X

ویزیت متخصص ارتوپد در منزل کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی
متخصص ارتوپد در منزل کرج

ارتوپدی یک تخصص جراحی است که به تشخیص و مدیریت پزشکی و جراحی بیماری های سیستم اسکلتی عضلانی، یعنی استخوان ها، مفاصل، رباط ها، ماهیچه ها، تاندون ها و اعصاب می پردازد.

مهرگان نو
مهرگان نو

در ابتدا به تعریف ارتوپدی میپردازیم، ارتوپدی شاخه ای از پزشکی است که وظیفه تشخیص، درمان، توانبخشی و پیشگیری از آسیب ها یا بیماری های سیستم اسکلتی عضلانی بدن انسان را بر عهده دارد. بنابراین، این تخصص یک سیستم گسترده و پیچیده را پوشش می‌دهد که شامل استخوان‌ها، مفاصل، رباط‌ها، تاندون‌ها، ماهیچه‌ها و اعصاب است که به فرد اجازه حرکت و کار می‌دهد. ارتوپدی تخصص پزشکی است که شامل درمان سیستم اسکلتی عضلانی شامل استخوان ها، مفاصل، رباط ها، تاندون ها و ماهیچه ها می شود. دانستن این نکته نیز حائز اهمیت است که ارتوپدها برای انجام این حرفه بهداشتی از تکنیک های مختلف پزشکی مانند تمرینات، جراحی، وسایل (ارتز) و پروتز که به قطعاتی که جایگزین بخشی از بدن می شوند، استفاده می کنند. همه آنها کیفیت زندگی کسانی را که از این مشکلات رنج می برند بهبود می بخشد. با سایت دفتر پرستاری مهرگان نو همراه باشید.

متخصص ارتوپدی در منزل کرج

در مواردی که نیاز به تشخیص، درمان و پیگیری بیماری باشد، بیماران ما در آسایش خانه معاینه می شوند و در صورت لزوم خدمات آزمایشگاهی، تصویربرداری و پرستاری با رویکردی چند رشته ای توسط پزشکان متخصص در این زمینه ارائه می شود. پزشکان موسسه پرستاری مهرگان نو که بیماران ما را در خانه ویزیت می کنند، پس از معاینه و ارزیابی وضعیت پزشکی، راه حل هایی را برای نیازها و اولویت ها ارائه می دهند. متخصص ارتوپد از طریق مراقبت های پزشکی و جراحی، کل سیستم اسکلتی عضلانی و همچنین بیماری های استخوان و مفصل، تاندون ها، رباط ها و اعصاب را درمان می کند. او همچنین در درمان نقایص مادرزادی مانند دررفتگی مفصل ران در هنگام تولد و پاچنبری (ناهنجاری مادرزادی) در نوزادان متخصص است. همچنین مشکلات اسکلتی حین رشد (اسکولیوز، لوردوز و ...) و عواقب بیماری های التهابی یا عفونی مانند روماتیسم مفصلی، فلج اطفال و غیره را درمان می کند.

هزینه ویزیت متخصص ارتوپدی در منزل

همچنین ارتوپد جراحی است که شکستگی های مختلف ناشی از تصادفات یا آسیب های ورزشی را جراحی و درمان می کند. او برای جایگزینی مفاصل مختلف با مفاصل مصنوعی عمل جراحی انجام می دهد. همچنین با جراحی ناهنجاری های ناشی از فلج یا ضربه را اصلاح می کند. تمام مشکلات اندام تحتانی (ران، زانو و پا)، اندام فوقانی (شانه، آرنج و دست) و ستون فقرات (ستون فقرات) را درمان می کند. لازم به ذکر است، جراح ارتوپد علاوه بر درمان دررفتگی ها، شکستگی ها، رگ به رگ شدن هایی که ممکن است به طور تصادفی اتفاق بیفتد، از آسیب های التهابی یا عفونی، ناهنجاری های رشد و حتی ناهنجاری های مادرزادی مراقبت می کند. ارتوپدی یک تخصص جراحی است که به تشخیص و مدیریت پزشکی و جراحی بیماری های سیستم اسکلتی عضلانی می پردازد،  که می توان موارد زیر را فهرست کرد:

همچنین بخوانید: ویزیت پزشک در منزل

 • استخوان ها
 • مفاصل
 • رباط ها
 • عضلات
 • تاندون ها و اعصاب

چه زمانی به متخصص ارتوپد نیاز دارید؟

 1. رگ به رگ شدن
 2. استخوان های شکسته
 3. دررفتگی ها
 4. فتق دیسک
 5. تومورهای استخوانی
 6. ناهنجاری های رشد، مانند اسکولیوز یا کیفوز
 7. یا عواقب بیماری های عفونی یا التهابی، مانند آرتریت روماتوئید

متخصص ارتوپد در منزل

برخی از افراد بیشتر در معرض خطر ابتلا به اختلالات اسکلتی عضلانی هستند. در اینجا برخی از عوامل خطر شناخته شده آورده شده است:

 • سن، بروز بیماری های اسکلتی عضلانی با افزایش سن افزایش می یابد
 • جنسیت، زنان بیشتر از مردان تحت تأثیر پوکی استخوان قرار می گیرند
 • انجام یک ورزش پرخطر 
 • عدم تحرک بدنی
 • اضافه وزن، چاقی
 • ژنتیک

هزینه ویزیت متخصص ارتوپدی در منزل کرج

از آنجایی که متخصص ارتوپدی بسیاری از مشکلات و بیماری های شما را درمان می کند(همانطور که در متن بالا ذکر شد) ویزیت متخصص ارتوپد در منزل دارای قیمت های متغیری می باشد، چنانچه شما یا هر یک از عزیزانتان نیاز به معاینه و  درمان داشتید، می توانید با شماره های درج شده در متن زیر تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید