X

پرستاری و مراقبت از بیمار سکته مغزی

09129611307 کارشناس امور پزشکی آقای جُغَتایی

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

مراقبت و پرستاری از بیمار سکته مغزی نیازمند آگاهی و دانش است. لازم است پرستار بیمار وضعیت فرد را به طور منظم کنترل کند زیرا نقش مهمی در بهبود فرآیند بیماری دارد.

با انجام مراقبت‌های تخصصی توسط اعضای خانواده و همچنین کمک گرفتن از پرستاران خبره، شرایط بیماری این گروه افراد می‌تواند تحت کنترل قرار بگیرد و سطح سلامتی جسمی و ذهنی بهتری را پس از عارضه تجربه نمایند.

یکی از مهم ترین مزیت های داشتن پرستار سکته مغزی درخانه می توان به این موضوع اشاره کرد که میزان وقوع عوارض را به حداقل می رساند.

برای مراقبت از بیمار سکته مغزی باید آگاهی و آشنایی کامل با عوارض جانبی و پیشامد های بعدی سکته مغزی داشت زیرا به روند دوران نقاهت کمک کرده و سبب جلوگیری از عوارض ناشی از سکته میشود برای این کار حتما باید با یک متخصص مشورت کرد.

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

مراقبت های پرستاری بعد از سکته مغزی

 1. نظارت بر زمان بندی دارو و عوارض جانبی
 2. مراقبت هنگام جابه جایی بیمار سکته مغزی 
 3. مراقبت از رژیم غذایی بیمار 
 4. درک تاثیر عاطفی سکته بر فرد
 5. مراقبت از جابه جایی بیمار
 6. حواستان به مکمل های غذایی بیمار باشد
مراقبت های پرستاری بعد از سکته مغزی

عوارض بعد از سکته مغزی

درمان فلج ناشی از سکته مغزی

 1. فلج شدن، ضعف و ناتوانی های حرکتی

 2. ایجاد مشکلات در صحبت کردن و یا اختلال در بلع 

 3. از دست دادن حافظه و دشواری در یادآوری 

 4. بروز مشکلات احساسی

 5. بی اختیاری در ادرار یا مدفوع

عوارض بعد از سکته مغزی

اعزام پرستار برای خدمات رسانی به بیمار سکته مغزی درمنزل کرج

موسسه پرستاری مهرگان نو جهت رفاه حال خانواده های گرامی، خدمات اعزام پرستار خانم یا آقا به صورت شبانه روزی و یا ساعتی را با بهترین کادر درمانی و جدیدترین تجهیزات ارائه می دهد.

چنانچه برای نگهداری و پرستاری شبانه ‌روزی یا دوره‌ای از این بیماران در منزل به پرستار نیاز دارید، جهت مشاوره با همکاران ما با صفحه تماس باما در ارتباط باشید.

اعزام پرستار برای خدمات رسانی به بیمار سکته مغزی درمنزل کرج

اقدامات پرستاری در بیمار سکته مغزی

در صورتی که به دنبال پرستاری هستید که بتواند از عزیزان شما مراقبت کند، می توانید از موسسه پرستاری مهرگان نو که یک موسسه خدمات پرستاری در منزل می باشد کمک بگیرید.

این موسسه علاوه بر پرستار سالمند، خدماتی از قبیل پرستاری از سالخوردگان و بیماران آلزایمری ، پرستاری از سالخوردگان و بیماران پارکینسون، پرستاری از سالمند پوشکی، پرستاری از سالمند وابسته به تخت، پرستار کودک، پرستار خصوصی در منزل و پرستار ساعتی را نیز انجام می دهد.  کارشناسان ما به صورت شبانه روزی آماده ی پاسخگوی به شما عزیزان می باشند.

شما می توانید برای مشاوره رایگان گرفتن با همکاران با ما ارتباط باشید

اقدامات پرستاری در بیمار سکته مغزی

فیزیوتراپی سکته  مغزی منزل

بازیابی تعادل پس از سکته مغزی کار کوچکی نیست. با این حال، با روش های توانبخشی مناسب در منزل در موسسه پزشکی و پرستاری مهرگان نو برای شما ممکن است.

برای کمک به شما در یافتن بهترین راه برای بهبود تعادل پس از سکته، ما بهترین درمان‌های بیمار سکته ای را جمع‌آوری کردیم. امیدواریم پرستار های آموزش دیده و متخصص ما در راستای بهبودی بیمار شما کمک شایانی کنند تا دوره ی نقاهت را به خوبی سپری کنند.

اول، به درک علت اساسی مشکلات تعادل پس از سکته کمک می کند تا بتوانید آن را به طور موثر درمان کنید.

چه چیزی باعث مشکلات تعادل پس از سکته می شود؟

درمان خانگی سکته مغزی

هر نیمکره مغز سمت مخالف بدن را کنترل می کند. سکته مغزی معمولاً نیمکره چپ یا راست را تحت تأثیر قرار می دهد در حالی که طرف دیگر آسیبی نمی بیند، آسیب تنها به یک سمت مغز منجر به مشکلات حرکتی در طرف مقابل بدن می شود، مانند همی پلژی (فلج در نیمی از بدن) یا همی پارزی (ضعف در نیمی از بدن).

تعادل نیاز به هماهنگی دو طرف بدن دارد. هنگامی که بیماران سکته مغزی اثرات ثانویه مانند همی پلژی یا همی پارزی را تحمل می کنند، تعادل به راحتی می تواند مختل شود. علاوه بر این، تغییرات در بینایی، حس و/یا حس عمقی (حسی که موقعیت بدن ما را در فضا به ما می‌گوید) پس از سکته مغزی می‌تواند باعث اختلال در تعادل نیز شود.

تماس بگیرید