X

اجاره پمپ پا آمبولی| DVT یا IPC (تهران و کرج)

09129611307 کارشناس امور پزشکی آقای جُغَتایی
اجاره پمپ پا آمبولی| DVT یا IPC (تهران و کرج)

پمپ DVT دستگاهی است که برای جلوگیری از ترومبوز با افزایش جریان خون در بیماران و عوامل خطرساز مانند تروما، مراقبت های ویژه، پزشکی عمومی و جراحی عمومی طراحی شده است. موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو امکان اجاره پمپ دی وی تی را برای شما فراهم کرده است.

مهرگان نو
مهرگان نو

دستگاه پمپ دی وی تی DVT یا IPC چیست؟

ترومبوز عمیق (DVT)؛ آمبولی ریه (PE) یک عارضه تهدید کننده زندگی است که اغلب در بیمارانی که برای مدت طولانی بی حرکت بوده اند یا تحت عمل جراحی قرار گرفته اند دیده می شود که عواقب جدی دارد. پمپ dvt یا پمپ دی وی تی پرتابل یک دستگاه فشرده سازی است که به کاهش اثر DVT و PE به صورت غیر تهاجمی کمک می کند. دستگاه با چرخه خاصی لباس را باد کرده و گشاد می کند. این چرخه شامل 12 ثانیه تورم و 48 ثانیه آرامش است. به این ترتیب، فشرده سازی هوا و کاهش باد جریان خون وریدی را تسریع می کند و به جلوگیری از لخته شدن خون خطرناک و علائم دردناک آن کمک می کند.

پمپ dvt ایرانی

ترومبوسیت چیست؟

ترومبوز ورید عمقی تشکیل یک لخته خون (لخته) در داخل یک سیاهرگ عمیق، معمولا در ساق پا است.
اگر رگ‌ها آسیب ببینند، به دلیل انسداد لخته شوند، یا اگر به دلایلی بازگشت خون به قلب کند شود، لخته‌های خون می‌توانند در رگ‌ها ایجاد شوند.
لخته شدن خون می تواند باعث تورم در پاها یا بازوهای شما شود.
لخته‌های خون می‌توانند شکسته شوند و به ریه‌ها بروند که به آن آمبولی ریه می‌گویند. با استفاده از این پمپ می توان مداخله لازم را در حین بروز این عارضه انجام داد.

علت ترومبوز ورید عمقی (DVT) چیست؟

شاید برای شما سوال باشد پمپ dvt چیست؟ لخته شدن خون در پاها به دلیل آسیب، بیماری یا عدم فعالیت، گردش خون را کند می کند و در جریان خون، خون در رگ های خونی پیچیده و منعقد می شود. به طور کلی لخته های کوچک علائمی ایجاد نمی کنند و خود به خود جذب می شوند اما لخته های بزرگ به راحتی تجزیه نمی شوند و مشکل ایجاد می کنند.

 • هنگام نشستن طولانی مدت یا دراز کشیدن طولانی مدت در رخت خواب
 • در صورت وجود سابقه ترومبوز در دوران بارداری پس از ضربه یا جراحی
 • اگر سرطان در بدن دارید
 • بیشتر در زنان چاق رخ می دهد
 • مشخص شده است که فراوانی بروز در بیماری های سیستمیک مانند پلی سیتمی ورا، بیماری بورگر پس از برداشتن طحال و کولیت اولسراتیو زیاد است.

ویژگی های دستگاه DVT یا IPC

 1. دارای 4 محفظه هوا
 2. دارای نمایشگر LED خوانا
 3. دارای سه مد مختلف ماساژ
 4. دارای 3 عملکرد اتوماتیک، دستی، نقطه ای
 5. دارای 4 مرحله فشار
 6. دارای دو کاف پای چپ و راست
 7. خاموشی خودکار پس از 15 دقیقه
 8. دارای پمپ هوای کم صدا
 9. دارای قابلیت تنظیم فشار
 10. دارای کلاس دو
 11. دارای کاف بازو و سینه درصورت درخواست
 12. موثر در گردش خون و حذف مواد زاید در خون
 13. دارای یک سال گارانتی برانکارد
 14. ساخت کره

مزایای دستگاه پمپ DVT یا IPC چیست؟

اجاره دست DVT یا IPC

برای بیماران مبتلا به جراحی تومور شکمی، مبتنی بر پیشگیری متعارف پس از جراحی، همراه با درمان IPC، می تواند به طور موثر از تشکیل ترومبوز وریدی جلوگیری کند. بالون (کیسه هوا) در فشار پردازش تنظیم شده به صورت سفارشی از انتهای پروگزیمال دستگاه رفع فشار پر می شود تا فشار گردش خون ایجاد کند، گردش خون اندام های پایینی را بهبود بخشد، از جریان خون ضربان دار، عوامل لخته شدن، تجمع دیستال و چسبندگی آندومتر عروقی جلوگیری کند تا از ترومبوز جلوگیری شود. علاوه بر این، می تواند فعالیت سیستم فیبرینولیتیک IPC را افزایش دهد. چه ترومبوز طبیعی و چه وریدی، بیمارانی که از IPC استفاده می کنند می توانند فعالیت فیبرینولیتیک درون زا را تحریک کرده و در نتیجه فرصت ترومبوز را کاهش دهند.

دستگاه IPC را می توان با خیال راحت در پیشگیری از DVT (ترومبوز ورید عمقی) بالینی اعمال کرد. فشار درمانی موج هوا یک جایگزین دستگاه ماساژ مصنوعی است که تعادل نیروی ماساژ را نشان می دهد؛ در هنگام استفاده از پمپ ipc، بیمار هیچ ناراحتی خاصی احساس نمی کند، علاوه بر آن، سرعت ماساژ و سرعت جریان خون مشابه. ایمن و بدون سر و صدا است و بیماران را راحت تر می کند. این به کاهش حجم کار در بیمارستان یا در خانه کمک می کند، هیچ عارضه ناخوشایندی وجود ندارد و ساده، راحت و آسان برای تسلط، ارزش کاربرد بالینی را دارد.

چه کسانی نمی توانند از از دستگاه DVT یا IPC استفاده کنند؟

 • افراد دارای بیماری التهابی حاد پوست
 • آریتمی قلبی
 • اریسیپل
 • فلج عمیق
 • ادم ریوی
 • ترومبوز وریدی حاد
 • فشار خون ناپایدار
 • نصب ضربان سازهای مصنوعی

هنگامی که پاها در اندام تحتانی پیچیده می شوند، سفتی بین سرآستین و ساق پا و فضای خالی انگشت برگ باید کافی باشد.

در مورد استفاده بیمار از فرآیند IPC؛ بدن احساس غیرعادی می کند، یا قطع ناگهانی برق یا دستگاه مشکلی پیدا می کند، باید فوراً استفاده از تایمر را در موقعیت 0 متوقف کنید، کلید برق را خاموش کنید، لوله هوا را از آستین جدا کنید و هوا را خارج کنید. برای جلوگیری از عفونت متقاطع، سر آستین های استفاده شده باید با نور ماورا بنفش ضدعفونی شوند.

اجاره پمپ پا آمبولی DVT یا IPC در تهران و کرج

موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو علاوه ارائه خدمات پزشکی و پرستاری برای شما امکان خرید و اجاره دستگاه پمپ دی وی تی و پمپ پرتابل dvt را فراهم آورده است تا بتوانید در منزل به درمان بیماری خود بپردازید؛ همچنین می توانید درخواست اعزام پرستار خانم و یا آقا را به صورت خصوصی، شبانه روزی و ساعتی در تمامی نقاط کرج اعم از مهرشهر، گوهردشت، عظیمیه، فردیس و تهران را داشته باشید! تنها لازم است با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.


سوالات متداول

درمان دی وی تی DVT چه روش هایی وجود دارد؟

داروهای ضد انعقاد استفاده می شود. این داروها دارای عوارض جانبی همچون خونریزی و فشار خون بالا می باشد. جوراب های دارای کلاس فشاری یا دستگاه IPC می توانند به عنوان یک درمان محفاظتی ّبرای بیماران تجویز شود.

کاربرد دستگاه DVT چیست؟

جلوگیری از لنف ادم ، DVT (ترومبوزیس عمقی عروقی)، PE ( آمبولی ریوی )، درمان واریس و پیشگیری از آن می باشد

آیا امکان اجاره دستگاه دی وی تی وجود دارد؟

بله شما می توانید از موسسه مهرگان نو این دستگاه را به صورت روزانه و ساعتی اجاره کنید


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید