X

پرستاری و مراقبت از سالمندان الزایمری در منزل

09129611307 کارشناس امور پزشکی

بیماری آلزایمر چیست و علائم آن

آلزایمر چیست؟

بیماری آلزایمر شایع ترین شکل زوال عقل است، یک بیماری مغزی پیشرونده که به آرامی خاطرات و مهارت های تفکر را از بین می برد. آلزایمر اغلب 5، 10 یا حتی 20 سال قبل از ظاهر شدن علائم شروع می شود. علائم معمولاً با مشکل در به خاطر سپردن اطلاعات جدید شروع می شود. در مراحل پیشرفته، علائم شامل گیجی، تغییرات خلقی و رفتاری و ناتوانی در مراقبت از خود و انجام وظایف اساسی زندگی است.

 • تغییر در حالت و رفتار فرد

 •  نامشخص بودن زمان و مکان

 •  تغییر در شخصیت فرد

 •  ضعف بیان 

 •  اختلالات حافظه

 •  جابجا گذاشتن وسایل

 •  مشکلات در تفکر ذهنی

 •  دشواری در انجام کارهای عادی و روزمره

 •  از دست دادن انگیزه و ناامید شدن

بیماری آلزایمر چیست و علائم آن

پرستاری از بیماران آلزایمری در منزل

مراقبت و پرستار بیمار آلزایمری نیاز به تخصص و آموزش دارد. پرستار بیمار آلزایمری باید شرایط مناسبی را برای فرد فراهم کند چرا که تاثیر مستقیمی در روحیه بیمار دارد.

لازم است به تغذیه بیماران آلزایمری توجه شود مثلا از دادن غذاهای محرک پرهیز شود.

خانواده بیمار باید در منزل قوانین رفتاری و برنامه ریزی روزانۀ ثابتی داشته باشند تا یادآوری آن برای بیمار آلزایمری ساده تر شود.

همچنین محیط خانه ای که بیمار در آن مکان زندگی می‌کند را ایمن کنید.

وظایف پرستار 

 1.  استحمام  بیمار آلزایمری

 2.  مسواک زدن دندان بیمار آلزایمری

 3. رسیدگی به سر و وضع بیمار آلزایمری

 4.  لباس پوشاندن بیمار آلزایمری

 5.  غذا دادن بیمار آلزایمری

 6. کمک به توالت رفتن بیمار آلزایمری

پرستاری از بیماران آلزایمری در منزل

قیمت (حقوق) پرستار سالمند آلزایمری در منزل کرج

شما با استخدام یک پرستار الزایمری در منزل که از موسسه پرستاری دریافت کرده اید میتوانید این اطمینان را داشته باشید که تعرفه و قیمت پرستار مشخص و معین است. لازم به ذکر است که دستمزد مراقب بیمار الزایمری در خانه وابسته به تایم کاری، تخصص، تجربه و تحصیلات وی است. به جای مرکز نگهداری بیماران آلزایمر می توانید از موسسه پزشکی مهرگان نو پرستارانی با تجربه و متخصص بهره مند شوید. می توانید از طریق تماس باما از هزینه مراقب بیماران زوال عقل مطلع شوید.

قیمت (حقوق) پرستار سالمند آلزایمری در منزل کرج

پرستاری و مراقبت از سالمند آلزایمری در منزل

اکثر کسانی که بیماری های زوال عقل و آلزایمر دچار هستندف افراد سالخورده و سالمند هستند که نیاز به مراقبت های ویژه ی جسمی و عاطفی هستند، این مجموعه تشکیل شده از پرستاران خبره ای است که برای درمان و نگهداری از افراد سالمند آموزش دیده اند. در ابتدا نیاز است که مواردی که باعث آسیب رساندن فرد پیر به خود می شود را از اطرافش دور و پاک کنیم از جمله داروهای دارویی و شیمیایی، تجهیزات برقی و.....

پرستاری که وظیفه ی نگهداری از سالمند را برعهده می گیرد باید اطلاعات کافی از این بیماری را داشته باشد تا بتواند بهترین رفتار را برای وی انجام داده و در راستای بهبودی و جلوگیری از پیشرفا بیماری تا حدامکان جلوگیری شود.

پرستاری و مراقبت از سالمند آلزایمری در منزل

گاهی اوقات دیگر نمی‌توانید از فرد مبتلا به آلزایمر در خانه مراقبت کنید. ممکن است فرد نیاز به مراقبت شبانه روزی داشته باشد. یا ممکن است بی اختیار، پرخاشگر یا زیاد سرگردان باشد. ممکن است دیگر نتوانید تمام نیازهای او را در خانه برآورده کنید. هنگامی که این اتفاق می افتد، ممکن است بخواهید به دنبال یک مرکز نگهداری بیماران آلزایمری و مراقبت طولانی مدت برای فرد باشیداما این بهترین گزینه برای خانواده و خود فرد نیست! شما می توانید با داشتن یک پرستار در خانه تمامی مراقبت های تخصصی در این زمینه را دریافت کنید.

مراقبت پرستاری بیماری الزایمر

مرکز نگهداری از بیمار الزایمری

پرستار سالمند و بیمار الزایمری چه وظایفی به عهده دارد؟

 •  غذا دادن  به بیمار و سالمند  آلزایمری

یکی از حساس ترین وظیفه هایی که پرستار سالمند برعهده دارد تهیه ی غذای مناسب برای بیمار است زیرا این افراد اغلب فراموش می کنند که چه زمانی غذا خورده اند، یااینک ابزار غذاخوری را در جایی قرار داده اند که فراموش کرده اند.

 • امور رسیدگی به سرو وضع بیمار

یکی از نکات هایی که پرستار باید به طور مدام رعایت کند سر و وضع مرتب و آراسته ی سالمند است که ناخن های دست و پای بیمار کوتاه باشد و اگر سالمند مرد نیاز به اصلاح داشت پرستار حتما این کار را انجام دهد.

 • حمام بردن بیمار

برای جلوگیری از عفونت ها دستگاه تناسلی و پوستی بیمار، پرستار موظف است هفته ای دوبار فرد سالخورده را به حمام ببرد. این افراد اغلب علاقه ای به حمام رفتن ندارند باید مراقب محیطرا بهترین و جذاب ترین شکل ممکن آماده کند.

 • توالت بردن و نظافت سالمند

برای بیمار سعی کنید توالت فرهنگی مهیا کنید تا به مشکلی در این زمینه نداشته باشد، برای بیمارانی که دچار بی اختیاری هستند باید با پزشک وی  مشورت شود قبل از خواب سعی شود از دادن مایعات به بیمار جلوگیری شود.

 • لباس پوشاندن بیمار

افراد آلزایمری از تنوع لباس و در آوردن لباس از بالای سر نفرت دارند پس بهتر است تنوع را کم کنید واجازه کنید خود بیمار لباس خود را بر تن کند چنانچه فرد خسته شد سپس شما به وی کمک کنید، در کل بهتر است که از لباس و کفش های راحتی برای افراد استفاده کنید.

نحوه نگهداری از سالمند آلزایمری

   

تماس بگیرید