X

خرید و اجاره تشک مواج در کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی
تشک مواج

تشک مواج بیمارستانی نوعی تخت است که از ایجاد زخم بستر در بیمارانی که مجبورند بیش از 15 ساعت در روز در رختخواب بمانند، جلوگیری می کند. تشک های مواج برای جلوگیری از زخم های فشاری، بهبود گردش خون و کمک به تنظیم دما استفاده می شوند. محدود شدن جریان خون در بیماران بستری یا ناتوان می تواند باعث زوال پوست و زخم شود. به همین دلیل پزشکان استفاده از تشک های بادی را برای کاهش احتمال ایجاد زخم بستر در بیماران توصیه می کنند.

مهرگان نو
مهرگان نو

استفاده از این مدل تشک مواج بسیار ساده است. این مدل از نوع لوله محصولی با ظرفیت حمل تا صد و چهل کیلوگرم می باشد. این تشک مواج ایرانی در بهبود زخم ها و جلوگیری از تعریق بسیار موثر است. به لطف این تشک بادی که فشار و گردش خون بیمار را نیز تنظیم می کند، بیمار شما روند درمانی بهتری دارد. اگر بیمار شما بستری دائمی است، توصیه می کنیم از این مدل های تشک بادی استفاده کنید. خرید این تشک مواج برای بیمارانی که قادر به راه رفتن و حرکت کردن نیستند توصیه می شود. برای بیمار شما استفاده از این تشک های مواج برای درمان سریعتر و بهتر بسیار مهم است. این تشک ییمارستانی که احساس ماساژ را بر روی بدن بیمار دراز کشیده به طور مداوم می دهد، باعث می شود که بیمار در دوره استراحت بهتر باشد. به لطف ویژگی تهویه، کنترل تنفس بیمار نیز فراهم شده است. این مدل تخت بیمار به عنوان یک محصول با کیفیت برای شما عرضه می کنیم شایان به ذکر است که این محصول باکیفیت ترین محصول موجود در بازار بوده و به بهبودی سریعتر بیمار در طول مراحل درمان کمک می کند. برای اطلاع از قیمت محصول می توانید با مرکز پرستاری مهرگان نو تماس بگیرید و درخواست تشک مواج را داشته باشید.

همچنین مطالعه کنید:

زخم بستر چیست؟

تشک مواج چیست؟

تشک مواج یا همان تشک بیمارستانی برای جلوگیری از زخم بستر استفاده می‌شود و از جنس پی وی سی می‌باشد. این تشک دارای پمپ باد بی صدا است و باعث گردش هوا شده و وزن بیمار را در نقاط مختلف پخش می‌کند.
تشک‌های بیمارستانی از لوله‌های هوای متورم زیادی تشکیل شده‌اند که به طور متناوب باد می‌شوند و راحتی را افزایش می‌دهند و اطمینان می‌دهند که در هیچ نقطه فشاری بیش از حد وجود ندارد. بیمارانی که برای مدت طولانی در رختخواب می مانند، بیشتر در معرض زخم بستر هستند. این در نتیجه فشار مداوم بر روی ناحیه خاصی از پوست رخ می دهد. با این حال، با این تشک که برای بیماران مبتلا به زخم بستر طراحی شده است، می توان از این مشکل تا حد بسیاری پیشگیری کرد. هنگامی که فشار بیش از حد به بدن فرد وارد می شود، خون رسانی به پوست قطع می شود. این باعث می شود پوست آسیب ببیند و زخم ها شروع به ایجاد کنند. از دیگر ویژگی های این تشک های بادی طبی، افزایش جریان خون است که به پیشگیری و درمان زخم ها کمک می کنند.
 

اجاره و خرید تخت مواج

قیمت تشک مواج

شرایط اجاره تشک مواج از مهرگان نو به چه صورت است؟

در صورتی که قصد اجاره تشک مواج از مهرگان نو را دارید به نکات زیر توجه کنید:

  • برای اجاره تشک مواج از مهرگان نو، نیازی به پرداخت ودیعه ندارید و تنها با ارائه کارت شناسایی معتبر میتوانید تخت مناسب خود یا بیمار را اجاره کنید.
  • زمان اجاره تشک ها با توجه با درخواست مشتری انجام می‌شود و تا هر زمان که بخواهد می‌تواند تشک را پیش خود نگه دارد.
  • مشتری می‌تواند بعد از اجاره تشک، در صورتی که بخواهد آن را خریداری کند.
  • تشک ها ابتدا تست می‌شود و بعد تحویل مشتری داده می‌شود و برای تحویل از مشتری هم مجدد تست خواهد شد.
  • امکان ارسال به درب منزل نیز وجود دارد و تشک مواج بعد از ارسال هم نصب و راه اندازی می‌شود.
  • برای پرداخت اجاره هم قراردادی تنظیم میشود تا اجاره با اطمینان انجام شود.
  • در صورتی که هرگونه نقص فنی در تشک وجود داشته باشد، مهرگان نو موظف است آن را برطرف کند.
  • در صورتی که هر گونه خسارتی به تشک وارد شود، پرداخت هزینه برعهده مشتری است.
  • اگر نیاز به آموزش برای استفاده از دستگاه باشد، به طور کامل در دفتر مهرگان نو یا در منزل شما آموزش داده می‌شود.

تشک مواج از چه اجزایی تشکیل شده است؟

تشک مواج از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. این قسمت ها عبارت است از:

تشک مواج:  این تشک از سلول های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام یک واحد مستقل می‌باشند. در صورت خراب شدن یکی از این سلول ها، آن را جدا کرده و نیازی به تعویض کل تشک نمی‌باشد.

پمپ تشک مواج: بطور تقریبی همه تشک های مواج یک دستگاه الکترونیکی به نام پمپ تشک مواج دارند که توسط این وسیله باد مورد نیاز برای داخل این تشک ها با یک فرآیند ساده تامین و درجه تشک تنظیم می‌شود. توان و کارکرد پمپ بسته به نوع هر تشک مواج متفاوت میباشد.

 

انواع تشک طبی مواج

تشک های مواج به عنوان پیشگیری کننده از ایجاد زخم بستر برای بیمارانی استفاده می‌شود که به مدت طولانی در بستر قرار خواهند داشت. تشک های مواج دارای انواعی وابسته به مدت زمان نیاز بیمار به استفاده از تشک، هستند که کاربردی ترین آنها را در زیر بررسی خواهد شد:

تشک مواج تخم مرغی

ظاهر این تشک ها شبیه به شانه تخم مرغ می‌باشد و دارای حدود 130 حباب هستند. این نوع تشک طبی مواج مناسب برای بیمارانی است که مدت زمان نیاز آنها به استفاده از تشک کمتر از یک سال می‌باشد. همچنین این تشک ها برای بیماران با وزن کمتر از 110 کیلوگرم مناسب است. عموما به دلیل وجود سوراخ های ریز تشک های مواج تخم مرغی ضد تعریق میباشند. 

تشک مواج تخم مرغی علاوه بر پیشگیری از ایجاد زخم بستر برای درمان زخم بسترهای کم هم قابل استفاده می‌باشد.

تشک مواج سلولی

این تشک ها متشکل از لوله هایی جدا از هم هستند که باعث جلوگیری از متمرکز شدن فشار وزن بدن بیمار روی یک نقطه و در نتیجه جلوگیری از ایجاد زخم بستر خواهند شد. این نوع تشک مواج مناسب بیمارانی است که مدت زمان نیاز آنها به استفاده از تشک بیشتر از یک سال می‌باشد. همچنین محدوده وزن مناسب تشک مواج سلولی، بیشتر از 120 کیلوگرم است.از ویژگی های این تشک میتوان به ضد تعریق بودن آن اشاره کرد.

تشک مواج سلولی در تسریع درمان افراد مبتلا به زخم بستر درجه 3 یا 4 موثر می‌باشد.

 

نحوه استفاده از تشک مواج چگونه است؟

برای آماده سازی تشک جهت استفاده بیمار ابتدا پمپ تشک را با استفاده از شلنگ های رابط به تشک متصل کنید. جهت استفاده از پمپ آن را به برق شهری متصل و روشن کنید، سپس درجه آن را تا آخر بگذارید تا پمپ، تشک شما را با استفاده از هوا به آرامی پر کند و در آخر بیمار خود را روی تشک خوابانده و درجه پمپ را در وسط تنظیم کنید.

 

به چه نکاتی برای خرید یا اجاره تخت مواج توجه کنیم؟

با توجه به توضیحاتی که در انواع تشک های طبی گفته شد برای انتخاب تشک مناسب برای نیازتان به مدت زمان استفاده بیمار از تشک، وزن بیمار و ابتلای بیمار به زخم بستر دقت کنید. در صورتی که مدت زمان استفاده از تشک، کوتاه و وزن بیمار کم باشد، تشک مواج تخم مرغی بهترین گزینه خرید می‌باشد ولی اگر مدت زمان استفاده از تشک، طولانی و وزن بیمار زیاد و یا بیمار دچار زخم بستر باشد، بهترین انتخاب تشک مواج سلولی می‌باشد.

با توجه به هزینه های بالای درمان زخم بستر، خرید تشک مواج مناسب بیمار خود را به تعویق نیندازید.

سخن پایانی

سعی کردیم در این مطلب در مورد این تشک پرکاربرد توضیحات لازم را ارائه دهیم. در صورتی که سوالاتی در مورد خرید یا اجاره انواع تشک های مواج دارید با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان مهرگان نو شما را راهنمایی کنند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید