X

ویزیت متخصص قلب و عروق در منزل کرج (شبانه روزی)

09129611307 کارشناس امور پزشکی آقای جُغَتایی
ویزیت متخصص قلب در منزل کرج

یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو، ویزیت پزشک متخصص قلب و عروق در منزل می باشد که این دفتر پرستاری به صورت شبان روزی تمامی خدمات پرستاری و پزشکی را برای شما به ارمغان می آورد.

مهرگان نو
مهرگان نو

بیماری های قلبی عروقی یکی از بیماری هایی است که سلامت انسان را به خطر می اندازد. قلب و عروق شاخه ای از پزشکی است که به تشخیص، درمان و پیگیری بیماری های قلبی و عروقی می پردازد. به پزشکی که آموزش تخصصی در زمینه قلب و عروق داشته باشد، متخصص قلب گفته می شود. متخصص قلب و عروق؛ درمان بیماری هایی مانند نارسایی قلبی، سکته قلبی، اختلالات ریتم و فشار خون با دارو، انجام اقدامات مداخله ای مانند آنژیو در مواردی که دارو کافی نیست یا در تشخیص و درمان بیماری هایی مانند حمله قلبی. نارسایی قلبی، فشار خون بالا، اختلالات ریتم، حمله قلبی از بیماری های مهم قلبی شایع هستند. در این مقاله از سیایت مهرگان نو قصد داریم به ویزیت متخصص قلب در منزل بپردازیم.

معاینه بیماری های قلب و عروق در منزل

این خدمات شامل خدمات تشخیص، درمان و پایش بیماری های قلبی در منزل توسط متخصصین قلب می باشد. با معاینه دقیق قلب، می توان از برنامه های خانگی ECO، EKG، هولتر ریتم و هولتر فشار خون استفاده کرد. بعد از تشخیص، برنامه ریزی درمان با مشورت با سایر پزشکان در صورت لزوم انجام می شود.

چه زمانی به معاینه متخصص قلب نیاز داریم؟

بیماری های قلبی عروقی یکی از علل اصلی مرگ و میر در مردان و زنان است. آنها اغلب نیاز به مداخله یک متخصص قلب برای تشخیص دقیق حرفه ای و مراقبت های پزشکی مطلوب دارند. همچنین در صورت مشکوک شدن یا تشخیص پاتولوژی، پزشک عمومی می تواند بیمار خود را به متخصص قلب ارجاع دهد. مشکلات قلبی، از جمله، ریتم طبیعی قلب را مختل می کند و برخی از افراد بیشتر در معرض آسیب های قلبی عروقی هستند، به ویژه در افراد چاق، کم تحرک یا دیابت. عوامل دیگری مانند استرس، سیگار کشیدن یا کلسترول اضافی می توانند باعث عوارض قلبی عروقی شوند. می توانید با یکی از متخصصان بهداشت ما تماس بگیرید تا به سوالات شما پاسخ دهند.مشاوره با متخصص قلب هیچ خطر خاصی برای بیمار ندارد. اما این وظیفه اوست که روش ها، مشکلات احتمالی یا حتی خطرات مرتبط با حرکات، معاینات یا مداخلاتی را که باید انجام دهد را به وضوح توضیح دهد.

 

متخصص قلب چه کارهایی انجام می دهد؟

متخصص قلب برای مراقبت از بیماران خود اقدامات پزشکی زیادی را انجام می دهد که شامل موارد زیر می شود:

 • در ابتدا بیمار خود را مورد سوال قرار می دهد تا بهتر بفهمد چه چیزی او را به ارمغان می آورد.
 • او می تواند معایناتی مانند اکوکاردیوگرافی، اکتشاف ریتمیک، اندازه گیری فشار خون سرپایی، سینتی گرافی میوکارد، آنژیوپلاستی یا حتی آنژیوگرافی عروق کرونر انجام دهد.
 • او ممکن است از تکنیک‌های مداخله‌ای مانند گشاد شدن عروق کرونر، گشاد شدن دریچه‌های قلب، بستن ارتباط غیرطبیعی بین اتاق‌های قلب، یا حتی فرسایش مدارهای الکتریکی غیرطبیعی استفاده کند.
 • او می تواند دارو تجویز کند، زمانی که آسیب شناسی در مرحله خیلی پیشرفته نیست.
 • او همچنین می تواند توانبخشی قلبی عروقی را ارائه دهد.

همینطور مطالعه کنید: آنژین قلبی سالمندان در منزل

وظایف متخصص قلب چیست؟

شرح وظایف متخصص قلب، که مسئولیت انجام جراحی های دقیق کوتاه مدت یا بلند مدت را بر عهده دارد، شامل موارد زیر است:

 1. انجام معاینه فیزیکی بیمار
 2. کسب اطلاعات دقیق در مورد سابقه پزشکی و شکایات بیماران
 3. برای انجام آزمایش ادرار و خون برای تشخیص بیماری
 4. با توجه به تشخیص، برای درخواست EKG، اکوکاردیوگرافی، تست ورزش، فشار خون سرپایی و تست تیلت
 5. اطلاع رسانی به بیمار و بستگان بیمار در مورد تعریف بیماری، علت آن، گزینه های درمانی، خطرات و روش های پیشگیری
 6. برای تفسیر و ارزیابی داده های به دست آمده با توجه به نتایج معاینه و معاینه
 7. برای درخواست تست های مداخله ای مانند آنژیوگرافی و کاتتریزاسیون قلب
 8. کنترل بیماران قلبی و پیگیری آنها
 9. افزایش آگاهی جامعه برای پیشگیری از بیماری های قلبی
 10. مشاوره با پزشکان مختلف در صورت لزوم،
 11. ورزش، رژیم غذایی و غیره مرتبط با سلامت قلب و عروق. ارائه توصیه هایی به بیماران

همچنین بخوانید: نوار قلب در منزل

علائم بیماری های قلبی چیست؟

 • تپش قلب
 • کاهش وزن غیر ارادی در برخی بیماری های قلبی
 • به طور کلی، افراد مبتلا به بیماری شریانی آنژین صدری یا درد قفسه سینه دارند.
 • تنگی نفس، یعنی مشکلات تنفسی و ادرار شبانه، به ویژه به دلیل نارسایی قلبی
 • هموپتیزی، یعنی استفراغ خون، که در مشکلات دریچه های قلب رخ می دهد
 • ارتوپنه به دلیل بدتر شدن مشکل تنفسی
 • مشکل ناتوانی جنسی
 • سنکوپ یا غش یکی از علائم شایع قلبی است.
 • تنگی نفس حمله ای شبانه که مشخصه ترین علامت نارسایی قلبی است، یعنی تنگی نفس که به حدی شدید است که بیماران را از خواب بیدار کند.

روش های تشخیص بیماری های قلبی چیست؟

الکتروکاردیوگرافی (ECG): ECG که یک روش تشخیصی غیر تهاجمی است، ثبت فعالیت الکتریکی در قلب است. اطلاعات ثبت شده اطلاعاتی در مورد عملکرد عضله قلب و سیستم انتقال عصبی می دهد.

تست ورزش: در نتیجه تست ورزش که برای تشخیص بیماری های عروق کرونر و تعیین شیوع آن ها استفاده می شود، علائم ارزیابی شده و شدت بیماری مشخص می شود.

اشعه ایکس ریه: اشعه ایکس قفسه سینه که اطلاعات مهمی در مورد موقعیت قلب و نسبت قلبی قفسه سینه ارائه می دهد، یکی از روش های مهم تشخیصی مورد استفاده در بیماری های قلبی است.

اکوکاردیوگرافی (ECO): ECHO که در تشخیص نارسایی قلبی و اختلالات دریچه قلب استفاده می شود، امکان بررسی ساختار قلب را از طریق پروب فراهم می کند.

 مطالعه کنید مقاله : حمله قلبی در سالمندان

متخصصان قلب چگونه بیماری قلبی را درمان می کنند؟

دارو: بسیاری از بیماری ها مانند نارسایی قلبی، فشار خون بالا، تاکی کاردی (ضربان قلب سریع)، برادی کاردی (ضربان قلب آهسته)، تصلب شرایین را می توان با دارو کنترل کرد.
درمان مداخله ای: بسیاری از روش های درمان مداخله ای مانند قرار دادن استنت، آنژیوپلاستی با بالون، درمان ابلیشن و قرار دادن ضربان ساز در مواقع لزوم اعمال می شوند.

پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی

غذاهای حاوی اسیدهای چرب اشباع شده مانند شکلات، بیسکویت و شیرینی را کاهش دهید. از مصرف غذاهای آماده و فرآوری شده خودداری کنید.
شما می توانید غذاهایی مانند روغن زیتون، آووکادو، گردو، فندق و ماهی را عمدتاً به دلیل محتوای بالای اسیدهای چرب غیراشباع مصرف کنید.

1.مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهید.
2.غذاهای فیبری مصرف کنید.
3.میزان نمک و شکر را در غذا کاهش دهید.
4.سیگار نکشید و در محیط های سیگاری قرار نگیرید.
5.مصرف الکل را کاهش دهید.
6.استرس را در زندگی خود تا حد امکان کاهش دهید یا سعی کنید آن را کنترل کنید.
7.دو بار در هفته ماهی مصرف کنید.
7.اگر شاخص توده بدنی و اندازه گیری دور کمر شما بالاست، وزن خود را با روش مناسب کنترل کنید.

ویزیت پزشک متخصص قلب و عروق در منزل کرج

چنانچه شما یا هر یک از عزیزانتان نیاز به ویزیت متخصص قلب در منزل داشتید و توانایی رفتن به مراکز درمانی و پزشکی را نداشتید  می توانید از خدمات پزشکی این موسسه که به صورت شبانه روزی ارائه می شود بهره مند شوید، ما در این مجموعه از بهترین متخصصان برای درمان شما استخدام کرده ایم، تنها کافیست با شماره های درج شده در متن زیر تماس گرفته و در تمامی نقاط کرج اعم از مهرشهر، گلشهر، گوهردشت، عظیمیه، فردیس و... استفاده کنیدامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید