خدمات پزشکی موسسه توسط دفتر مشاوره وخدمات پرستاری نوین با مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی البرز انجام خواهد شد

درمان زردی نوزاد با فتوتراپی در منزل کرج

02634250797 خط ثابت
خرید و اجاره دستگاه زردی نوزاد

زردی نوزاد اتفاقی است بعد متولد شدن کودک رخ می دهد در برخی موارد خود به خودی برطرف می شود اما برای اطمینان بیشتر و بهتر بهتر است به پزشک مراجعه و برای درمان اقدام کنید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

مهرگان نو
مهرگان نو

دستگاه زردی نوزاد یا دستگاه فتوتراپی برای درمان زردی نوزادن مورد استفاده قرار می گیرد و اکثر نوزادان پس از استفاده از این دستگاه به سرعت آرام می شوند. مدت زمانی که کودک شما نیاز به درمان دارد متفاوت است. یک نوزاد معمولاً به مدت دو تا سه روز نیاز به درمان دارد، اما گاهی اوقات به درمان بیشتری نیاز دارد البته لازم به ذکر است که زردی نوزاد وضعیتی است که می تواند خود به خود از بین برود، اما گذراندن این دوره تحت کنترل منظم پزشک کودک و اطفال حائز اهمیت است. در غیر این صورت؛ ماده بیلی روبین که باعث یرقان می شود، می تواند در خون بیش از حد افزایش یابد و به مغز آسیب برساند از این روی بهتر است به محض متوجه شدن از داشتن زردی نوزاد خود برای درمان توسط پزشک اقدام کنیدبا سایت مرکز پرستاری مهرگان نو همراه باشید در ادامه به تعریف زردی و درمان آن پرداخته ایم.

استخدام پرستار در منزل

پس از تشخیص بیماری و شروع به درمان نوزاد شما، از آنجایی که کودک شما هر روز به آزمایش خون نیاز دارد تا سطح بیلی روبین خود را به طور دقیق اندازه گیری کند. یک پرستار کودک هر روز در طول درمان فتوتراپی برای انجام این آزمایش و بررسی وضعیت نوزاد شما را در منزل می تواند کمک شایانی به شما در بهبودی بکند. او همچنین برنامه تغذیه کودک شما را بررسی می کند و به او کمک می کند و وزن کودک شما را بررسی می کند.

زردی نوزاد چیست؟

گلبول های قرمز که به محض تولد نوزاد عملکرد خود را از دست می دهند، به سرعت شروع به تجزیه می کنند و جای خود را به تشکیل انواع جدید گلبول های قرمز می سپارند. با این تخریب، افزایش ماده "بیلی روبین" در خون مشاهده می شود. اگر کبد نتواند بیلی روبین خون را پاک کند، میزان این ماده حتی بیشتر می شود. تجمع بیش از حد این ماده در خون که دارای رنگدانه های زرد رنگ است به پوست نوزاد نفوذ می کند و باعث می شود پوست او رنگ زرد به خود بگیرد. از آنجایی که سطح بیلی روبین در خون نوزاد تازه متولد شده بالاتر از حد طبیعی است، رنگ زرد پوست نوزاد حتی در نور روز نیز قابل مشاهده است. این بیماری که اولین علامت خود را با زرد شدن سفیدی چشم نشان می دهد. ابتدا سر و گردن نوزاد، قسمت های بالا و پایین بدن، دست ها و پاها و در نهایت دست ها و پاها با زرد شدن خود را نشان می دهند.

درمان زردی نوزاد در منزل کرج

علائم زردی نوزاد چیست؟

همانطور که می دانید زردی در نوزادان شایع می باشد. پوست و سفیدی چشم نوزادان را زرد می کند. 1 تا 4 روز پس از تولد نوزاد، ابتدا روی صورت و سینه او متوجه آن خواهید شد. نوزادان با بیلی روبین بسیار بالا و زردی شدید ممکن است بسیار خسته و تحریک پذیر به نظر برسند. آنها ممکن است بد شیر بخورند لذا برای بیدار شدن مشکل زیادی دارند.

زردی در نوزادان چه زمانی رخ می دهد؟

زردی در نوزادان معمولاً در حدود روز دوم پس از تولد در نوزادان اتفاق می افتد و در روزهای سوم و چهارم به اوج خود می رسد. سپس به تدریج شروع به کاهش می کند و در عرض 1-2 هفته ناپدید می شود. این بیماری ممکن است در نوزادان نارس که به صورت نارس به دنیا می آیند بیشتر طول بکشد. با این حال، زردی که زودتر از روز دوم شروع می شود و سپس به سرعت افزایش می یابد یا بیش از 2 هفته طول می کشد، نیاز به ارزیابی دقیق دارد.. اگر زردی خفیف باشد، معمولاً خود به خود از بین می رود. اگر سطح بیلی روبین نوزاد در محدوده طبیعی باشد، کودک شما از بیمارستان مرخص می شود و میتوانید از پرستار خصوصی در منزل استفاده کنید تا تمامی خدمات پزشکی و پرستاری را برای درمان نوزاد شما انجام دهد.

زردی یا یرقان برای نوزاد خطرناک است؟

در بیشتر مواقع زردی برای نوزادان بی ضرر است و می شود از عوارض آن جلوگیری کرد و زمانی که بدن نوزاد یاد بگیرد که بیلی روبین را پردازش کند از بین می رود. البته لازم به ذکر است که برخی از نوزادان بیلی روبین زیادی دارند که می تواند مضر باشد. اگر سطح بیلی روبین بسیار بالا برود، می تواند به سلول های مغز نوزاد آسیب برساند. در موارد نادر، زردی شدید می تواند باعث تشنج یا ناشنوایی، فلج مغزی یا تاخیر رشد شدید شود.

چه زمانی باید در مورد زردی نوزاد با پزشک مشورت کرد؟

بیشتر موارد زردی نوزاد، زردی فیزیولوژیکی است به معنای این است که در آن کبد نابالغ نوزاد نمی تواند به سرعت بیلی روبین را حذف کند و باعث بیلی روبین بیش از حد می شود. این طبیعی است و به خودی خود جای نگرانی ندارد و باید خود به خود ناپدید شود با این حال، در معاینه یک هفته ای نوزاد، اگر زردی نوزادتان برطرف نشده باشد، ممکن است به شما توصیه شود درمان شود.

زردی در نوزادان چگونه نمایان می شود؟

در ابتدا زردی روی پوست نوزاد کم کم تیره شده و بیشتر نمایان می شود. زردی ابتدا از صورت شروع می شود و با افزایش سطح بیلی روبین خون به ترتیب به سینه، شکم، بازوها و پاها گسترش می یابد. سفیدی چشم نیز زرد می شود. کودک بیشتر می خوابد، دفعات مکیدن کاهش می یابد. این باعث افزایش بیشتر زردی می شود. رنگ زرد روی پوست بهتر است در نور روز یا زیر لامپ فلورسنت دیده شود. زمانی که انگشت به آرامی روی پوست بینی یا شکم فشار داده شود و بلند شود، رنگ زرد به وضوح تشخیص داده می شود.

به محض اینکه متوجه شدید که نوزادتان زردی دارد، بسیار مهم است که بدون انتظار با پزشک یا ارائه دهنده خدمات بهداشتی مشورت کنید. پزشک تصمیم می گیرد که آیا سطح بیلی روبین خون را با معاینه بررسی کند یا خیر و شما را در مورد پیگیری ها راهنمایی می کند.

فتوتراپی در منزل کرج

قیمت دستگاه زردی نوزاد دیجی کالا

با دستگاه فتوتراپی خانگی موثرکه توسط ما برای نوزادان مبتلا به زردی توسط متخصص اطفال ارائه شده است، ما به نوزادان و خانواده ها این فرصت را می دهیم که در خانه درمان شوند. اگر درمان در محیط خانه انجام شود، قرار گرفتن نوزاد در گهواره و در کنار مادر باعث آرامش بیشتر نوزاد می شود. محیط خانه هم از نظر دمای محیط و هم از نظر بهداشت برای نوزادان بسیار مناسب تر است. خانواده های نوزادانی که در منزل فتوتراپی می کنند توسط تیم متخصص موسسه پرستاری و پزسکی مهرگان نو در زمینه مراقبت از نوزاد و فتوتراپی در منزل آموزش دیده اند. نوزاد در فواصل زمانی معین در منزل ویزیت می شود و موفقیت درمان و وضعیت مورد ارزیابی قرار می گیرد. زمانی که پزشک صلاح بداند، درمان با بررسی مجدد سطح بیلی روبین (یرقان) خاتمه می یابد. خانواده هایی که بدون خروج از خانه به درمان نوزادان خود می پردازند، آسایش و شادی خدمات ما به صورت نیمه وقت، ساعتی، هفتگی و شبانه روزی را تجربه می کنند.

انواع خدمات موسسه پرستاری برای بهبودی کودک شما:

مزیت های استفاده از دستگاه زردی نوازد یا فتوتراپی

 •  از جدا شدن اعضای خانواده از نوزاد تازه وارد و مشتاقانه در انتظار جلوگیری می کند.
 • قرار گرفتن نوزاد در محیط بیمارستان، ضربه روانی ناشی از اضطراب مادر در مورد سلامت نوزادش،
 • حفاظت از پیوند مادر و نوزاد، تسهیل تغذیه نوزاد تحت فتوتراپی با شیر مادر.
 • ادامه درمان نوزاد در محیطی امن تر به دور از عوارض (خطر عفونت و ...) که ممکن است در محیط بیمارستان ایجاد شود.
 • بدون شک در روزهای اول پس از زایمان، رفع نیازهای مادری که به طور کامل بهبود نیافته است (خونریزی، استحمام، نظافت و ...) و ادامه مراقبت از نوزاد در محیط خانه، سالمتر و راحتتر است.
 • بسیار مقرون به صرفه تر است.

نحوه استفاده از دستگاه فتوتراپی در منزل

اجاره و خرید دستگاه زردی نوزاد

دستگاه زردی نوزاد در انواع مختلفی تولید می شود که می توانید براساس نیاز و بودجه خود آن را خریداری و استفاده کنید در این زمینه نیز می توانید از موسسه پرستاری مهرگان نو مشاور رایگان دریافت کنید تنها کافیست با شماره هایی که در متن زیر اشاره کرده ایم برای برقراری تماس استفاده کنید

پیشگیری از زردی نوزاد

قیمت دستگاه زردی نوزاد

توصیه می شود که در ساعات و روزهای اول پس از تولد نوزاد خود را از طریق پستان ها شیر دهید، به کاهش خطر زردی او کمک می کنید. سپس کودک شما مدفوع بیشتری دفع می کند. شیر همچنین به کبد کودک شما انرژی لازم برای پردازش بیلی روبین را می دهد. مدفوع کودک شما از سبز تیره به زرد تبدیل می شود. اگر در شیردهی مشکل دارید، مهم است که به دنبال کمک باشید. ممکن است لازم باشد برای جلوگیری از کم آبی و بدتر شدن زردی به کودک خود مکمل یا شیر خشک بدهید.


 • قیمت اجاره دستگاه زردی نوزاد کرج چقدر است؟

  از آنجایی که دستگاه زردی نوزاد در انواع مختلفی وجود داشته و کاربردی می باشد، با توجه به نیاز خود و تجویز پزشک دارای قیمت های متفاوتی می باشند برای بدست آوردن قیمت دقیق با شماره درح شده در سایت تماس بکیرید.

 • آیا می توان دستگاه زردی نوزاد را اجاره کرد؟

  بله موسسه پرستاری مهرگان نو انواع دستگاه زردی کودک و نوزاد را در تمامی نقاط کرج آماده ارسال و احاره پوشش می دهد.

 • آیا می شود برای درمان زردی نوزاد پرستار خانگی استخدام کرد؟

  بله، در مرکز پرستاری مهرگان نو پرستاران باتجربه و متخصص برای درمان زردی نوزاد شما آماده ارائه خدمات پرستاری و پزشکی هستند.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید