipap که نوعی دستگاه تهویه مکانیکی می باشد جهت کمک به تنفس بیمار می باشد شناخته می شود. با موسسه پرستاری مهرگان نو همراه باشید تا بیشتر در مورد دستگاه تنفسی بای پپ اطلاعات کسب کنید.

نحوه تنظیم دستگاه بای پپ

فشار مثبت دو سطحی راه هوایی (BiPAP) نوعی تهویه غیر تهاجمی است که به شما کمک می‌کند با استفاده از هوای تحت فشار که از طریق ماسک صورت منتقل می‌شود، تنفس کنید. یکی از ویژگی دستگاه بای پپ BiPAP این است که شدت فشار هوا را در هنگام دم، نسبت به هنگام بازدم، متفاوت است. می توان از آن در محیط بیمارستان یا در خانه استفاده کرد. در اکثر مواقع برای استفاده در شب توصیه می شود، زمانی که تنفس به دلیل شرایط خاص ریوی نسبت به روز به شدت آسیب می بیند، در صورت نیاز می توان از BiPAP در ساعات بیداری نیز استفاده کرد.
اگر شرایط پزشکی دارید که بر راه های هوایی فوقانی یا ریه های شما تأثیر می گذارد، ممکن است سطح اکسیژن شما خیلی پایین بیاید. پزشک شما ممکن است استفاده از دستگاه BiPAP را برای کمک به تنفس بهتر و جلوگیری از عوارض سلامتی توصیه کند.

دستگاه BiPAP برای چه کسانی استفاده می شود؟

 1.  شرایطی که می تواند در تنفس، به ویژه در هنگام خواب اختلال ایجاد کند، مانند آپنه انسدادی خواب و چاقی
 2. کمک تنفسی در صورت بستری شدن در بیمارستان به دلیل عفونت ریه یا حمله آسم
 3. انتقال از حمایت تهاجمی تنفسی، به عنوان مثال پس از لوله گذاری برای یک عمل یا بیماری جدی
 4. مدیریت خانگی بیماری مزمن ریوی، مانند بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD)
 5. یک بیماری عصبی عضلانی که به عضلات تنفسی آسیب می رساند

آپنه چیست؟

آپنه یک اختلال خواب است که باعث نارسایی تنفسی می شود. تنفس فرد برای چند ثانیه (از 10 ثانیه) متوقف می شود که ممکن است با خروپف بلند همراه باشد. به دلیل باریک شدن راه های هوایی، هوا به مقدار کافی وارد بدن نمی شود، هیپوکسی ظاهر می شود. در نتیجه، خواب مختل می شود، فرد تحریک می شود، ظرفیت کاری او کاهش می یابد، حافظه او ضعیف می شود، توانایی های فکری او کاهش می یابد، فرد از خستگی مداوم شکایت می کند. معمولاً پزشک پس از معاینه، پزشکان درمان با دستگاه های CPAP یا BiPAP را تجویز می کنند

CPAP و BiPAP چیست؟

دستگاه CPAP (فشار مثبت مداوم راه هوایی) و BiPAP (فشار مثبت راه هوایی دو سطحی) دو روش درمانی هستند که برای درمان آپنه خواب استفاده می شوند. آنها یک راه حل سریع برای توقف تنفس در طول خواب (که به عنوان آپنه خواب نیز شناخته می شود) ارائه می دهند. اگر آپنه خواب دارید، به احتمال زیاد پزشک شما در مورد یک یا هر دو درمان آپنه خواب صحبت کرده است. تفاوت اصلی بین CPAP و BIPAP در این است که ماشین‌های CPAP فقط می‌توانند روی یک فشار تنظیم شوند که در طول شب ثابت بماند در حالی که ماشین‌های BIPAP را می‌توان روی دو فشار برای دم و بازدم تنظیم کرد.

دستگاه bipap قیمت

CPAP چیست؟

دستگاه CPAP محبوب ترین درمان برای آپنه انسدادی خواب است. از فشار هوای تولید شده توسط ماشین استفاده می کند که از طریق یک لوله به ماسکی که روی بینی یا دهان قرار می گیرد، منتقل می شود و راهی برای گرفتن فشار کاری و اعمال آن به گلو است تا در هنگام خواب فرو نریزید. این یک درمان رایج است که در درمان آپنه خواب استفاده می شود. ایندستگاه هوایی را که از اتاق می گیرد سرکوب می کند و سپس هوا را از طریق لوله های متصل به ماسکی عبور می دهد تا روی صورت شما استفاده شود.

بیشتر مطالعه کنید: اسکن ریه در منزل کرج

دستگاه BiPAP چگونه کار می کند؟

دستگاه BiPAP معمولاً دارای دو تنظیم است و تلاش دمی و بازدمی کنترل می شود. هنگامی که فرد خواب برای یک دوره برنامه ریزی شده نفس نمی کشد، BiPAP را می توان طوری تنظیم کرد که تنفس کند. این معمولاً یک حداقل تنفس یا "نرخ ذخیره" است که حداقل تعداد تنفس در دقیقه (BPM) را تعیین می کند. این تنظیمات به گونه ای طراحی شده است که بیمار با سرعت معینی از تنفس در دقیقه تنفس کند.

اجاره دستگاه bipap

تفاوت CPAP و BiPAP چیست؟

هر دو دستگاه برای ایجاد فشار هوای مثبت در مواقعی که نمی‌توانید تنفس خود را به تنهایی تنظیم کنید و نیاز به کمک دارید، استفاده می‌شود، تفاوت اصلی در نحوه ارسال فشار هوا است البته ماشین‌های BiPAP پیچیده‌تر هستند و می‌توانند جریان هوا را در طی فرآیند دم و بازدم تغییر دهند. این به این دلیل است که آنها در مقایسه با دستگاه CPAP که یک سطح ثابت از فشار هوا را فراهم می کند، در دو سطح تحت فشار قرار می گیرند. ویژگی دیگری که دستگاه Bipap از آن استفاده می کند این است که دارای یک تایمر است که به دستگاه اجازه می دهد فشار را حتی زمانی که فردی که از دستگاه استفاده می کند بسیار ضعیف است و نمی تواند به تنهایی نفس بکشد، وارد کند.

یکی دیگر از تفاوت های بین CPAP و BiPAP اسن است که دستگاه CPAP روی یک فشار تنظیم می‌شوند در حالی که دستگاه BiPAP با دو فشار متمایز برنامه‌ریزی می‌شوند - یکی برای دم و دیگری برای بازدم. دستگاه‌های CPAP عمدتاً برای درمان آپنه انسدادی خواب (OSA) استفاده می‌شوند در حالی که دستگاه‌های BiPAP برای درمان آپنه خواب مرکزی، آپنه خواب پیچیده یا COPD استفاده می‌شوند.

اجاره دستگاه BiPAP در کرج و تهران

موسسه مهرگان نو دستگاه بای پپ را در تمامی نقاط کرج و تهران برای اجاره و فروش برای شما فراهم کرده است، شما می توانید برای درمان بیماری های ریوی خود دستگاه را خریداری کنید و یا اگر میخواهید برای مدت کوتاهی از استفاده کنید قادر به اجاره ماهانه و موقت دستگاه هستند، می توانید برای گرفتن مشاوره رایگان و اطلاع از شرایط خرید و اجاره دستگاه BiPAP با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

شماره تلفن های شرکت پرستاری

 خط ثابت 02634250797

 همراه 09199782122


 • بیمار چه مدت زمانی میتواند از دستگاه بای پپ استفاده کند؟

  از این دستگاه تنفسی نمی توان به طور دائم و برای مدت طولانی استفاده کرد لذا ممکن است باعث بروز مشکلات تغذیه ای در فرد شود.

 • کاربرد دستگاه بای پپ برای ریه چیست؟

  به دستگاه BiPap تهویه با فشار مثبت نیز می گویند چونکه این دستگاه به باز کردن ریه های شما با این فشار هوا کمک می کند. و اگر مشکلات تنفسی دارید می توانید از این محصول استفاده کنید طریقه ی کار این دستگاه به این گونه است: به فشار دادن هوا به ریه های شما کمک کند و شما از ماسک یا پلاگ های بینی که به ونتیلاتور متصل هستند استفاده می کنید تا نفس بکشید

 • آیا دستگاه BiPAP می تواند به ریه ها آسیب برساند؟

  بله اگر شما از دستگاه تنفسی معیوب در مدت زمان طولانی استفاده کنید ممکن است به ریه های شما آسیب های جدی وارد کنید زیرا قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی سمی و گازهای خارج شده از فوم پلی اورتان در دستگاه برای شما مضر است.

 • آیا می توان دستگاه بای پپ را موقت اجاره کرد؟

  بله شما می توانید به صورت موقت، و ماهانه دستگاه را از موسسه ما اجاره کنید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید