X

ویزیت متخصص مغز و اعصاب در منزل کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی
ویزیت متخصص مغز و اعصاب در کرج

بیماری های اعصاب و روان یکی از آزار دهنده ترین بیماری هایی است که برای فردی ممکن است رخ دهد، در موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو ما با داشتن کادر درمانی که شامل پرستاران و پزشکان فوق متخصص هستند در راستای بهبودی و در درمان شما قدم برداشته ایم بنابراین ادامه مطلب را ازدست ندهید.

مهرگان نو
مهرگان نو

خدمات پزشکی موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو مجهز به برنامه های کاربردی بهداشتی است که توسط پزشکان ما در خانه شما برای بیماران بستری، مسن یا ناتوان از ترک خانه ارائه می شود. در مواردی که نیاز به تشخیص، درمان و پیگیری بیماری باشد، بیماران ما در خانه خود معاینه می شوند و در صورت لزوم خدمات آزمایشگاهی، تصویربرداری و پرستاری با رویکردی چند رشته ای توسط پزشکان متخصص ما در این زمینه ارائه می شود. پزشکان ما که بیماران را در خانه ویزیت می کنند، پس از معاینه و ارزیابی وضعیت پزشکی، راه حل هایی را برای نیازها و اولویت ها ارائه می دهند. توجه به شناسایی عوامل خطر احتمالی در مراحل اولیه و انجام اقدامات احتیاطی با رویکردی حساس در این زمینه است. با سایت موسسه پرستاری مهرگان نو همراه باشید.


 بیماری های اعصاب و روان چیست؟

دکتر متخصص مغز و اعصاب کرج

بیماری های عصبی می توانند قسمت های مختلف و متفاوتی از سیستم عصبی را تحت تاثیر قرار دهند. مشکلات سیستم حرکتی را می توان مشاهده کرد، هنگامی که برخی از قسمت های مغز را تحت تاثیر قرار می دهد، باعث فراموشی می شود و زمانی که بر عضلات تاثیر می گذارد، باعث خستگی و انقباضات سریع می شود.
شاخص های بدتر شدن عملکردهای عصبی ناشی از بیماری باید به دقت ارزیابی شوند. برخی از افراد می توانند پس از یک برنامه بهبودی کوتاه مدت بهبود یابند، در حالی که برخی دیگر بدون نیاز به توانبخشی با پیگیری سرپایی بهبود می یابند. برای برخی از افراد، تداوم مراقبت مورد نیاز است و باید یک برنامه مراقبتی ایجاد شود تا اثرات منفی بر انجام فعالیت های روزمره زندگی مانند بلند شدن از رختخواب، مراقبت از خود و غذا خوردن به حداقل برسد. برای این افراد، برنامه ریزی خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل توسط کارکنان حرفه ای بهداشت از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه، بروز آلزایمر و بیماری‌های زوال عقل مشابه به 5 درصد در افراد بالای 65 سال افزایش یافته است و این تغییر جمعیتی این سوال را توضیح می‌دهد که چرا خدمات بهداشتی خانگی تا این حد مورد نیاز است.

همچنین بخوانید: آلزایمر در سالمندان

چه کسانی می توانند از خدمات پزشک متخصص مغز و اعصاب در منزل بهره مند شوند؟

هر بیماری که مایل یا تعهدی برای دریافت خدمات بهداشتی در محل دارد می تواند از خدمات پزشک متخصص مغز و اعصاب در منزل بهره مند شود. به ویژه بیماران سالمند افراد بستری، مبتلایان به بیماری های مربوط به سیستم عضلانی و عصبی و افرادی که تحرک ندارند، افرادی که بیماری های مزمن دارند و می خواهند درمان خود را در منزل ادامه دهند، کسانی که نیاز فوری به پزشک دارند اما خانه خود را ترک نکنند

متخصص مغز و اعصاب یعنی چه؟

متخصص مغز و اعصاب یک متخصص پزشکی است که بیماری های موثر بر مغز و سیستم عصبی را تشخیص داده و درمان می کند.

ویزیت متخصص مغز و اعصاب چگونه ارائه می شود؟

پس از ارزیابی اولیه و تشخیص بیمار توسط ویزیت پزشک در منزل و پرستاران حرفه ای، ویزیت در منزل انجام می شود و برنامه درمانی توسط پزشک برای بیمار ایجاد می شود. این طرح کاملاً در راستای رضایت و خواست بیمار و نزدیکان وی تهیه شده و با در نظر گرفتن قابل اجرا بودن آن تهیه می شود. در واقع پزشک شما بعد از انجام آزمایش های لازم و تشخیص نوع و شدت بیماری شروع به درمان شما می کنند.

مغز و اعصاب با چه بیماری هایی سروکار دارد؟

 • سردرد
 • سرگیجه
 • فراموشی و بیماری هایی که باعث فراموشی می شوند (آلزایمر، دمانس فرونتوتمپورال)
 • سکته مغزی (فلج مغزی)
 • صرع
 • بیماری پارکینسون
 • ام اس
 • پلی نوروپاتی ها (می توانند باعث ایجاد شکایاتی مانند سوزش و بی حسی در دست ها و پاها شوند، گیلن باره، CIDP)
 • اختلالات حرکتی
 • بیماری های عضلانی
 • میستنی گراویس
 • فلج اطفال (فلج اطفال)
 • اختلالات خواب

بهترین متخصص مغز و اعصاب کرج

خدمات پزشک متخصص مغز واعصاب در منزل چه مزایایی دارد؟

خدمات پزشک در منزل به افراد این امکان را می دهد که تشخیص، درمان و پیگیری های خود را در منزل، محل کار، هتل یا هر جایی که می خواهند انجام دهند و خدمات مراقبتی لازم را انجام دهند.
این خدمات استرس را هم برای بیمار و هم برای بستگانشان کاهش می دهد و با خیال راحت در خانه ارائه می شود.
بیمار در طول فرآیند بهبودی انگیزه بیشتری دارد.
توسعه فناوری بسیاری از روش‌های تشخیص، معاینه و درمان را که فقط در بیمارستان قابل استفاده هستند، امکان می‌دهد تا در خانه نیز استفاده شوند. معاینه، درمان و نگهداری درمان و پیگیری بیماران در منزل با هزینه های مقرون به صرفه تری قابل انجام است. بیماران؛ آنها می توانند خدمات مراقبت های بهداشتی لازم را در خانه خود، جایی که راحت تر هستند، دریافت کنند، بدون اینکه در معرض خطرات بیمارستانی و آزمایشگاهی قرار گیرند.

وظایف متخصص مغز و اعصاب چیست؟

مسئولیت های متخصص مغز و اعصاب که امکان کار در بیمارستان های دولتی و موسسات بهداشتی خصوصی را دارند به شرح زیر است.

 • تشخیص بیماری با کمک تست های عصبی
 • معاینه بیماران برای به دست آوردن اطلاعات در مورد وضعیت عملکردی حوزه هایی مانند هماهنگی، رفلکس ها، مهارت های حسی، زبانی، توانایی شناختی و وضعیت ذهنی
 • برای تعیین روش درمان و اطلاع رسانی به بیمار
 • تجویز داروهای اعصاب
 • ارجاع بیمار به متخصص جراحی مربوطه در موارد نیاز به جراحی
 • انجام درمان های ویژه در زمینه هایی مانند نوروایمونولوژی، نورونکولوژی، نورولوژی رفتاری و نوروژنتیک
 • بررسی نتایج اسکن مغز مانند تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI)
 • ثبت اطلاعات از جمله یافته های معاینه عصبی، طرح های درمانی یا نتایج
 • تعیین مرگ مغزی با استفاده از روش های پزشکی

آیا بیماری های عصبی کشنده هستند؟

بیشتر بیماری های عصبی مستقیماً منجر به مرگ نمی شوند. به عنوان مثال، اگرچه بیماری هایی مانند میگرن، پارکینسون، آلزایمر، ام اس یا میستنی گراویس بیماری هایی هستند که نیاز به پیگیری و درمان طولانی مدت و منظم دارند و آسایش زندگی را مختل می کنند، اما کشنده نیستند. با درمان مناسب می توان کیفیت زندگی بیمار را تا حد زیادی بهبود بخشید.

اما در ادامه برخی بیماری های عضلانی مانند ALS خطر مرگ به دلیل مشکلات تنفسی یا قلبی پیشرونده وجود دارد. حتی میزان مرگ و میر پایینی را می توان در بیماران صرعی به دلیل تشنج های طولانی مدت یا عوارضی که در طول تشنج رخ می دهد، مشاهده کرد. مهم ترین بیماری عصبی که باعث مرگ می شود، سکته مغزی است. انسداد یا خونریزی در یک رگ بزرگ در مغز می تواند باعث مرگ ناگهانی شود.

بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب در کرج

ویزیت متخصص مغز و اعصاب در کرج

چنانچه شما یا هریک از عزیزانتان نیاز به معاینه برای بیماری های عصب و روان داشتید و توانایی رفتن به مراکز درمانی و بیمارستان را نداشتید می توانید تنهای با تماس با مرکز پرستاری مهرگان نو درخواست ویزیت پزشک متخصص مغز و اعصاب در منزل را داشته باشید. در طول ویزیت در منزل، پزشک به گوش دادن به شکایات بیمار اهمیت می دهد. گرفتن شرح حال کامل و دقیق برای تشخیص درست بسیار مهم است.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید