X

خرید و اجاره دستگاه پالس اکسیمتر نوزاد در تهران و کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی
اجاره دستگاه پالس اکسیمتر

پالس اکسیمتری دستگاهی است که میزان مولکول‌های هموگلوبینی را که با اکسیژن آمیخته شده‌اند، اندازه‌گیری و به درصد نمایش می دهد. میزان نرمال آن ۹۵–۹۷٪ می باشد و اگر این میزان در بیماران کمتر از ۹۰٪ شود زنگ هشدار به صدا درمی‌آید. شایان به ذکر است که اغلب دستگاه‌های پالس اکسی متر تعداد و آهنگ ضربان قلب را نیز نمایش می‌دهند از انواع آن می توان به پالس اکسیمتر بیمارستانی و رومیزی اشاره کرد.

مهرگان نو
مهرگان نو

دستگاه پالس اکسیمتری که برای نوزادان تازه متولد شده کاربردی بوده و مورد استفاده قرار می گیرد، می توان قبل از ترخیص نوزاد از بیمارستان، بیماری قلبی مادرزادی را تشخیص داد. این آزمایش سطح اکسیژن خون نوزاد را در 1 دقیقه اندازه گیری می کند. برای انجام این تست ابتدا آن را به دست راست و سپس به پا وصل کرده و میزان اکسیژن قلب نوزاد را اندازه گرفته می شود، لازم به ذکر است که پالس اکسیمتر انگشتی نوزاد به نوزاد آسیبی نمی رساند، بسیار مفید است. به این ترتیب تشخیص زودهنگام در مواقعی که به بیماری مادرزادی قلبی در نوزادان مشکوک است امکان پذیر است. زمانی که عدد 96 را می بینیم، سطح اکسیژن قلب کودک ما اندازه گیری می شود. فکر می کنیم او سالم است و قلب مادرزادی ندارد. با سایت موسسه و پرستاری مهرگان نو همراه باشید...

پالس اکسی متر چیست؟

دستگاهی که به راحتی و به سرعت می تواند ضربان قلب در دقیقه و سطح اکسیژن خون را اندازه گیری کرده و در صورت لزوم آن را ثبت کند پالس اکسی متر می گویند. این دستگاه به یکی از انواع کالای پزشکی ضروری به ویژه در بخش های بیهوشی و مراقبت های ویژه است که هنگام اندازه گیری اکسیژن در خون استفاده می شود، اصل "تشخیص نسبت اکسیژن با استفاده از نور عبوری از بافت" است. این دستگاه بی خطر، بدون درد و با نتیجه سریع هستند که بدون نیاز به خونگیری از بیمار قابل استفاده می باشد. برخی از مدل های این دستگاه در اندازه های جیبی تولید می شوند و برخی دیگر فقط می توانند داده های اندازه گیری را ثبت کنند و همچنین دستگاه هایی وجود دارند که فقط اندازه گیری می کنند. سوابق را می توان به صورت خارجی بر روی صفحه نمایش خود دستگاه یا با اتصال به رایانه مشاهده کرد. پالس اکسیمترهایی که می توانند به اینترنت متصل شوند می توانند داده های اندازه گیری را در سرور ذخیره کنند. بنابراین، ممکن است دسترسی به تمام رکوردها در هر زمان و هر مکان ممکن باشد. امروزه تقریباً در هر واحدی از موسسات بهداشتی از پالس اکسی متر استفاده می شود. یکی از ضروری ترین وسایل در فرآیند مراقبت در منزل از بیماران می باشد.

قیمت پالس اکسیمتر بیمارستانی

دستگاه پالس اکسیمتر نوزادان چگونه کار می کند؟

این دستگاه پالس اکسی متر نوزادان با استفاده از نور عبوری از بافت ها اندازه گیری می کنند. این اصل کار کلی است. روی دستگاه ها حسگرهایی وجود دارد که از منبع نور و آشکارساز تشکیل شده است. اندازه گیری با قرار دادن اندام هایی مانند انگشتان یا لاله گوش بین دستگاه حسگر انجام می شود. لازم به ذکر است که پالس اکسی متر با تجزیه و تحلیل رنگ بر اساس اینکه هموگلوبین موجود در گلبول های قرمز خون اکسیژن را نگه می دارد یا خیر کار می کند. حسگرها از رنگ خون برای تشخیص میزان اکسیژن آن استفاده می کنند. رنگ خون بسته به میزان اکسیژن حمل شده توسط گلبول های قرمز تغییر می کند. دستگاه از یک طرف نور قرمز و مادون قرمز را ارسال می کند و از طرف دیگر به لطف سنسور اندازه گیری را انجام می دهد. خون اکسیژن دار قرمز روشن است و بیشتر نور ارسالی از پالس اکسی متر را جذب می کند. اشباع اکسیژن در خون با اندازه گیری میزان نوری که به طرف مقابل می رسد تعیین می شود. اگرچه مقدار اشباع اکسیژن بدست آمده با استفاده از پالس اکسیمتری کاملاً نزدیک به مقدار بدست آمده از تجزیه و تحلیل گازهای خون شریانی است، داده های به دست آمده از تجزیه و تحلیل گاز خون شریانی دقیق تر در نظر گرفته می شود. با تجزیه و تحلیل گازهای خون شریانی، پارامتر اشباع اکسیژن (SpO2) و همچنین پارامتر فشار جزئی اکسیژن (paO2) قابل اندازه گیری است. اشباع اکسیژن (SpO2) و فشار جزئی اکسیژن (paO2) را می توان با یکدیگر اشتباه گرفت. اگرچه این دو پارامتر مربوط به اکسیژن هستند، اما به معنای مقادیر متفاوتی هستند. پالس اکسی متر میزان اشباع اکسیژن (SpO2) را اندازه گیری می کند. تجزیه و تحلیل گازهای خون شریانی برای اندازه گیری فشار جزئی اکسیژن (paO2) مورد نیاز است.

همچنین بخوانید: پرستار نوزاد در کرج

همراه با اشباع اکسیژن در خون، ضربان قلب در دقیقه را نیز می توان با پالس اکسی متر اندازه گیری کرد. سنسورهای موجود در دستگاه تعداد ضربان در دقیقه رگ ها را تعیین می کنند. بنابراین، ضربان قلب بیمار نیز می تواند نمایش داده شود. هرچه کیفیت سنسور بالاتر باشد، دقت اندازه گیری بالاتر است. به خصوص در بیماران اطفال باید دستگاه های با کیفیت تر ترجیح داده شود. در غیر این صورت، نتایج اشتباه ممکن است رخ دهد.

پالس اکسی متر دستگاه های پزشکی هستند که پارامترهای حیاتی را نشان می دهند. به همین دلیل باید از مدل پالس اکسیمتری مناسب برای بیمار استفاده شود.

انواع دستگاه پالس اکسی متر چیست؟

قیمت پالس اکسیمتر رومیزی

پالس اکسی متر با توجه به ویژگی های آنها متفاوت است. انواعی وجود دارد که می توان از موبایل با باتری یا باتری استفاده کرد. برخی از دستگاه ها دارای ویژگی هشدار هستند. حدود پارامترهای حیاتی که برای بیمار حیاتی است بر روی دستگاه ثبت می شود و هنگامی که دستگاه خارج از این محدوده اندازه گیری می کند، یک آلارم صوتی و تصویری می دهد. این ویژگی یک سیستم هشدار برای مواقع اضطراری است. پالس اکسیمترها با توجه به کاربردشان به 4 تقسیم می شوند:

 • پالس اکسیمتر نوع انگشتی
 • پالس اکسیمتر دستی
 • پالس اکسیمتر از نوع مچ دست
 • پالس اکسیمتر نوع کنسول

تمام پالس اکسی مترها با روش های مشابه اندازه گیری می شوند. تفاوت دستگاه ها ویژگی هایی مانند کیفیت سنسور، باتری و آلارم است. برخی شرایط خارجی نیز وجود دارد که بر استفاده از این دستگاه ها تأثیر می گذارد. برای اینکه کمترین تحت تأثیر این موارد قرار گیرند، پالس اکسی مترهای با کیفیت باید ترجیح داده شوند. اندازه‌گیری‌های نادرست ممکن است در مواقعی که بیمار نیازی به مداخله ندارد، یا در مواقعی که موقعیت خطرناکی وجود دارد، مداخله نکند. در چنین مواردی ممکن است جان بیمار به خطر بیفتد.

خرید و اجاره دستگاه پالس اکسیمتر نوزاد در تهران و کرج

موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو دستگاه پالس اکسیمتر نوزاد را در تمام مناطق تهران و کرج به شما اجاره می دهد لازم به ذکر است که بدانید امکان اجاره دستگاه به صورت روزانه و ساعتی نیز برای شما فراهم شده است. و همینطور شما می توانید برای رفع نیاز خود دستگاه پالس اکسیمتر را از موسسه مهرگان نو خریداری کنید. برای ثبت سفارش می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.


 • آیا می توان دستگاه پالس اکسیمتر را به صورت روزانه اجاره کرد؟

  بله، امکان اجاره این دستگاه به صورت روزانه و ساعتی برای شما فراهم شده است.

 • قیمت پالس اکسیمتر بیمارستانی چقدر است؟

  از آنجایی که پالس اکسیمتر رومیزی در مدل های مختلفی ساخته می شود دارای قیمت های متغیری نیز هستند برای بدست آوردن قیمت دقیق باشماره های زیر تماس بگیرید.

 • بهترین مارک پالس اکسیمتر انگشتی چیست؟

  پالس اکسیمتر اکیوریت، پالس اکسیمتر IMDK، پالس اکسیمتر بیورر، پالس اکسیمتر وِلِکس و پالس اکسیمتر چویسمد از بهترین مارک های پالس اکسی متر هستند.

   

   


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید