X

انجام فیزیوتراپی در منزل و تمام مناطق کرج با قیمت مناسب

09129611307 کارشناس امور پزشکی
مزایای فیزیوتراپی

فیزیوتراپی در منزل نوعی درمان برای اختلال عملکرد و ناتوانی بوده است. این به عنوان یک درمان اساسی در بهبود بیمارانی که از اختلالات عملکردی یا ناتوانی در نتیجه تصادف یا بیماری رنج می برند پذیرفته شده است. در این مقاله قصد داریم به تعریف و فواید فیزیوتراپی در روند درمانی شما بپردازیم از همین روز ادامه مطلب را از دست ندهید.

مهرگان نو
مهرگان نو

فیزیوتراپی به مجموعه از خدمات پزشکی و تخصصی اتلاف می شود که برای بیماری‌های قلبی و ریوی، آسیب‌دیدگی محل کار و آسیب‌های ورزشی، قطع عضلات، مفاصل، سکته مغزی، آسیب مغزی، ضایعات نخاعی و عصبی و حتی سرطان  توسط فیزیوتراپیست انجام می شود که برای درمان بیماری و مشکلات و همچنین موجب جلوگیری از آسیب های وارد شده به فرد می شود. برنامه‌های درمانی ویژه‌ای برای بهبود ناتوانی‌هایی که مادرزادی هستند یا به هر دلیلی در بخشی از زندگی به وجود می‌آیند، کیفیت زندگی را به‌طور چشمگیری تحت تأثیر قرار می‌دهند یا ارتباط فرد را با زندگی اجتماعی قطع می‌کنند، اعمال می‌شوند. با توجه به شرایط کار و سبک زندگی امروزی، تقریباً در تمامی شاخه های پزشکی اهمیت بخش فیزیوتراپی و توانبخشی که برنامه های درمانی را با رویکردهای خاص بیمار مدیریت می کند، به تدریج افزایش می یابد تا بیماران فعالیت های روزانه خود را بازیابند و به زندگی حرفه ای و اجتماعی خود بازگردند. در بخش، روش های مختلف درمانی با توجه به نیازهای پزشکی شکل می گیرد و از فیزیوتراپی تا حد زیادی استفاده می شود. با سایت دفتر پرستاری مهرگان نو همراه باشید تا بیشتر در مورد اطلاعات بدست بیاورید.

موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو

فیزیوتراپی در منزل چیست؟

فیزیوتراپی که شامل بسیاری از روش های درمانی است، درد را کاهش می دهد و عملکرد ماهیچه ها و مفاصل را عادی می کند. مزایای فیزیوتراپی نه تنها درد و درد را از بین می برد، بلکه احتمال عود بیماری را نیز کاهش می دهد، فیزیوتراپی به عنوان یک روش درمانی رایج که در شاخه های مختلف در زمینه پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد، فواید بسیاری را از نظر سلامت و استانداردهای زندگی روزمره برای افراد فراهم می کند. در حالی که اولین مزیت از بین بردن اختلالات حرکتی است، سایر فواید فیزیوتراپی را می توان به شرح زیر برشمرد:

احساس بی حسی، گزگز، درد و ضعف ناشی از اختلالات گردش خون و حرکت را کاهش می دهد. این یک روش درمانی با عوارض جانبی بسیار کم و نادر در مقایسه با درمان با مواد شیمیایی حاوی دارو است.

از درمان های دارویی پزشکی و کاربردهای جراحی که بدن را بی جهت خسته می کند، جلوگیری می کند. در مواردی که استفاده از داروها و جراحی ها نمی تواند درمان کند می تواند سلامت بیمار را تامین کند. از مزمن شدن بیماری های موجود جلوگیری می کند.

از پیشرفت بیماری ها و اختلالات حرکتی جلوگیری می کند. به افزایش عملکرد ماهیچه ها و مفاصل در بدن کمک می کند.

با کاهش نیاز به دارو، کیفیت زندگی بیماران را بهبود می بخشد. در ادامه بیشتر به فواید فیزیوتراپی میپردازیم

فواید فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپیست چه کاری انجام می دهد؟

فیزیوتراپی به بهبود حرکت بیماران مبتلا به مشکلات فیزیکی ناشی از بیماری، ناتوانی، آسیب یا پیری کمک می کند. آنها برنامه های درمانی را با استفاده از درمان های دستی مانند ماساژ، ورزش درمانی و روش های الکتروتراپی طراحی و بررسی می کنند.
فیزیوتراپیست ها از طریق ورزش، درمان دستی، آموزش و مشاوره به افراد آسیب دیده، بیماری یا ناتوانی کمک می کنند. آنها به بیماران در هر سنی کمک می کنند تا بهبود پیدا کنند، درد را بپوشانند و از التهاب جلوگیری کنند.

مزایای فیزیوتراپی در منزل چیست؟

مزایای فیزیوتراپی برای کمر، دست و پا

  • جلوگیری از جراحی های سخت

اگر بیماری بیش از حد پیشرفت نکرده باشد، به لطف فیزیوتراپی می توانید از شر جراحی های سخت خلاص شوید. اگر جراحی اجباری باشد، فیزیوتراپی احتمال موفقیت عمل را افزایش می دهد.

  • کاهش درد

فیزیوتراپی که شامل بسیاری از روش های درمانی است، درد را کاهش می دهد و عملکرد ماهیچه ها و مفاصل را به حالت عادی می رساند. مزایای فیزیوتراپی نه تنها درد و درد را از بین می برد، بلکه احتمال عود بیماری را نیز کاهش می دهد.

  • درمان فتق کمر

با فیزیوتراپی منظم پس از درمان حاد می توانید بر فتق کمر که شیوع آن روز به روز در حال افزایش است غلبه کنید. فیزیوتراپی که پس از کشف بیماری و دوره بیمارستان شروع می شود، نتایج مثبتی در فتق دیسک ایجاد می کند.

  • تقویت تعادل

خطر زمین خوردن در ابتدای فیزیوتراپی برای کسانی که به هر دلیلی مشکل هماهنگی دارند، تجزیه و تحلیل می شود و بر این اساس مناسب ترین روش درمانی انتخاب می شود. بدین ترتیب از خطر افتادن و آسیب که در بیماران شایع است جلوگیری می شود.

اگر در راه رفتن، ایستادن یا انجام برخی حرکات مشکل دارید، فیزیوتراپی به کمک شما می آید. تمرینات کششی و تقویتی در محتوای آن باعث افزایش تحرک شما می شود.

  • درمان آسیب های ورزشی

به خصوص ورزشکاران حرفه ای می توانند آسیب هایی را تجربه کنند که گاهی اوقات حرفه آنها را به خطر می اندازد. بیمارانی که تحت فیزیوتراپی قرار می‌گیرند می‌توانند با روش‌های درمانی مؤثر مخصوص آسیب‌های ورزشی، سلامت سابق خود را به دست آورند.

  • درمان مشکلات مفصلی و عضلانی

پوکی استخوان، مشکلات مفصلی و عضلانی که با افزایش سن افزایش می یابد را می توان با یک روش فیزیوتراپی مناسب درمان کرد.

با افزایش سن اهمیت فیزیوتراپی را به وضوح درک می کنیم. بنابراین قبل از اینکه خیلی دیر شود باید برای کاهش درد به فیزیوتراپی برویم، نه زمانی که اخیراً افزایش یافته است، بلکه زمانی که قبلاً آن را احساس کرده ایم و با رعایت برنامه ورزشی ایجاد شده به دنبال راه هایی برای کاهش آن باشیم.

  • درمان آرتروز

فیزیوتراپی می تواند به شما کمک کند تا بفهمید هنگام ابتلا به آرتریت چه اتفاقی برای مفاصل و عضلات شما می افتد. درک آرتریت به شما کمک می کند تا اثرات آن را مدیریت کنید. آرتریت می تواند باعث درد در قسمت های خاصی از بدن، درد گسترده یا درد مفاصل شود. داروها به تسکین درد کمک می کنند، اما یک فیزیوتراپ می تواند علاوه بر داروها، در مورد روش های دیگر کاهش درد نیز با شما صحبت کند. برخی از این درمان ها را می توان به تنهایی پس از مشاوره با فیزیوتراپیست اعمال کرد.

همچنین بخوانید پرستار سالمند در منزل کرجامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید