خدمات پزشکی موسسه توسط دفتر مشاوره وخدمات پرستاری نوین با مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی البرز انجام خواهد شد

قیمت آزمایش خون در منزل کرج + جدول تفسیر آزمایش خون

09129611307 کارشناس امور پزشکی
آزمایش خون در منزل

از آنجایی آزمایش خون یکی از مهم ترین آزمایش هایی است که فردی، چه کودک چه سالمند باید در سال انجام دهد تا از میزان سلامتی خود باخبر شود، مرکز پرستاری مهرگان خدمات آزمایش خون را در منزل برای شما به ارمغان آورده است.

آزمایش خون (که گاها به آن پانل خون نیز گفته می‌شود) معاینه آزمایشگاهی نمونه خون است که برای بررسی موارد مختلفی از جمله عملکرد اندام‌های خاص (مانند کبد، کلیه‌ها، تیروئید و قلب)، عفونت‌ها و برخی اختلالات ژنتیکی و همچنین ارزیابی سلامت عمومی فرد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مهرگان نو
مهرگان نو

آزمایش خون یکی از کارهایی است که هر فردی در هر سنی باید حداقل سالی یک بار انجام دهد تا از وضعیت جسمانی خود برای پیشگیری و درمان انواع بیماری انجام دهد شما به راحتی می توانید بدون خروج از منزل و اتلاف وقت در ترافیک آزمایش خون بدهید و در کمترین زمان جواب آزمایش خود را دریافت کنید. هدف ما به حداکثر رساندن رضایت مشتری از خدمات نمونه برداری (خون، ادرار و غیره) از موسسه پرستاری مهرگان نو است. ما اطمینان می دهیم که تمام آزمایشات آزمایشگاهی خود را بدون هیچ مشکلی و در مدت زمان کوتاهی بدون انتظار در صف بیمارستان، بدون اتلاف وقت در جاده، بدون نیاز به مرخصی از شغل شما به آسانی در منزلتان انجام دهید علاوه بر این، پس از گرسنگی طولانی قبل از نمونه برداری، می توانید صبحانه خود را میل کنید یا به محض دادن نمونه، با مزیت حضور در محل کار یا خانه از مزیت های آزمایش در منزل بهره مند شوید.

آزمایش خون در منزل کرج توسط موسسه پرستاری مهرگان نو

آزمایش خون کامل

آزمایش خون در منزل یا خدمات خونگیری در منزل بسیار مهم است. برای بیمارانی که در خانه به علت بیماری های گوناگون بستری هستند و در شرایط سختی برای نقل مکان به مکان دیگری هستند، خون گرفتن در خانه و رساندن آن به پای بیمار و پزشک با انجام آزمایشات کمک بزرگی است و همچنین موجب آرامش و آسایش بیماران می شود از همین روی می توانید از خدمات آزمایش خون در منزل مرکز پرستاری مهرگان نو استفاده کنید تنها کافیست با شماره تماسی که در متن پایین ذکر میکنیم تماس حاصل فرمایید.

نمونه های گرفته شده در نتیجه خون گیری از منزل باید با سریع ترین روش و شرایط حمل و نقل مناسب به آزمایشگاه تحویل داده شود این موسسه خون گیری در منزل را در تمامی نقاط کرج اعم از مهرشهر، گلشهر، گوهردشت، فردیس، عظیمیه و... باقیمت مناسب ارائه می دهد.

تمام آزمایشات خون شما انجام می شود و نتایج در همان روز است.

چرا از خدمات آزمایش خون در منزل استفاده کنیم؟

آزمایش خون در منزل کرج

 دلایل زیادی برای انجام آزمایش خون در منزل وجود دارد. آزمایش خون اساساً یکی از روش هایی است که در صورت لزوم برای کشف علل بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که بسیاری از بیماری ها می توانند از طریق خون انسان ایجاد شوند، روش آنالیز خون اغلب در تشخیص بیماری ها استفاده می شود. پس از تصمیم گیری برای انجام مراحل آزمایش خون، خدمات باید توسط کارشناسانی که در این زمینه تجربه کسب کرده اند ارائه شود و مرکز پزشکی مهرگان نو از پرسنل باتجربه و حرفه ای خود در این زمینه برای ارائه خدمات استفاده می کند.

قیمت خدمات آزمایش خون در منزل چقدر است؟

در محدوده قیمت خدمات آزمایش خون در خانه از طریق کارشناسان کاربلد انجام می شود بنابراین، در حالی که فرآیند آزمایش خون به سرعت و با اطمینان انجام می شود، می توان آن را در یک محیط استریل اعمال کرد. برای اطلاع دقیق از قیمت آزمایش خون در منزل و طرح سوالات خود می توانید با موسسه تماس حاصل فرمایید.

مزایای خدمات آزمایش خون در منزل کرج چیست؟

دریافت خدمات آزمایش خون در منزل مزایای زیادی دارد. این خدمات نه تنها برای بیمارانی که در بستر هستند یا مشکل راه رفتن دارند، بلکه بیمارانی که تمایلی به مراجعه به مراکز درمانی ندارند نیز ترجیح داده می شود. با دریافت خدمات تفسیر آزمایش خون در منزل، می توانید بدون نیاز به مراجعه به مراکز بهداشتی، خون گیری سریع و مطمئن انجام دهید.

آزمایش خون در منزل چگونه انجام می شود؟

پس از آنکه با موسسه مهرگان نو تماس گرفتید و درخواست انجام آزمایش د منزل را کردید، در کمترین زمان این پرستاران در منزل شما حضور پیدا می کنند و شروع به انجام آزمایشات در منزل می کنند پس از احراز شرایط استریل، این آزمایش به آزمایشگاه های لازم ارسال می شود و منتظر نتیجه آزمایش می شود. این سرویس یکی از خدمات بهداشتی حرفه ای در منزل می باشد. اولین قدم برای درمان مشکلات سلامتی با آزمایش انجام می شود. بنابراین، ارزش خون را می توان توسط پزشکان ارزیابی کرد و در صورت داشتن بیماری نیز می توانید از ویزیت پزشک در منزل بهره مند شوید.

اختصارات آزمایش خون چیست؟

نتایج آزمایش خون معمولاً از سیستم اندازه گیری متریک و اختصارات مختلف استفاده می کند، که به شرح زیر است:

 • mg/dL: میلی گرم در دسی لیتر
 • mL : میلی لیتر
 • mmol/L: میلی مول در لیتر
 • ng/mL: نانوگرم در میلی لیتر
 • pg (  پیکوگرام ): یک تریلیونم گرم
 • Cmm : سلول در میلی متر مکعب
 • fL ( فمتولیتر) : کسری از یک میلیونم لیتر
 • g/dL : گرم در دسی لیتر
 • IU/L: واحد بین المللی در لیتر
 • mEq/L: میلی اکی والان در لیتر

قیمت آزمایش خون

آزمایش خون در منزل

تیم مجرب و متخصص ما در همه جا در خدمت شما هستند
نمونه یا نمونه برداری مورد نیاز برای معایناتی که درخواست کرده اید توسط تیم متخصص ما در زمینه نمونه برداری از افراد در هر سنی از کودک تا بزرگسال در زمان تعیین شده با تعیین وقت قبلی در منزل یا محل کار شما انجام می شود، در جدول زیر می توانید میزان ناشتایی قبل از انجام آزمایش را مشاهده کنید و از آن استفاده کنید.

آزمایش خون در واقع از سه تست تشکیل شده است که به شرح زیر است:

 • شمارش کامل سلول های خون (CBC)

شمارش کامل خون (CBC) یکی از انواع آزمایش خون می باشد. برای بررسی سلامت کلی و یافتن طیف گسترده ای از شرایط، از جمله کم خونی، عفونت و لوسمی استفاده می شود. شمارش کامل خون می تواند افزایش یا کاهش غیرعادی در تعداد سلول ها را نشان دهد. این تغییرات ممکن است به یک وضعیت پزشکی اشاره کند که نیاز به آزمایش بیشتر دارد. از جمله موادری که آزمایش شمارش کامل خون اندازه گیری می کند به شرح زیر است:

 1. هموگلوبین، پروتئین حامل اکسیژن در گلبول های قرمز
 2. هماتوکریت، میزان گلبول های قرمز خون
 3. پلاکت ها که به لخته شدن خون کمک می کنند
 4. گلبول های قرمز که حامل اکسیژن هستند
 5. گلبول های سفید خون که با عفونت مبارزه می کنند
 • شمارش گلبول های سفید (WBC) 

این شمارش تعداد گلبول های سفید را اندازه گیری می کند. گلبول های سفید بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند. آنها به بدن در مبارزه با عفونت ها و سایر بیماری ها کمک می کنند. برخی از بیماری ها مانندسرطان و اچ آی وی و ایدز باعث کاهش تعداد گلبول های سفید می شود. شمارش گلبول های سفید تعداد کل این گلبول های خونی را اندازه گیری می کند. آزمایش دیگری که فرمول WBC نام دارد، میزان هر نوع گلبول سفید را اندازه گیری می کند. که شامل موارد زیر است:

 1. مونوسیت ها 2 تا 8 درصد
 2. ائوزینوفیل ها 1 تا 4 درصد
 3. بازوفیل ها 0.5 تا 1 درصد
 4. نوتروفیل ها 40 تا 60 درصد کل
 5. لنفوسیت ها 20 تا 40 درصد
 • شمارش گلبول های قرمز (RBC)

گلبول‌های قرمز خون، اکسیژن را از ریه‌ها به تمام سلول‌های بدن می‌رسانند. سلول ها برای رشد، تولید مثل و سالم ماندن به اکسیژن نیاز دارند. تعداد گلبول های قرمز خون بالاتر یا کمتر از حد طبیعی اغلب اولین علامت بیماری است. بنابراین این آزمایش می تواند به شما امکان دهد حتی قبل از بروز علائم، درمان را انجام دهید. شمارش گلبول‌های قرمز معمولاً بخشی از شمارش کامل خون است، گروهی از آزمایش‌ها که بسیاری از اجزا و ویژگی‌های خون را اندازه‌گیری می‌کنند. اندازه گیری گلبول های قرمز برای تشخیص اختلالات گلبول قرمز مانند کم خونی، وضعیتی که در آن بدن به اندازه کافی گلبول های قرمز سالم تولید نمی کند، استفاده می شود.

مقادیر عادی:

 1. مردان: 12-17 گرم / 100 میلی لیتر
 2. زن ها: 11-15 گرم / 100 میلی لیتر

سطح غیرطبیعی گلبول های قرمز (RBC)

سطح غیرطبیعی گلبول‌های قرمز، هموگلوبین یا هماتوکریت ممکن است کم خونی، فقر آهن یا بیماری قلبی را نشان دهند.

کاهش تعداد گلبول‌های قرمز به معنای موارد زیر است:

 • خونریزی حاد یا مزمن
 • تخریب RBC (کم خونی همولیتیک)
 • کمبود تغذیه‌ای (کمبود آهن، ویتامین B12 یا کمبود فولات)
 • اختلالات یا آسیب به مغز استخوان
 • بیماری التهابی مزمن
 • بیماری مزمن کلیوی

افزایش تعداد گلبول‌های قرمز (RBC) می‌تواند نشان‌دهنده‌ی موارد زیر باشد:

 • تومورهایی که اریتروپویتین اضافی تولید می‌کنند
 • سیگار کشیدن
 • زندگی در ارتفاع زیاد
 • دلایل ژنتیکی
 • پلی سیتمی ورا
 • کمبود آب بدن
 • بیماری ریوی
 • بیماری کلیوی

تفسیر آزمایش خون کلی

آزمایش خون شامل چه مواردی است؟

آزمایش خون در بخش های زیر صورت میگیرد:

 1. میکروب شناسی
 2. بانک خون
 3. سرطان شناسی
 4. ژنتیک
 5. تست های انعقادی
 6. بیوشیمی
 7. هماتولوژی
 8. ایمونولوژی
 9. سرولوژی

قبل از آزمایش خون چه کارهایی را باید انجام داد؟

پاک کردن ناحیه‌ای از بازو که از آن خون‌گیری می‌شود.
بستن نوار لاستیکی به قسمت فوقانی بازو، بدین ترتیب سیاهرگ‌های شما عملاً قابل تشخیص هستند.
سوزن متصل به لوله، به آرامی روی بازو قرار می‌گیرد تا دریافت نمونه انجام بشود.
خارج کردن سوزن از پوست، برداشتن لاستیک از بازو پس از تکمیل نمونه گیری.
پوشش دادن ناحیه با بانداژ یا نوار تمیز پنبه‌ای مخصوص پزشکی. 

میزان ناشتایی قبل از انجام آزمایشات

پارامتر تفسیر ناشتایی
CBC شمارش سلول های خونی جهت پی بردن به کم‌خونی، غلظت خون، عفونت و... نیاز به ناشتایی ندارد.
FBS قند خون ناشتا. 8 تا ۱۰ ساعت قبل از آزمایش
2hpp قند خون اندازه گیری 2 ساعت بعد از خوردن اولین لقمه غذا
HbA1C متوسط قند خون سه ماهه 2 ساعت قبل از آزمایش
ESR/CRP برای تشخیص عفونت های باکتریایی و اختلالات التهابی نیاز به ناشتایی ندارد، اما بعضی از آزمایشگاه ها مدت 4 تا 12 ساعت ناشتا بودن را توصیه می نمایند. نوشیدن آب مانعی ندارد.
PT/PTT/INR تست‌های انعقادی نیاز به ناشتایی ندارد.
AST,ALT,ALP ارزیابی آنزیم‌های کبدی و مجاری صفراوی نیاز به ناشتایی ندارد، اما برای ALP (الکالاین فسفاتاز) حداقل ۴ ساعت ناشتا باشد.
TSH عملکرد تیروئید نیاز به ناشتایی ندارد.
Cortisol کورتیزول ترجیحا ناشتا باشد. ساعت نمونه گیری تست مهم است در صورتیکه پزشک ساعت خاصی را مشخص نکرده است بهترین ساعت 8 صبح است.
Urea اوره نیاز به ناشتایی ندارد.
U/A آنالیز ادرار جهت تشخیص بسیاری از اختلال‌ها از جمله عملکرد کلیه‌ها، عفونت ادراری، سنگ کلیه، دفع پروتئین و ... نیاز به ناشتایی ندارد. بهتر است نمونه اول صبح اندازه‌گیری شود.
U/C کشت ادرار برای تشخیص قطعی عفونت و انتخاب آنتی‌بیوتیک مناسب نیاز به ناشتایی ندارد.
BUN نیتروژن اوره خون نیاز به ناشتایی ندارد.
CR کراتین نیاز به ناشتایی ندارد.
Uric Acid/UR اسید اوریک ۴ ساعت ناشتایی توصیه می‌شود. از خوردن گوشت زیاد قبل از آزمایش خودداری کند.
LDL,HDL کلسترول و تری‌گلیسرید (چربی خون) باید 12 تا ۱۴ ساعت قبل از آن ناشتا باشد. آخرین وعده غذایی نیز باید سبک باشد البته آب بلامانع است.
CA/Calcium کلسیم نیاز به ناشتایی ندارد.
A1C هموگلوبین نیاز به ناشتایی و محدودیت رژیم غذایی ندارد.
Iron, Serum Fe, Serum Iron, Fe آهن از ۲ روز قبل از مصرف ویتامین ب ۱۲ و مصرف مکمل‌های آهن خودداری کند. ترجیحا حدود ۴ ساعت ناشتایی توصیه می‌شود.
Ferritin فریتین سرم شاخص خوبی برای ذخایر آهن در دسترس بدن ترجیحا ناشتا باشد. بهتر است نمونه گیری در صبح انجام شود.
PSA آزمایش پروستات ترجیحا ناشتا باشد.
Prolactin پرولاکتین 8 ساعت قبل از آزمایش در طول شب
LH ، FSH، E2 و ... آزمایشات هورمونی روز سوم پریودی به این دلیل که آزمایشات در کنار هم تجویز می شود ترجیحا بهتر است ناشتا بودن را رعایت کند. باید حداقل ۲ ساعت و حداکثر ۳ ساعت بعد از بیدار شدن از خواب نمونه گیری انجام شود.
PTH هورمون پاراتیروئید 12 ساعت قبل از آزمایش
HCG آزمایش خون گنادوتروپین جفتی انسان در دوران بارداری ترجیحا ناشتا باشد.
GH آزمایش هورمون رشد ترجیحا ناشتا باشد.
VitD3 ویتامین دی 3 ترجیحا ناشتا باشد بهتر است 24 ساعت قبل از انجام آزمایش از خوردن ویتامین D پرهیز شود.

آیا خدمات خونگیری در منزل مهم است؟

خدمات خونگیری در منزل بسیار مهم است. برای بیمارانی که در خانه در بستری هستند و در شرایط سختی برای نقل مکان به مکان دیگری هستند، خون گرفتن در خانه و رساندن آن به پای بیمار و پزشک با انجام آزمایشات کمک بزرگی است و همچنین موجب آرامش و آسایش بیماران می شود

بنابراین، استفاده از خدمات خون‌گیری در منزل و انجام آزمایش خون در منزل خلأ بزرگی را پر کرده و نیاز مهم مردم را برآورده می‌کنند.

نمونه های گرفته شده در نتیجه خون گیری از منزل باید با سریع ترین روش و شرایط حمل و نقل مناسب به آزمایشگاه تحویل داده شود. در شهرهای بزرگ مانند تهران و در ساعات شلوغی، خدمات جمع آوری خون در خانه ممکن است کند شود و نمونه گیری با تاخیر انجام شود. به همین دلیل موسسه پرستاری و پزشکی مهرگان نو خدمات خون‌گیری در منزل را ارائه می‌دهند.

آزمایش خون کامل در منزل کرج

آزمایش خون پارامترهای زیادی دارد که همه آنها دارای اهمیت هستند. برای مثال می‌توان به تست‌های زیر اشاره کرد که همه آنها به نمونه خون نیاز دارند که به راحتی می‌توان آن را در منزل انجام داد. 

 •  عملکرد کبد
 • آزمایش چربی خون
 • آزمایش هورمون زنانه
 • آزمایشات تیروئید
 • آزمایش پروستات

وقتی صحبت از آزمایش خون کامل می‌شود، منظور همان آزمایش cbc است. این تست تحت عنوان آزمایش شمارش کامل سلول‌های خونی نیز معرفی می‌شود. در آن به بررسی و عملکرد سلول‌های خونی پرداخته خواهد شد. سلول‌های خونی شامل گلبول‌های قرمز خون، گلبول‌های سفید و پلاکت‌ها می‌شود

آزمایش الکترولیت ها

یک پانل الکترولیت که به آزمایش الکترولیت سرم نیز معروف است، سطح الکترولیت‌های اصلی بدن را اندازه‌گیری می‌کند. الکترولیت‌ها نمک‌ها و مواد معدنی مانند سدیم، پتاسیم، کلرید و بی‌کربنات هستند که در خون، مایع میان‌بافتی و سلول‌ها جریان دارند. در جدول زیر تعدادی از این الکترولیت‌ها، مواد معدنی و مولکول‌های حامل آن‌ها همراه با مقادیر نرمال نام برده شده‌اند.

آزمایش حداقل مقدار حداکثر مقدار واحد
سدیم (Na) ۳۲۰ ،۳۱۰ ۳۴۰ ،۳۳۰ mg/dL
پتاسیم (K) ۱۴ ۲۰ mg/dL
کلرید (Cl) ۳۴۰ ۳۷۰ mg/dL
کلسیم یونیزه (Ca) ۴/۴ ،۴/۱ ۵/۲ ،۴/۹ mg/dL
کلسیم کل ۸/۵ ،۸/۴ ۱۰/۵ ،۱۰/۲ mg/dL
یون کل سرم - مردان (TSI) ۱۳/۶ ،۱۱/۶ ۳۰، ۳۲، ۳۵ μmol/L
یون کل سرم - زنان (TSI) ۸/۹ ،۴/۶ ۳۰/۴ μmol/L
یون کل سرم - نوزادان (TSI) ۱۸ ۴۵ µmol/L
یون تام سرم - کودکان (TSI) ۹ ۲۱ µmol/L
آهن تام - ظرفیت اتصال (TIBC) ۴۷ ،۴۳ ۸۵ ،۸۱ µmol/L
ترانسفرین ۲۵ ۴۵ μmol/L
ترانسفرین اشباع ۲۰ ۵۰ ٪
فریتین در مردان و زنان در یائسگی ۲۷ ۶۷۰  pmol/L
فریتین در زنان قبل از یائسگی ۲۷ ۴۰ - ۳۳۰ pmol/L
آمونیاک ۳۴ ،۱۷ ۱۱۰ ،۶۰ μg/dL
مس (Cu) ۱۱ ۲۴ μmol/L
سرولوپلاسمین ۱ ۴ μmol/L
فسفات ۰/۸ ۱/۵ mmol/L
فسفر غیر آلی (سرم) ۳/۰ ۴/۵ mg/dL
زینک (Zn) ۱۱ ،۹/۲ ۲۰ ،۱۷ µmol/L
منیزیم ۰/۷ ،۰/۶ ۰/۹۵ ،۰/۸۲ mmol/L

تفسیر آزمایش خون تعداد گلبول های قرمز

آزمایش محدوده حداقل محدوده حداکثر واحد توضیحات
هموگلوبین در زنان ۱۲۰ 150 ،152 ،160 g/L در جنین بالاتر و در کودکان پایین‌تر است.
هموگلوبین در مردان 130، 132 ،135 162 ،170 ،175 g/L تفاوت جنسی تا دوران بزرگسالی قابل چشم‌پوشی است.
زیرواحدهای هموگلوبین ۸/۴ - ۸ در مردان
۷/۶ - ۷/۲ در زنان
۱۰/۸ - ۱۰ در مردان
۱۰ - ۹/۲ در زنان
mmol/L 4 در هر مولکول هموگلوبین
هموگلوبین در پلاسما ۱ ۴ mg/dL معمولا کمتر از گلبول‌های قرمز خون
هموگلوبین گلیکوزیله (HbA1c) ۳/۶ در < 50 سال
۳/۹ در > 50 سال
۵ در < 50 سال
۵/۳ در > 50 سال
٪ Hb  
هپاتوگلوبین ۰/۳۵ در < 50 سال
۴/۷ در > 50 سال
۱/۹ در < 50 سال
۲/۱ در > 50 سال
g/L  
هماتوکریت (Hct) در زنان 0/35،0/36،0/37

در مردان 0/39،0/4،0/41،0/45

۰/۳۱ در کودکان

در زنان 0/46 ،0/48

در مردان 0/50،0/52،0/53،0/62

۰/۴۳ در کودکان

L/L  
متوسط ​​حجم سلولی (MCV) ۷۸ در زنان
۸۲ - ۷۶ در مردان
۱۰۱ در زنان
۱۰۲- ۱۰۰ در مردان
fL سلول‌ها در نوزادان بزرگتر و در کودکان کوچکتر هستند.
عرض توزیع سلول‌های قرمز خون (RDW) ۱۱/۵ ۱۴/۵ ٪  
هموگلوبین سلولی متوسط ​​(MCH) ۰/۳۹ ۰/۵۴ fmol/cell  
میانگین غلظت هموگلوبین بدن (MCHC) ۴/۸، ۵ ۵/۶، ۵/۴ mmol/L  
اریتروسیت‌ها / گلبول‌های قرمز (RBC) ۴/۳ ، ۴/۲ در مردان

3/5 ،3/8 ،3/9
در زنان

در نوزادان/کودکان

5/7، 5/9، 6/2، 6/9
در مردان5/1 ،5/5
در زناندر نوزادان/کودکان
mln/mm3  
رتیکولوسیت‌ها در افراد بالغ ۰/۵
هنگام تولد ۱/۱
در نوزاد ۰/۵
در افراد بالغ ۱/۵
هنگام تولد ۴/۵
در نوزاد ۳/۱
٪ RBC  

تفسیر آزمایش چربی

آزمایش حداقل مقدار حداکثر مقدار میزان غیر نرمال
تری‌گلیسرید (mmol/L) سنین ۱۰ تا ۳۹: ۰/۶۱
سنین ۴۰ تا ۵۹: ۰/۷۷
سنین بالای ۶۰: ۰/۹
سنین ۱۰ تا ۳۹: ۱/۲
سنین ۴۰ تا ۵۹: ۱/۷
سنین بالای ۶۰: ۱/۷
1/1
کلسترول تام (mmol/L) ۳/۶ ۶/۵ < 3/9
 (mmol/L) HDL در زنان: ۱، ۱/۲، ۱/۳
در مردان: ۰/۹
در زنان: ۲/۲
در مردان: ۲
> 1/0  یا 1/6
LDL (mmol/L) ۲/۴ ،۲ ۳/۴ ،۳ ۲/۵
نسبت n/a ۵  

آزمایش هورمونی

آزمایش سن بیمار حداقل حداکثر واحد انداه‌گیری
 هورمون محرک تیروئید (TSH یا تیروتروپین) بزرگسالان ۰/۶ - ۰/۳ ۴، ۴/۵، ۶ mIU/L یا μIU/میلی‌لیتر
 هورمون محرک تیروئید (TSH یا تیروتروپین) سنین بالا ۰/۵، ۰/۳ ۳، ۲ mIU/L یا μIU/میلی‌لیتر
 هورمون محرک تیروئید (TSH یا تیروتروپین) نوزادان ۱/۳ ۱۹ mIU/L یا μIU/میلی‌لیتر
تیروکسین آزاد (FT4) بزرگسالان ۹‌، ۱۰، ۱۲ ۱۸، ۲۳ pmol/L
تیروکسین آزاد (FT4)  31 روز تا 18 سال ۱۰ ۲۶ pmol/L
تیروکسین آزاد (FT4) در بارداری ۶/۵ ۱۳ pmol/L
تیروکسین تام   ۶۰ ۱۴۰، ۱۶۰ nmol/L
تری‌یدوتیرونین آزاد (FT3) بزرگسالان ۳/۱ ۷/۷ pmol/L
تری‌یدوتیرونین آزاد (FT3) کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۱/۵ ۹/۲ pmol/L
تری‌یدوتیرونین تام   ۲/۷، ۲/۵ ۱/۱، ۰/۹ nmol/L
گلوبولین متصل به تیروکسین (TBG)   ۱۲ ۳۰ mg/L
تیروگلوبولین (Tg)   ۱ ۲۰ μg/L

کدام سرطان ها با آزمایش خون قابل تشخیص است؟

 • لنفوم غیر هوچکین
 • مولتیپل میلوما
 • لنفوم هوچکین
 • سرطان خون

 


 • چه نوع آزمایشاتی در منزل کرج انجام می شود؟

  تمامی آزمایش ها و چکاب های سالمندان، خانم ها، آقایان، افراد باردار، آزمایش اعتیاد و... در منزل شما در تمامی نقاط کرج توسط موسسه مهرگان نو انجام می شود.

 • بهترین و دقیق ترین آزمایشگاه کرج کدام است؟

  آزمایشگاه رازی، آزمایشگاه دنا، آزمایشگاه امین، آزمایشگاه بهار و...چنانچه شما نمی توانید به این مراکز مراجعه کنید با موسسه مهرگان نو تماس گرفته و درخواست آزمایش خون در منزل را داشته باشید.

 • کدام افراد می توانند از خدمات آزمایش خون در منزل استفاده کنند؟

  تمامی افراد از جمله کودکان، بزرگسالان، افراد معلول و سالمندان می توانند از خدمات تست خون در منزل در شهر کرج بهره مند شوند.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید