خدمات پزشکی موسسه توسط دفتر مشاوره وخدمات پرستاری نوین با مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی البرز انجام خواهد شد

هزینه بخیه زدن و کشیدن بخیه در منزل کرج

09129611307 کارشناس امور پزشکی
بخیه زدن در منزل
در مواقعی که شما و هریک از اعضای خانوادتان دچار بریدگی و آسیب در صورت و هر یک از اندام های خود داشتید نیازی نیست به بیمارستان و مطب پزشک مراجعه کنید می توانید از خدمات بخیه درمنزل موسسه پرستاری مهرگان نو استفاده کنید.
مهرگان نو
مهرگان نو

بخیه زدن در منزل یکی از بهترین روش هایی است که برای بخیه زدن زخم و همچنین کشیدن بخیه در منزل استفاده کنید بدون اینکه نیاز باشد به بیمارستان بروید و به انتظار بشینید. می توانید با موسسه پرستاری مهرگان نو تماس بگیرید و درخواست ویزیت پزشک در منزل را برای انجام شستشوی زخم و هچنین انجام زدن بخیه در منزل برای شما انجام دهد، پزشک از بخیه برای بستن زخم های پوست یا سایر بافت ها استفاده می کند. پزشک از یک سوزن متصل به نخ برای بخیه زدن زخم استفاده می‌کند.

بخیه زدن چیست؟

هزینه کشیدن بخیه در منزل

بخیه زدن بهترین روش برای ترمیم بریدگی ها و همینطور زخم ها می باشد، برای بخیه زدن از یک نخ و سوزن استریل شده برای دوختن زخم شدید استفاده می‌شود تا بافت بتواند به خوبی شروع به بهبود کند و با انجام این کار احتمال عفونت کم می شود. بخیه ها زمانی استفاده می شوند که زخم عمیق و با فاصله باشد، بخیه زدن تضمین می کند که تمام لایه های بافت را به هم نزدیک می کنید تا زخم آسیب دیده شروع به بهبود کند. مواد مختلفی وجود دارد که می توان از آنها برای بخیه زدن استفاده کرد. پزشک شما ماده ای را انتخاب می کند که بهترین روش برای بهبودی زخم است.چنانچه هنگام آشپزی دچار بریدگی و آسیب شدید و کودکتان هنگام بازی آسیب دید می توانید با مرکز پرستاری مهرگان نو تماس حاصل فرمایید و با قیمت مناسب در کوتاه ترین زمان بتوانید خدمات بخیه زدن در منزل را دریافت کنیدهمچنین این موسسه خدماتی نظیر پرستار کودک در منزل را ارائه میدهد.

انواع بخیه در منزل کرج چیست؟

در یک حالت کلی مواد بخیه را می توان به دو دسته قابل جذب یا غیر قابل جذب تقسیم کرد.

بخیه های جذبی نیازی به برداشتن آنها توسط پزشک ندارند. این به این دلیل است که آنزیم های موجود در بافت های بدن شما به طور طبیعی آنها را هضم می کنند. از این نوع بخیه اغلب برای بهبودی زخم ها در شکم، صورت و دست مورد استفاده قرار می گیرد و در مدت دو ماه این بخیه ها به طور کامل جذب می شوند.

بخیه های غیر جذبی این نوع بخیه همانطور که از نامش پیداست جذب نمی شود و لازم است خود پزشک آن را بکشد، باید توسط پزشک شما در تاریخ بعدی برداشته شوند یا در برخی موارد برای همیشه باقی بمانند و زخم های داخلی استفاده نمی شوداین روش هم به دو صورت انجام می شود، روش اول به این گونه می باشد که بخیه ها روی پوست قرار دارند و قابل مشاهده هستند و پزشک آنها را از روی پوست جدا کرد، روش دیگر به این صورت می باشد که بخیه در زیر پوست انجام می شود و دو سر پوست فقط دیده می شود برای کشیدن این بخیه ها باید یک سر بخیه را قطع کرد و با کشیدن سر دیگر، آن را به طور کامل از زیر پوست جدا کرد ضروری است که توسط یک پرستار حرفه و پزشک انجام شود برای این کار می توانید از پرستار خصوصی در منزل بهره مند شوید.

همچنین بخوانید: پرستار شبانه روزی در منزل

هزینه زدن و کشیدن بخیه در منزل کرج چیست؟

قیمت بخیه زدن و همچنین کشیدن بخیه در منزل وابسته به عواملی نظیر نوع و مقدار جراحت زخم و بریدگی، جذبی و غیر جذبی بودن بخیه و نوع نخ بخیه می باشد شما می توانید برای دریافت خدمات بخیه در منزل و هچنین سایر خدمات مرکز پزشکی مهرگان نو از جمله پرستار سالمند در منزل با شماره هایی که در متن زیر اشاره کرده ایم ارتباط برقرار کنید.

نحوه مراقبت از بخیه در منزل چگونه است؟

کشیدن بخیه در منزل

بخیه ها نخ های خاصی هستند که از طریق پوست در محل آسیب دوخته می شوند تا زخم را به هم نزدیک کنند. از بخیه ها و زخم خود به شرح زیر مراقبت کنید:

 • 1 الی دو روز بعد از گذاشتن بخیه، ناحیه را تمیز و خشک نگه دارید.
 • حال می توانید به آرامی اطراف محل را با آب خنک و صابون1 تا 2 بار در روز بشویید. تا جایی که می توانید نزدیک بخیه ها را تمیز کنید این نکته را در نظر بگیرید که بخیه ها را مستقیماً نشویید یا مالش ندهید.
 • محل بخیه را با دستمال کاغذی تمیز خشک کنید. ناحیه را مالش ندهید. از استفاده مستقیم حوله روی بخیه ها هرگز استفاده نکنید.
 • اگر روی بخیه ها بانداژ وجود داشت، در صورت دستور، آن را با یک باند تمیز جدید و درمان آنتی بیوتیکی جایگزین کنید.
 • پزشک و پرستارشما در مورد کشیدن بخیه زمانی را مشخص و اعلام می کند.

کشیدن بخیه در منزل کرج

یک فرد متخصص باید بخیه های شما را بکشد تا دچار مشکل و عفونت نشوید، یک پزشک یا پرستار می تواند مطمئن شود که زخم بهبود یافته و بخیه ها آماده بیرون کشیدن هستند. برای برداشتن بخیه هابه طور ایمن، یک فرد به تجهیزات اولیه نیاز دارد. آنها همچنین باید برخی اقدامات احتیاطی ساده را برای کاهش خطر عفونت انجام دهند.

در چه مواقعی نیاز به بخیه زدن داریم؟

 • خونریزی بیش از حد و کند
 • شکاف باز است که اعمال فشار را دشوار می کند
 • آنقدر عمیق است که درم (لایه زرد رنگ پوست) قابل مشاهده است
 • از یک جسم احتمالاً آلوده مانند یک فلز زنگ زده محافظت می شود
 • ناشی از یک شیء ضربه ای پرفشار یا ضربه ای (گلوله)
 • بر اثر گزش حیوان رخ داده است
 • یک مفصل را برش می دهد
 • در جایی از نظر زیبایی مهم است، مانند صورت
 • در ناحیه تناسلی یا نزدیک آن است (مانند زمانی که مادر در هنگام زایمان دچار پارگی می شود)
 • جراحی های باز نیز به احتمال زیاد نیاز به بخیه زدن دارند. در برخی موارد، جراحان ممکن است از منگنه های بخیه استفاده کنند که زخم جراحی برای بخیه های سنتی بیش از حد پیچیده باشد.

 • هزینه کشیدن بخیه در منزل چقدر است؟

  قیمت کشیدن بخیه در منزل وابسته به این موضوع است که نوع زخم شما و مقدار بخیه چقدر است، مشخص می شود

 • نحوه کشیدن بخیه سزارین در منزل چگونه است؟

  پزشکان متخصص موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو در منزل شما به بهترین روش ممکن بخیه ی سزارین شما را می کشند. برای اطلاع از قیمت و مشاوره با موسسه تماس بگیرید.

 • مزایای دریافت خدمات زدن و کشیدن بخیه در منزل چیست؟

  • قطع سریع خونریزی
  • پیش‌گیری از عفونت ناحیه جراحت
  • جوش خوردن صحیح محل جراحت
  • کاهش اسکار محل زخم

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید