X

هزینه سی تی اسکن ریه در منزل کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی
اسکن ریه در منزل

سی تی اسکن یک روش توموگرافی کامپیوتری است که تصویربرداری دقیقی از قفسه سینه و ریه ها ارائه می دهد. به سی تی اسکن قفسه سینه نیز گفته می شود. در این روش با دستگاه توموگرافی تصاویر سه بعدی گرفته می شود. پزشکان متخصص به لطف سی تی اسکن بیماری فرد تشخیص می دهند و برنامه درمانی ایجاد می کنند.

مهرگان نو
مهرگان نو

سی تی اسکن ریه روشی است که برای تعیین مشکلات مربوط به سلامتی با گرفتن عکس از قلب، ریه ها، رگ های خونی، دستگاه تنفسی، استخوان های سینه و ستون فقرات استفاده می شود. رادیوگرافی قفسه سینه همچنین می تواند مایع داخل یا اطراف ریه ها یا هوای اطراف ریه ها را نشان دهد. رادیوگرافی قفسه سینه اغلب برای شکایت از درد قفسه سینه، آسیب قفسه سینه یا تنگی نفس استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم به تعریف اسکن ریه در منزل بپردازیم، با سایت مرکز پرستاری مهرگان نو همراه باشید.

سی تی اسکن ریه چیست؟

انجام سي تي اسكن ريه در منزل

اسکن ریه یک روش تصویربرداری است که در آن ریه، قلب، ساختارهای عروقی، حفره قفسه سینه، استخوان و بافت‌های نرم مجاور ریه با استفاده از اشعه ایکس مورد بررسی رادیولوژیکی قرار می‌گیرند، سی تی اسکن ریه یکی از انواع توموگرافی کامپیوتری است که اندام های داخلی ناحیه قفسه سینه بدن را مورد هدف قرار می دهد که امکان مشاهده دقیق ناحیه قفسه سینه را در بخش ها فراهم می کند. این کار یک روش درمانی نیست، یک روش تشخیصی است که به تعیین روش درمان مشکلات و بیماری های ریوی کمک می کند در واقع این اسکن نقش مهمی در تعیین درمان و روشی که برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌های فیزیکی در ناحیه ریه به کار می‌رود، دارد

سی تی اسکن ریه برای درمان کدام بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد؟

سی تی اسکن ریه در منزل

بیماری های مناطق زیر را می توان با سی تی اسکن قفسه سینه بررسی کرد.

  • حفره ریه و قفسه سینه

وضعیت ساختاری، تغییر شکل ها، ناهنجاری ها مانند تغییر شکل بافت یا اندام، بیماری های عفونی، ذات الریه، برونشیت، سل و عفونت های غیر معمولی

  • قلب

وضعیت ساختاری، اندازه، موقعیت، ناهنجاری های مادرزادی

  • بیماری های قلبی عروقی

وضعیت ساختاری، ناهنجاری های مادرزادی و اکتسابی، بیماری های دیواره عروق

  • مری و معده

وضعیت ساختاری اندام های مرتبط، ناهنجاری های مادرزادی و اکتسابی، بیماری های تومور

  • سیستم عصبی

آسیب شناسی نخاع و بیماری های تومور

  • استخوان و بافت های نرم

وضعیت ساختاری، هم ترازی، ناهنجاری های مادرزادی و اکتسابی و تظاهرات تروماتیک ستون فقرات و دنده ها

مشکلات ساختارهای استخوانی که استخوان ترقوه و مفصل شانه را تشکیل می دهند و همچنین بیماری های مربوط به گردن و ساختارهای داخل شکمی در میدان تصویربرداری و سایر آسیب شناسی های دیواره قفسه سینه

آیا با رادیولوژی در منزل آشنا هستید؟

مزایای سی تی اسکن ریه در منزل چیست؟

سی تی اسکن قفسه سینه فرصت تصویربرداری دقیق را در مدت زمان کوتاهی فراهم می کند. با توجه به تصاویر به دست آمده می توان به وجود مشکلات سلامتی و تشخیص آن پی برد و برنامه ریزی درمانی لازم را انجام داد.

سی تی اسکن ریه در منزل چگونه گرفته می شود؟

هزینه اسکن ریه در منزل

زمانی که درخواست سی تی اسکن ریه به واحد رادیولوژی رسید، بسته به شرایط بیماری، تصمیم گرفته می شود که با دارو یا بدون دارو مصرف شود. برای CT دارویی، مایع حاجب به صورت داخل وریدی به بیمار تزریق می شود. موارد روی بیمار برای توموگرافی ریه برداشته می شود. بسته به شرایط، لباس های بیمارستانی به جای لباس های موجود پوشیده می شود. در دستگاه توموگرافی کامپیوتری، اسکنر به موازات دستگاه روی میز قرار می گیرد و قسمت چرخشی دستگاه تصاویر را به صورت مقطعی می گیرد. ممکن است از بیمار خواسته شود که نفس خود را برای مدت کوتاهی در طول سی تی اسکن ریه حبس کند. برای محدود کردن حرکت می توان از کمربند و بالش استفاده کرد.

همچنین بخوانید: سونوگرافی در منزل

آیا سی تی اسکن ریه ضرر دارد؟

سی تی اسکن ریه یک روش تشخیصی بسیار مهم در تعیین روش های تشخیص و درمان بیماری ها می باشد. از آنجایی که روش تصویربرداری با توموگرافی کامپیوتری، اشعه ایکس را انجام می دهد، مضراتی وجود دارد، اما با در نظر گرفتن مزایای درمان، می توان آن را نادیده گرفت. سی تی اسکن ریه زمانی می تواند نجات بخش باشد که به جای توسل به اسکن ریه در تشخیص هر بیماری ناحیه قفسه سینه، برای تشخیص موقعیت هایی که نیاز به تصمیمات سریع و فوری دارند یا با روش های تشخیصی دیگر قابل تشخیص نیستند استفاده شود.

سی تی اسکن قفسه سینه در منزل

سی تی اسکن ریه در منزل کرج

چنانچه شما یا هر از اعضای خانواده تان نیاز به انجام اسکن ریه هستید و توانایی رفتن به مراک پزشکی و بیمارستان را ندارید می توانید از خدمات انجام اسکن ریه در منزل موسسه پرستاری مهرگان نو بهره مند شوید، این مجموعه با بکار گیری از بهترین کادر درمانی و پرستاران متخصص برای بهبودی و درمان شما استفاده کرده است کافیست با شماره های زیر تماس گرفته و درخواست متخصص برای انجام اسکن در منزل را داشته باشید.

شماره های تماس مرکز پرستاری مهرگان نو

 خط ثابت 02634250797

 همراه 09199782122امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید